Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Barokní krajina a venkovské baroko ve Spáleném Poříčí
Barokní obraz
Festivaly

Barokní krajina a venkovské baroko ve Spáleném Poříčí

V červenci a srpnu letošního roku se v plzeňském regionu odehraje festival barokních památek, krajiny a kultury s názvem „6 týdnů baroka”, který bude zároveň ochutnávkou velkého letního festivalu „9 týdnů baroka“ v roce 2015.

Program se bude odehrávat v šesti oblastech Plzeňského kraje vždy od čtvrtka do neděle. Letošní ročník začne oblastí Nepomuk – Spálené Poříčí, a to hned první týden v červenci. Bude slavnostně zahájen 3. července na zámku v Nebílovech komponovanou slavností Barokní noc. Následuje týden v Klatovech a okolí, kde se tradičně koná klatovská pouť a Folklorní festival. Týden na Plánsku a Tachovsku proběhne v čase svatoanenské pouti. Oblast Stříbro a Konstantinovy Lázně se představí v době konání Zahradních slavností ve Svojšíně. V klášteře Kladruby uvidí diváci taneční představení Barokní tělo odhaleno.

V době konání plaské pouti se program odehraje i v oblasti Plasy – Kralovice – Radnice. Šestým týdnem zakončí festival na Manětínsku. V oblastech Domažlice, Sušice, Chotěšov a Přeštice zažijí návštěvníci až premiéru v roce 2015. Diváci, návštěvníci, turisté i poutníci se budou moci těšit na iluminované cesty barokní krajinou, koncerty i tanec v nejdůležitějších památkách, noci s barokními ohňostroji v zámeckých zahradách, interaktivní programy v galeriích a muzeích a mnoho dalších atraktivních produkcí a překvapení.

5.7. SOBOTA město SPÁLENÉ POŘÍČÍ: 14.00 – 22.00 BAROKNÍ KRAJINA A VENKOVSKÉ BAROKO komponovaný program v barokní krajině a večer v barokním špejcharu s hudbou, tancem, divadlem a Autobusem 2015 

Časový rozpis akce:

14.00 ZAHÁJENÍ NA NÁMĚSTÍ

14.00 – 18.00 VOLNÝ PROGRAM VE MĚSTĚ SPÁLENÉ POŘÍČÍ * historická stopovačka pro děti i dospělé (průběžně po celý den) – Infocentrum * program Autobusu Plzně 2015 – dílničky pro děti v prostorách Autobusu linka 2015, výletní linka * komentovaná prohlídka města – 14.30, 16.00 a 17.30 (sraz u Infocentra) volné prohlídky expozic špejcharu (cca od 19.00 oživené v barokním příšeří)

19.00 – 22.00 PROGRAM V PIVOVARSKÝCH SKLEPÍCH * 19.00 Divadelní představení ANGEL-y – Vanda Hybnerová a Lucia Kašiarová * 20.30 Barokní tanec s výukou a koncertem v pivovarských sklepích – skupina ROND (vstupenky na program ve sklepích je možné zakoupit na www.plzenskavstupenka.cz, v Infocentru Spálené Poříčí nebo v den konání v Autobuse 2015 za cenu 80,-/50,- obě představení můžete navštívit s jednou zakoupenou vstupenkou)

14.00 – 18.00 VOLNÝ PROGRAM V KRAJINĚ * procházka po oživené Cestě otevřené – zajímavá zastavení, u hraničního kamene nad Karlovem piknik a koncert s výhledem do krajiny (u hraničního kamene mohou poutníci získat razítko do vandrovní knížky, které je bude opravňovat ke zlevněnému vstupu na večerní představení.

Vandrovní knížky budou po celý den ZDARMA k mání v Infocentru.) V restauraci hotelu Ve Dvoře můžete v tento den ochutnat barokní menu a v restauraci Joachim Lewidt speciality židovské kuchyně.

Provozovatel

Město Spálené Poříčí

náměstí Svobody 132
335 61 Spálené Poříčí
Tel.:
+420 605 368 410
Email:
Infocentrum@spale...
Email:
Ivana.Pasekova@se...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.spaleneporici.cz
GPS:
49,614786 13,604055
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:

Vstupné se vybírá pouze na večerní představení v pivovarských sklepích - 80.- a 50,-. Po zakoupení 1 vstupenky je možné navštívit obě představení!

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Adventní koncert Ave Maria

Adventní koncert plný známých skladeb slavných světových skladatelů, jejichž díla přednese sopranistka Miriam Čížková, laureátka prestižní Ceny Franze Lehára v Komárně, za varhanního doprovodu Štěpána Slavíka.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Basinfirefest 2023 ve Spáleném Poříčí

Heavy metalový open air festival ve Spáleném Poříčí, 17. ročník. Basinfirefest opět dokazuje, že patří mezi špičky svého žánru. Nenechte si proto ujít dny nabité kvalitní tvrdou muzikou a přijeďte se pobavit na jednom z prvních letních festivalů!
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Adventní trh v Blovicích

Tradiční řemeslný jarmark v prostorách zámku Hradiště.
Blovice, Plzeňský kraj

Návrat ke kruhu – Ondřej Smeykal, Ivo Hucl a Pjér la Šé´z

Meditativní slunovratová pouť zahradou zvuků, slov a rytmů, navzdory ničivým tónům současnosti.
Šťáhlavy, Plzeňský kraj

Historická stopovačka aneb Za tajnostmi historického města Spálené Poříčí

Přijeďte do Spáleného Poříčí s dětmi! Je zde pro ně připravená procházka po historickém městě roku 2013 se soutěží o ceny. Soutěž se hodí pro starší i předškolní děti, otázky jsou v několika úrovních.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Po stopách dávných židovských obyvatel Spáleného Poříčí

První židovské rodiny byly povolány vrchností do městečka zřejmě již před rokem 1623, jiné prameny hovoří o tom, že se zde Židé usadili až po třicetileté válce na konci 17. století. Byli povoláni vrchností, aby pozvedli místní ekonomiku.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Kudy chodili lidé po staletí mezi Spáleným Poříčím a Blovicemi?

Projděte se po obnovené historické cestě mezi Spáleným Poříčím a Blovicemi.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Ze Spáleného Poříčí až na sopku Kokšín

Trasa čtyřkilometrové vycházky kopíruje částečně trasu NS Hvížďalka a zavede vás údolím říčky Bradavy na vrch Kokšín, první vrchol jihozápadních Brd.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Wellness hotel Brdy je nově zrenovovaný, komfortně vybavený hotel, který slouží hostům jako ideální výchozí bod turistických a poznávacích výprav do okolí a místo zasloužené relaxace a pohody. Wellness hotel Brdy se nachází se nedaleko centra města Spálené Poříčí.
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Útulnoff – glamping Milínov

Nádherná útulna v polích nabízí svět sám pro sebe bez signálu a moderních technologií, kde budete usínat a probouzet se s pohledem do přírody. Útulnoff vznikl s jediným záměrem – odpočinout si a načerpat síly. Za nápadem stojí farmář Pavel Moulis.
Nezvěstice, Plzeňský kraj

Restaurace Na Čabardě

Restaurace V Blovicích na jižním Plzeňsku s příjemným prostředím a výtečnou kuchyní, která se zaměřuje na mezinárodní kuchyni, ale tradiční české pokrmy.
Blovice, Plzeňský kraj

Pivovar Zhůřák

Pivovar Zhůřák se nachází jižně od Plzně ve vesnici Zhůř. V pivovaru se začalo vařit pivo v srpnu 2013 a jeho specializací jsou svrchně kvašená piva různých typů.
Chocenice, Plzeňský kraj