Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Rodinná sobota a Myslivecké slavnosti – Milevské městské slavnosti 2023
Společenské akce

Rodinná sobota a Myslivecké slavnosti – Milevské městské slavnosti 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
Tradičně nejvýznamnější akcí města Milevsko je Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti, které se uskuteční na konci srpna. Slavnosti nabídnou nepřebernou nabídku kulturního vyžití nejen pro obyvatele města Milevska, ale i širokého okolí.

Bartolomějské slavnosti budou zahájeny ve čtvrtek 24. srpna. Těšit se můžete na jedinečný koncert, který nese název Pocta klasické hudbě. Během večera zazní známé a populární skladby klasické hudby.

ÚČINKUJÍ: Orchestr Virtuosi di Praga, exklusivní host zpěvačka Michelle Katrak. Koncertem provázi houslista Oldřich Vlček, který program koncertu bude podrobně komentovat.

Koncert proběhne od 18 hodin v bazilice Milevského kláštera.

Páteční rockový program v parku Bažantnice odstartuje v 18:30 hodin. Pátek bude ve znamení rockové hudby. V parku Bažantnice program odstartuje v 18:30 hodin a těšit se můžete na kapely Abraxas, Paradoxy, Fantom a Fusky Dus.

Rodinná sobota v Bažantnici nabídne bohatým program – z hudebního části to bude jedinečná kapela Jelen, populární UDG, taneční a energickou show předvede MikAel. Chybět nebudou ani milevští Ticho de pre cupé band, Escape 2 The Jungle, Jaromír Kašpar se svou autorskou tvorbou a dětská hudební skupina ze ZUŠ Milevsko Prvoci. Závěr večera bude patřit sedlčanské kapela se vzteklou pandou ve znaku The Beautifuls.

V sobotu dopoledne proběhnou také Myslivecké slavnosti, kde se můžete těšit na vystoupení trubačů, kynologickou ukázku loveckých psů či soutěže v mysliveckém stánku.

Nejen pro ty nejmladší návštěvníky slavností bude od 10 do 18 hodin připravena i dětská scéna. Zde od 10:30 hodin vystoupí Divadlo Divoloď se svou pohádkou Dlouhý, Široký a Bystrozraký. O bubenickou show se poté postarají bubeníci z Líšna. Chybět nebude ani nafukovací atrakce společnosti Elektrowin, skákací hrad, ukázka činnosti milevských sportovních klubů s možností si vše vyzkoušet pod vedením zkušených trenérů a lektorů. Dům dětí a mládeže chystá tvořivý program pro děti, Muzeum milevských maškar zas maškarní dílničku, fotokoutek a zkoušení masek. Od 14 hodin se programu ujme zkušená moderátorka Simona Krajíčková, která chystá řadu her a soutěží i dětskou diskotéku. Program doplní i exhibiční vystoupení 2N aerobik clubu Milevsko, taneční skupiny EFK dance family a moderních gymnastek Proactive Milevsko a Jungle Fiction.

Milevské slavnosti budou pokračovat i v neděli 27. srpna, kdy se v kostele na náměstí E. Beneše od 10 hodin bude konat mše svatá za město Milevsko. Hudební program, již tradičně v lidovém tónu, proběhne v amfiteátru DK Milevsko a představí se staropražská kapela Patrola Šlapeto, Bohemia a Kovačka. Proběhne také soutěž o nejlepší Posvícenský koláč za podpory Jednoty SD Milevsko. Příjem soutěžních koláčků bude od 13 do 13:30 hodin.

Bartolomějské posvícení bude slavnostně zakončeno Muzikálovým koncertem, který proběhne od 18:30 hodin v nově zrekonstruovaném velkém sále. Nejslavnější muzikálové hity, jako například I love you baby, Sandy, Nechte zvony znít, Lady karneval nebo Time of my life zahraje TOP Band Jana Smolíka spolu s hosty a výtečnými zpěváky Tomášem Savkou, Nikolou Ďuricovou, Petrou Vojtkovou a Romanem Vojtkem.
 

Doprovodný program

Součástí celých slavností bude také mnoho doprovodných akcí. Ve čtvrtek si můžete na zimním stadionu užít extraligový hokej, v přátelském utkání se zde od 17:30 hodin setkají Banes Motor České Budějovice a HC Sparta Praha. V pátek večer Kamenáč Art Music Pub nabídne koncert fingerstylového kytaristy Michala Šnajdra. V sobotu pro vás chystáme 2. ročník Poutní stezky. Vyrazit můžete na Poutnickou trasu dlouhou 30 km z Bechyně (start 9-10 hod.) nebo na Rodinnou trasu dlouhou 6 km ze Sepekova (start 10-15 hod.). Na každého poutníka čeká certifikát a prohlídka Milevského kláštera zdarma. V sobotu Střelnice Milevsko nabídne Den otevřených dveří s možností si zastřílet.

Během posvícení je možné navštívit několik výstav. Český svaz chovatelů chystá již 21. ročník Okresní výstavy zvířat, v Galerii M máte možnost zhlédnout výstavu Cestou Zuzany Tvrdíkové, Milevské muzeum zve na výstavu Auta, auta, autíčka, Muzeum milevských maškar zas na unikátní expozici věnovanou největšímu masopustu v ČR. Městská knihovna pak na výstavu Fotografií členů Senior klubu ZVVZ. V knihovně se můžete zúčastnit i Posvícenského turnaje v deskových hrách či ve čtvrtek 24. srpna nahlédnout do zákulisí a objevit tak další tvář knihovny při akci Otevřená knihovna.

Provozovatel

Dům kultury Milevsko

Nádražní 846
399 01 Milevsko
Tel.:
+420 383 809 200
Email:
info@milevskem.cz
WWW:
https://www.milev...
GPS:
49,445361 14,365263
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Toulava
Město:
Milevsko
Tipy na výlet:
Milevsko a okolí
 

Cena

Poznámka:ČT předprodej 80 Kč, na místě 100 Kč - děti do 12 let a ZTP zdarma
PÁ-NE předprodej 80 Kč, na místě 100 Kč - děti do 12 let a ZTP zdarma
NE (amfiteátr) přeprodej 40 Kč, na místě 50 Kč - děti do 12 let a ZTP zdarma
NE (velký sál) předprodej 80 Kč, na místě 100 Kč - děti do 3 let a ZTP zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Minidiskotéka pro prince a princezny

Míša Růžičková se svojí písničkovou a taneční show přináší zábavu pro nejmenší diváky.
Milevsko, Jihočeský kraj

Křenovická jízda – sraz veteránů

Již 15 let pro Vás připravujeme pohodové a přátelské setkání veteránských nadšenců. Tradiční sraz veteránů a youngtimerů se koná o víkendu na louce v Křenovicích (u Bernartic u Písku).
Křenovice, Jihočeský kraj

Jihočeský folklorní festival Kovářov

Regionální folklorní festival jedinečný svého druhu v Jihočeském kraji se zaměřením na umělecký rozvoj dětských a dospělých folklorních souborů z jihu Čech.
Kovářov, Jihočeský kraj

BeerFest Nechvalice 2024

Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný piva, hudby a skvělé nálady na 3. ročníku BeerFestu Nechvalice, v pátek 5. 7. 2024.
Nechvalice, Středočeský kraj

Heide Warlamis – výběr z tvorby od 80. let 20. století do současnosti v Muzeu keramiky v Bechyni

Od začátku března můžete zavítat na výstavu do Mezinárodního muzea keramiky v Bechyni Heide Warlamis.
Bechyně, Jihočeský kraj

Pravoslav Rada – Oživený předmět v Muzeu keramiky v Bechyni

V roce 2023 uběhlo sté výročí od narození významného sochaře a keramika, Pravoslava Rady, a letos si ho připomínáme výstavou v Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni.
Bechyně, Jihočeský kraj

Andy Warhol a pop art

Andy Warhol a světový pop-art v Bechyni.
Bechyně, Jihočeský kraj

Burza minerálů Bechyně

Zahajovací ročník Burzy minerálů v Bechyni.
Bechyně, Jihočeský kraj

Dětský svět Hopsíkov

Vnitřní dětské hřiště s mnoha atrakcemi pro děti od nejmenších do 10 let s posezením pro rodiče v příjemné kavárně s možností teplého i studeného občerstvení.
Milevsko, Jihočeský kraj

Alpha Diving – ochutnávka potápění pro každého!

Brána do podvodního světa plného dobrodružství. Získávejte zážitky prozkoumáváním podvodního života a krásy lomů prostřednictvím kurzů a zážitkových ponorů , které vás vtáhnou do tajemného světa pod hladinou. Připojte se k nám a prozkoumejte svět pod vodou.
Milevsko, Jihočeský kraj

Barokní cyklostezka Sepekov – Písek

Cyklostezka pro zájemce o barokní architekturu začíná u barokního poutního kostela v Sepekově, vede například kolem milevského kláštera, okolo selského baroka v Květově a končí v královském městě Písku.
Milevsko, Jihočeský kraj

Muzeum milevských maškar

Muzeum milevských maškar je českým unikátem, neboť je jediným muzeem v ČR, které se věnuje dějinám zdejší národopisné tradice – maškarních průvodů. V Milevsku se tyto průvody ve větším formátu datují už od roku 1862 a v současnosti jsou milevské maškary největším masopustním průvodem.
Milevsko, Jihočeský kraj

Kubistická synagoga v Milevsku

Synagoga byla postavena za 1. světové války jako náhrada za starou synagogu. Od roku 1950 je budova využívána jako křesťanský kostel Církve československé husitské.
Milevsko, Jihočeský kraj

Milevské muzeum

Na severním okraji Milevska, v prvním nádvoří zdejšího premonstrátského kláštera, sídlí v budově barokní prelatury už více než padesát let Milevské muzeum. Muzejní sbírky, které jsou nyní instalovány cca na 750 metrech čtverečních, dokumentují především dějiny města a kláštera.
Milevsko, Jihočeský kraj

Naučná stezka na Onen Svět

Stezka na Onen Svět se proplétá malebnou jihočeskou krajinou s mnoha zajímavými místy, kde mají návštěvníci možnost setkat se s řadou technických i kulturněhistorických památek. Se svými cca 66 km se jedná o jednu z nejdelších naučných stezek v ČR!
Milevsko, Jihočeský kraj

Kostel svatého Jiljí v Milevsku

První zmínka o této pozoruhodné stavbě pochází z roku 1150. Jednolodní kostel s pětibokým chórem a věží na západní straně je tedy o několik let starší než milevský klášter. Později byla románská stavba goticky upravena.
Milevsko, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Stadion a Sporthotel v Milevsku

Nabídka služeb Hotelu Stadion a Sporthotelu v Milevsku je v plném rozsahu zaměřena na restaurační služby včetně ubytovacích kapacit pro 30 až 40 hostů.
Milevsko, Jihočeský kraj

Penzion Stodola Milevsko

V centru Milevska, v klidné a tiché části města, se nachází rodinný penzion Stodola. Vybaveností je penzion zaměřen na klienty, kteří chtějí mít své soukromí při velkém pohodlí a kvalitě ubytování s rodinnou atmosférou a důrazem na individuální přístup k hostům.
Milevsko, Jihočeský kraj

Kysané zelí z Hrejkovic

Jihočeská rodiná firma vyrábí kysané zelí již mnoho let klasickou metodou mléčného kvašení.
Hrejkovice, Jihočeský kraj

Hotel Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí

Výborná kuchyně, klidné prostředí, vlídný personál a spousta nabídek na trávení volné času. Takový je hotel Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí. Nabízí vhodné podmínky pro rodinnou rekreaci, víkendové pobyty, kongresovou turistiku a společenská setkání.
Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj

Srubový kemp Zvíkov Village

Celoroční moderní rodinný kemp ve skandinávském stylu se nachází u hradu Zvíkov, na soutoku Vltavy a Otavy. Skvěle si zde odpočinete v přírodě s rodinou a přáteli, nebo strávíte čas s kolegy, oslavíte narozeniny nebo dokonce uspořádáte svatbu pod širým nebem.
Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj

Pivovarský dvůr Zvíkov

Restaurační minipivovar s hotelem nedaleko hradu Zvíkov na soutoku Otavy a Vltavy byl založený v roce 1994.
Zvíkovské Podhradí, Jihočeský kraj

Ubytování v Pivovarském dvoře Zvíkov

Kvalitně zařízené pokoje disponují vlastní koupelnou se sprchou a WC, televizí a volným wi-fi připojením zdarma. Požitek ze spánku se vám ze všech sil vynasnažíme umocnit kvalitním pivem a jídlem z naší restaurace.
Písek, Jihočeský kraj

Penzion Kateřina

Venkovské stavení, zrekonstruované v souladu s původními stavitelskými principy a přírodou, se nachází v osadě Nepřejov, uprostřed panenské přírody, obklopené lukami, lesy a háji.
Nadějkov, Jihočeský kraj