Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Benefiční aukce panenek známých osobnosti pro UNICEF 2013
Benefiční aukce panenek známých osobnosti pro UNICEF 2013
Společenské akce

Benefiční aukce panenek známých osobnosti pro UNICEF 2013

Benefiční aukce panenek známých osobností se bude konat v utery 26. listopadu 2013 od 19.00 hod. v Českem muzeu hudby
O benefičních aukcích panenek a projektu Panenka Benefiční aukce panenek je součástí dlouhodobého projektu UNICEF ČR „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, jehož cílem je získat finanční prostředky pro celosvětové očkovací kampaně UNICEF za použití symbolu, který znají všechny děti i všichni dospělí – panenky. Panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti smrtelným dětským nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna), a může ji podle určeného střihu vyrobit v podstatě každý. Od roku 2002, kdy byl projekt Panenka v České republice zahájen, již bylo širokou veřejností vyrobeno na 30 tisíc panenek. UNICEF pak tyto panenky prodává – nabízí k symbolické adopci – za částku 600 Kč, která odpovídá nákladům na proočkování jednoho dítěte proti 6 hlavním smrtelným dětským chorobám.

UNICEF ČR vyhlásil projekt Adoptuj a panenku a zachráníš dítě v roce 2002 (poprvé jej uvedl v roce 1988 italský UNICEF pod názvem Pigotta Project). Benefiční aukce panenek módních návrhářů a známých osobností jsou českým UNICEF pořádány od roku 2003. Kdo vytváří panenky Patronkou benefičních aukcí panenek je oděvní designérka Liběna Rochová, kromě níž každoročně panenky pro benefiční aukci připravovala herečka a vyslankyně dobré vůle Jiřina Jirásková, oděvní designér Petr Kalouda, zpěvačky Heidi Janků a Petra Černocká, fotograf Robert Vano, režisér Jan Hřebejk, spisovatel a vyslanec dobré vůle UNICEF Michal Viewegh, moderátor Karel Voříšek. Již několikrát očkovací programy UNICEF tvorbou panenky podpořili: herečky Květa Fialová, Valérie Zawadská, Jitka Čvančarová a Tereza Herz, zpěvačky Lucie Bílá a Olga Lounová, sklářský výtvarník a designér Rony Plesl, oděvní designér Vladimír Staněk a řada dalších. Minuly rok poprvé panenku vytvořili herec Jiří Bartoška, farář Zbigniew Czendlik, spisovatelka Bára Nesvadbová, herečka Jitka Smutná, herec Ivan Vyskočil, oděvní designérka Helena Mertlová, a ze světově známých osobností herečka a vyslankyně dobré vůle UNICEF Susan Sarandon a architektka Eva Jiřičná.

Výsledky projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ 2002 – 2012 V letech 2002 – 2012 bylo díky projektu Panenka v ČR získáno na podporu očkovacích programů UNICEF celkem 17 207 537 Kč, díky nimž mohlo být v nejchudších zemích proočkováno proti 6 hlavním dětským smrtelným nemocem 28 679 dětí (z toho díky benefičním aukcím panenek módních návrhářů a známých osobností byla v letech 2003 – 2012 získána částka 5 150 100 Kč, která zajistila proočkování 6 835 dětí).

Provozovatel

UNICEF Česká Republika

Rytířská 31
Praha 1
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 604 694 080
Email:
ldukic@unicef.cz
WWW:
www.unicef.cz
GPS:
50,085358 14,422618
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 600 Kč

Poznámka:(vyvolávací cena panenek je 3000 Kč postačující k proočkování 5 dětí)

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Zkurvení havlisti – komedie ze sauny

Komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu.
Praha 1, Praha

Butch Cassidy a Sundance Kid – western z Bohnic

Originální komedie s Josefem Poláškem, Václavem Koptou a Simonou Vrbickou.
Praha 1, Praha

Na útěku

Road movie dvou zcela rozdílných žen, které by si za normálních okolností asi neměly ani co říct, ale společný útěk od zažitých stereotypů spojí jejich cesty dohromady.
Praha 1, Praha

O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi

Vánoční pohádka o psaníčkovém andělíčkovi.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Komorní divadlo Kalich

Divadlo nabízí kvalitní a vkusnou zábavu se známými hereckými osobnostmi. V divadle umístěném v samém historickém centru Prahy se konají činoherní představení a koncerty.
Praha 1, Praha

Galerie Českých center

Galerie představuje veřejnosti projekty, které putují po Českých centrech ve světě, a spoluorganizuje mezinárodní výstavy za reciproční možnost vystavování českých umělců v galeriích světových metropolí. Pořádá výstavy, odborné diskuse a další akce.
Praha 1, Praha

Městská spořitelna pražská

Budova České spořitelny v Praze na rohu Rytířské, Melantrichovy a Havelské ulice byla postavena původně pro Městskou spořitelnu pražskou, která byla zřízena roku 1875 jako ryze český peněžní ústav.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Havla na Starém Městě pražském

Důležitou součástí staré Prahy byla Havelská čtvrť, tzv. Havelské Město bylo téměř samosataným celkem v rámci Starého Města. Farní kostel sv. Havla, založený Václavem I. roku 1232, byl jedním ze čtyř hlavních pražských kostelů.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kogo Havelská

Prvotřídní italská kuchyně a přátelská domácí atmosféra – to charakterizuje restauraci Kogo v Havelské ulici, která již více než 20 let plní gastronomická přání i touhy těch nejnáročnějších klientů. Interiér restaurace je neformální, v lehce industriálním stylu.
Praha 1, Praha

Dům vína U závoje

Navštivte gastronomickou pasáž, jejíž součástí je několik provozů: restaurace, vinný bar, kavárna, prodejna vína a doplňků, prodejna sýrů a delikates, prodejna koňaků. Vína můžete ochutnat při odborném, někdy i zábavném výkladu sommelierů při tématických ochutnávkách.
Praha 1, Praha

Pasta Caffé v Praze

Restaurace Pasta Caffé z rodiny Ambiente Group se nachází v pražské Vězeňské ulici se zaměřují na italskou kuchyni, především těstoviny. Funguje i jako kavárna – nabízí snídaně, kávu a zákusky vlastní i z Café Savoy.
Praha 1, Praha

La Finestra In Cucina – restaurace v samotném centru Prahy

Kuchařské kurzy pro milovníky italské kuchyně. Naučte se techniku přípravy vašich oblíbených jídel a spolu s kuchaři z restaurací La Finestra a Aromi a z obchodu La Bottega di Aromi objevte kouzlo gastronomických zážitků.
Praha 1, Praha