Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Během proti slepotě
Bežci SVETLA PRO SVET
Sportovní akce

Během proti slepotě

Poběžte se Svět proti slepotě na Volkswagen Praha Maraton. Během proti slepotě pomáháte nejzranitelnějším a nejchudším skupinám obyvatel rozvojových zemí – nevidomým a se zrakovým či jiným postižením.

Poběžte květnový Volkswagen Maraton Praha, Světlo pro svět hlásí poslední volná čísla Ačkoliv organizátoři Volkswagen Maraton Praha, který se běží 11. května, mají startovní čísla dlouhodobě rozebraná, charitativní organizace Světlo pro svět hlásí zájemcům poslední volná čísla.

Nabízíme všem běžcům, kteří mají zájem zkusit své síly na květnovém Wolkswagen Maraton Praha, aby se u nás na běh zaregitrovali a získali startovní číslo, kterých máme ještě asi 150. Každý závodník tak bude mít dobrý pocit nejen ze svého výkonu, ale i z toho, že přispěl na dobrou věc.

Zájemci o registraci na květnový Volkswagen Maraton Praha se jednoduše přihlásí na webových stránkách Světla po svět na webových stránkách akce, kde vyplní formulář pro rezervaci startovního čísla. Obratem mailem obdrží podrobné instrukce pro platbu a poté po zaplacení získají svůj registrační kód na závod.

Každých 5 vteřin v rozvojovém světě oslepne jeden člověk, každou minutu jedno dítě. V 80 procentech případů je přitom možné oslepnutí předejít či ho vyléčit. Organizace Světlo por svět je součástí mezinárodní konfederace Light for the World, která pomáhá těm nejzranitelnějším a nejchudším skupinám obyvatel v rozvojových zemích – nevidomým a osobám se zrakovým či jiným postižením.

Michelínovy hvězdy

Opravdu víte, co jíte? Brutálně černá komedie k sežrání.
Praha 1, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Havla na Starém Městě

Krádeže se nevyhnuly ani tomuto betlému, který je směsicí dřevěných figurek různého stáří. Jednotlivé postavy proto byly v průběhu let postupně doplňovány novějšími. Podobně jako v případě týnského betléma není autor znám ani zde. Jádro betléma pochází z konce 19. století.
Praha 1, Praha

Na útěku

Road movie dvou zcela rozdílných žen, které by si za normálních okolností asi neměly ani co říct, ale společný útěk od zažitých stereotypů spojí jejich cesty dohromady.
Praha 1, Praha

Ani za milion!

Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo, inteligentní humor a originální zápletka dávají hře obrovský potenciál.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Multifunkční budova Quadrio v Praze

Multifunkční objekt s rozmanitou nabídkou nákupních, pracovních i odpočinkových kapacit se nachází v samotném srdci české metropole. Jeho moderní architektura a vysoká kvalita služeb splňují současné nároky na pracovní prostředí a životní styl.
Praha 1, Praha

Oáza pohody v srdci Prahy

Oáza pohody, to jsou masáže u Staroměstského náměstí v Praze za rozumné ceny. Přijďte si odpočinout a nechat se opečovávat. Pohroužíte se do sebe, tělo se zrelaxuje a mysl zklidní.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Havla na Starém Městě pražském

Důležitou součástí staré Prahy byla Havelská čtvrť, tzv. Havelské Město bylo téměř samosataným celkem v rámci Starého Města. Farní kostel sv. Havla, založený Václavem I. roku 1232, byl jedním ze čtyř hlavních pražských kostelů.
Praha 1, Praha

Komorní divadlo Kalich

Divadlo nabízí kvalitní a vkusnou zábavu se známými hereckými osobnostmi. V divadle umístěném v samém historickém centru Prahy se konají činoherní představení a koncerty.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pasta Caffé v Praze

Restaurace Pasta Caffé z rodiny Ambiente Group se nachází v pražské Vězeňské ulici se zaměřují na italskou kuchyni, především těstoviny. Funguje i jako kavárna – nabízí snídaně, kávu a zákusky vlastní i z Café Savoy.
Praha 1, Praha

La Finestra In Cucina – restaurace v samotném centru Prahy

Kuchařské kurzy pro milovníky italské kuchyně. Naučte se techniku přípravy vašich oblíbených jídel a spolu s kuchaři z restaurací La Finestra a Aromi a z obchodu La Bottega di Aromi objevte kouzlo gastronomických zážitků.
Praha 1, Praha

Kogo Havelská

Prvotřídní italská kuchyně a přátelská domácí atmosféra – to charakterizuje restauraci Kogo v Havelské ulici, která již více než 20 let plní gastronomická přání i touhy těch nejnáročnějších klientů. Interiér restaurace je neformální, v lehce industriálním stylu.
Praha 1, Praha

Dům vína U závoje

Navštivte gastronomickou pasáž, jejíž součástí je několik provozů: restaurace, vinný bar, kavárna, prodejna vína a doplňků, prodejna sýrů a delikates, prodejna koňaků. Vína můžete ochutnat při odborném, někdy i zábavném výkladu sommelierů při tématických ochutnávkách.
Praha 1, Praha