Úvod > Kalendář akcí > Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti
Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
25.8.
28.8.
Přidat foto
Společenské akce

Bartolomějské posvícení a Milevské městské slavnosti

Tradičně nejvýznamnější akcí města Milevsko je Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti 2022, které se letos uskuteční ve dnech 25. až 28. srpna 2022. Slavnosti nabídnou nepřebernou nabídku kulturního vyžití nejen pro obyvatele města Milevska, ale i širokého okolí.
​Program bude zahájen ve čtvrtek 25. srpna v bazilice Milevského kláštera slavnostním koncertem pod vedením dirigenta Jaroslava Vodňanského, hrát bude pražský Dvořákův komorní orchestr a sólistky sestry Tesařovy. Zvučná jména jsou jistou zárukou kvality a nezapomenutelného zážitku.

V pátek 26. srpna bude tradičně ve znamení rocku a odehraje se v městském parku Bažantnice. Představí se kapely Brixtn, Hamr, milevské Fusky Dus i legendární Fantom.
 
Rodinná sobota 27. srpna nabídne velice pestrý program, který bude v Bažantnici zahájen již v 10 hodin dopoledne. Těšit se můžete na Myslivecké slavnosti, Jaromíra Kašpara, Milevský dětský sbor, kapelu Prvoci, vyhlášení vítězů soutěže Svazku obcí města Milevska Malovaný venkov, kapelu V4KA, folklorní představení skupiny Kovářovan, Escape 2 The Jungle nebo Ticho de pre cupé band. Hvězdou letošních slavností bude oblíbený písničkář Pokáč, kapela hrající v rytmu reggae a ska Fast Food Orchestra a finalisté Eurovize 2022 We Are Domi. Slavnosti budou navíc obohacené o Toulava fest, během kterého bude představena celá tato turistická oblast a nebude chybět ani jedinečný jarmark řemeslníků a výrobců Toulavy.

Zároveň bude připravena dětská scéna, kde se odehraje divadelní představení Eliščiny pohádky divadla Já to jsem o princezně, princi a skřítcích. Návštěvníci se mohou těšit na zábavné odpoledne s moderátorem, skákací hrad, hry, soutěže, malování na obličej, dětskou diskotéku, nafukovací atrakci Pračka a kvízy od společnosti Elektrowin, ukázku aktivit DDM Milevsko, které pro děti připravilo i tvořivý program, dílničku a fotokoutek Muzea milevských maškar, ukázku tanečních vystoupení (EFK dance family, 2N aerobic club Milevsko, Proactive Milevsko, Jungle Fiction a NRG crew) a také aktivit sportovních oddílů Došwich, Proactive Milevsko, Handball club a 2N aerobic club Milevsko.

V neděli 28. srpna dopoledne proběhne v kostele sv. Bartoloměje Slavná mše svatá za město Milevsko. Další program se představí v amfiteátru domu kultury a bude tradičně v lidovém tónu. Těšit se můžete na kapelu Kovačka, Bohemia a slovenskou dechovku Skaličané. Taktéž se uskuteční soutěž O posvícenský koláč, jejímž sponzorem je Jednota SD Milevsko.

Celé slavnosti ukončí jedinečným koncertem Pocta divadlu Semafor táborský orchestr Swing Band na nádvoří Milevského kláštera.

Po celém městě bude při posvícení probíhat celá řada doprovodných akcí. Navštívit můžete např. Okresní výstavu zvířat v areálu Českého svazu chovatelů, výstavu prof. Františka Doubka Česká státnost v domě kultury, výstavu obálek knih Spisovatelé Milevska v městské knihovně, výstavu Automobily Škoda na plakátech a prospektech 1945-2022 v Milevském muzeu nebo Výstavu Patchworku a panenek v Galerii M. Kamenáč chystá na pátek koncert kapely The Bladderstones, střelnice zas v sobotu den otevřených dveří s možností si zastřílet, knihovna posvícenský turnaj v deskových hrách a zábavné sobotní odpoledne pro malé i velké. Firma Acond připravila na sobotu odpoledne Den otevřených dveří s programem pro děti. A kdo chce získat certifikát poutníka a navštívit zdarma Milevský klášter, může vyrazit na poutní stezku. Jsou připravené dvě trasy – náročnější Poutní trasa z Bechyně (30 km, start 9-10 hodin) nebo jednodušší Rodinná trasa ze Sepekova (6 km, start 10-15 hodin).

Na Bartolomějské posvícení se vybírá symbolické vstupné, na zahajovací koncert pořídíte vstupenky v předprodeji za 80 Kč, na program od pátku do neděle za 60 Kč a pouze na neděli za 30 Kč. Děti do 12 let a ZTP mají vstup zdarma. Věříme, že z bohaté nabídky programu si vybere každý návštěvník to své, že nám bude přát počasí a společně si užijeme pohodovou atmosféru celých oslav.

Provozovatel

Klášter Milevsko

U Bažantnice 556
399 01 Milevsko
Tel.:
+420 383 809 200
Email:
korytova@milevske...
GPS:
49,456966 14,367599
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Toulava
Město:
Milevsko
 

Vstupné

Cena: 60 Kč

Poznámka:Zahajovací koncert pořídíte vstupenky v předprodeji za 80 Kč, na program od pátku do neděle za 60 Kč a pouze na neděli za 30 Kč. Děti do 12 let a ZTP mají vstup zdarma.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
2.4.
30.10.
Výstava starých fotografií hradu Zvíkova

Výstava starých fotografií hradu Zvíkova

Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj
1.5.
30.10.
Výstava Inspirace Zvíkov

Výstava Inspirace Zvíkov

Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj
1.5.
30.10.
Výstava Zvíkov v krásné literatuře

Výstava Zvíkov v krásné literatuře

Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj
1.5.
30.10.
Výstava Přijměte srdečný pozdrav

Výstava Přijměte srdečný pozdrav

Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Stodola Milevsko

Penzion Stodola Milevsko

Milevsko, Jihočeský kraj
Hotel Stadion a Sporthotel v Milevsku

Hotel Stadion a Sporthotel v Milevsku

Milevsko, Jihočeský kraj
Kysané zelí z Hrejkovic

Kysané zelí z Hrejkovic

Hrejkovice, Jihočeský kraj
Penzion Kateřina

Penzion Kateřina

Nadějkov, Jihočeský kraj