!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Běh pro Jedličku
Sportovní akce

Běh pro Jedličku

Kdy 24. září 2020 15:00 - 19:00
Netradiční běh s překážkami symbolizujícími bariéry, se kterými se denně setkávají vozíčkáři. Máme připraveno několik tras s různou obtížností a bohatý doprovodný program. Svojí účastí podpoříte Nadaci Jedličkova ústavu.
24. září 2020 proběhne historicky 1. ročník charitativní akce „Běh pro Jedličku“. Akci pořádá Nadace Jedličkova ústavu ve spolupráci s Katedrou sportů v přírodě Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Patronem běhu je David Svoboda – moderní pětibojař a olympijský vítěz z Londýna 2012. Běžci svojí účastí podpoří Nadaci Jedličkova ústavu, která podporuje děti a mládež s tělesným nebo kombinovaných postižením.

Běh bude oficiálně odstartován v 15 hodin v areálu Jedličkova ústavu.

Překážka jako symbol

Pro závodníky máme připravených několik závodních okruhů v různé délce a s různou obtížností od dětských na 80 a 150 metrů na až po ty náročnější na 3600 a 4900 metrů. „Jednotlivé trasy budou obsahovat překážky, které budou symbolizovat bariéry, se kterými se denně setkávají děti a mládež s tělesným postižením,“ doplnila Fodorová.

Rozcvička s Davidem Svobodou

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Běh se zahájí hromadnou rozcvičkou s Davidem Svobodou, o hudební doprovod se postará kapela Z HECU. Připraveno bude zdravé občerstvení. Pro děti bude k dispozici zábavný program, skákací hrad a průběžně bude probíhat divadelní představení o první pomoci se záchranářem Markem.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 14. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí