Úvod > Kalendář akcí > Barum Czech Rally Zlín 2020 - přesunuto na rok 2021
Barum Czech Rally Zlín 2020 - přesunuto na rok 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> Atmosféra na Barum Czech Rally Zlín 2013 "> Star Rally Historic 2013 - Lancia 037 Rally "> Vítezové Barum Czech Rally Zlín 2013 - Jan Kopecký a Pavel Dresler
28.8.
30.8.
+ Přidat foto

Barum Czech Rally Zlín 2020 - přesunuto na rok 2021

Kdy 28. srpen 2020 8:00 - 30. srpen 2020 23:00 Sportovní akce
45. ročník populární automobilové soutěže, která je součástí FIA Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky. Víkend plný akce, rychlosti a zábavy, okořeněný účastí nejrychlejších pilotů a především nočním ostrým průjezdem centrem města Zlína.
I v letošním roce se čeká v rámci FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) kvalitní podívaná a nabitá startovní listina s řadou předních jezdců z evropského šampionátu. Jubilejní 50. ročník se odehraje v tradičním formátu, když se soutěžící v pátek večer vydají vstříc prvním ostrým kilometrům divácké speciálky v centru města Zlína. V sobotu a naděli jsou připraveny historické úseky v okolí. Hlavní servisní zóna bude opět situována v prostředí testovací dráhy Continental Barum v Otrokovicích.Slavnostní start a cíl soutěže bude opět umístěn na náměstí Míru ve Zlíně, kde bude probíhat také několik doprovodných akcí.

Největší česká automobilová soutěž toto významné výročí oslaví ve výborné kondici vybudované na osvědčeném formátu předchozích let – jako součást osmidílného kontinentálního seriálu FIA ERC a rovněž jako podnik domácího Autoklub Mistrovství ČR v rally. Jubilejní ročník Barum Czech Rally Zlín se jako vždy odehraje v srpnu, po dočasné změně data konání v roce 2019 se vrací do svého obvyklého termínu na konci letních prázdnin - pojede se ve dnech 28. až 30. 8. 2020.

Pořadatelé barumky chtějí nadcházející výročí oslavit ve více směrech, tím nejvýraznějším ale bude sportovní aspekt. Už před několika měsíci Mezinárodní automobilová federace obdržela žádost a následně schválila výjimku na prodloužení celkové kilometráže rychlostních zkoušek, která je běžně limitovaná hranicí 230 kilometrů.

Barumka bude opět zařazena do:
FIA Mistrovství Evropy v rally
Autoklub Mistrovství ČR v rally
Autoklub Mistrovství ČR v rally historických automobilů
 
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 7. 2020