Úvod > Kalendář akcí > Barum Czech Rally Zlín 2021
Barum Czech Rally Zlín 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> Atmosféra na Barum Czech Rally Zlín 2013 "> Star Rally Historic 2013 - Lancia 037 Rally "> Vítezové Barum Czech Rally Zlín 2013 - Jan Kopecký a Pavel Dresler
27.8.
29.8.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Barum Czech Rally Zlín 2021

Kdy 27. srpen 2021 8:0029. srpen 2021 23:00
50. ročník populární automobilové soutěže, která je součástí FIA Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky. Víkend plný akce, rychlosti a zábavy, okořeněný účastí nejrychlejších pilotů a především nočním ostrým průjezdem centrem města Zlína s neopakovatelnou atmosférou.
I v letošním roce se čeká v rámci FIA Mistrovství Evropy v rally (FIA ERC) kvalitní podívaná a nabitá startovní listina s řadou předních jezdců z evropského šampionátu. Jubilejní 50. ročník se odehraje v tradičním formátu, když se soutěžící v pátek večer vydají vstříc prvním ostrým kilometrům divácké speciálky v centru města Zlína. V sobotu a naděli jsou připraveny historické úseky v okolí. Hlavní servisní zóna bude opět situována v prostředí testovací dráhy Continental Barum v Otrokovicích. Slavnostní start a cíl soutěže bude opět umístěn na náměstí Míru ve Zlíně, kde bude probíhat také několik doprovodných akcí.

Největší česká automobilová soutěž toto významné výročí oslaví ve výborné kondici vybudované na osvědčeném formátu předchozích let – jako součást osmidílného kontinentálního seriálu FIA ERC a rovněž jako podnik domácího Autoklub Mistrovství ČR v rally. Jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín se jako vždy odehraje v srpnu – pojede se ve dnech 27. až 29. 8. 2021.

Pořadatelé barumky chtějí nadcházející výročí oslavit ve více směrech, tím nejvýraznějším ale bude sportovní aspekt. Už před několika měsíci Mezinárodní automobilová federace obdržela žádost a následně schválila výjimku na prodloužení celkové kilometráže rychlostních zkoušek, která je běžně limitovaná hranicí 230 kilometrů.

Barumka bude opět zařazena do:
FIA Mistrovství Evropy v rally jezdců a spolujezdců
FIA Mistrovství Evropy v rally týmů
FIA ERC Junior jezdců
FIA ERC 2 jezdců a spolujezdců
FIA ERC 3 jezdců a spolujezdců
FIA ERC 3 Junior jezdců
ABARTH Rally Cup
Clio Trophy by Toksport
Mistrovství České republiky v rally
Mistrovství ČR juniorů
Dámský pohár ČR
Peugeot Rally Cup

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí