Úvod > Kalendář akcí > Beata Hlavenková

Beata Hlavenková

Kdy 20. únor 2020 19:30 - 22:00 Hudební a divadelní akce
Beata Hlavenková přijíždí do Brna představit nové album Sně, které Beatu představuje též jako zpěvačku. Beata používá klavír, Prophet, Rhodes a elektroniku.
Beata Hlavenková vydala v říjnu 2019 páté autorské album Sně. Jedná se o album písní/zhudebněných básní Bohuslava Reynka, Petra Borkovce a textů Martina Vedeje a též Beaty Hlavenkové. 

Jde o první celistvé album, které Beatu představuje též jako zpěvačku. Beata používá klavír, Prophet, Rhodes a elektroniku. 

Hlavním hudebním partnerem při vzniku alba byl Beatě OSKAR TÖRÖK (Vertigo, Wojtek Mazolewski Quintet a další), zde nejen ve své tradiční roli trumpetisty, ale též jako hráč na bicí, OP1 a zpěvák. 

Spoluproducentem alba, který nahrávky opatřil kytarovými party, je PATRICK KARPENTSKI (ex Baromantika, Toxique, Lake Malawi).

Spolu s nimi doplňuje koncertní podobu alba SNĚ výjimečný basista MILOŠ PETER KLÁPŠTĚ (Tryptych, Aneta Langerová a další).

Zpívající pianistka, skladatelka, aranžérka a producentka Beata Hlavenková je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Na kontě má 4 vlastní autorská alba (Joy For Joel, Theodoros, Scintilla, Bethlehem) a prestižní hudební ceny. Spolupracuje s českými i světovými muzikanty. Mezi nejplodnější patřila spolupráce s Lenkou Dusilovou (Eternal Seekers, Baromantika). Skládá hudbu pro film (Dukla61-D.Ondříček) a divadlo (např.Flow s VerTeDance a J.Havelkou), aranžuje písně pro velký symfonický orchestr (Iva Bitová - Zvon), věnuje se i tvorbě pro děti (např. Pišlické příběhy). Od 2005 vyučuje na NYU v Praze, v minulosti též na Jamu. Spolupracuje s Nadačním fondem Magdaleny Kožené MenART.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí