Úvod > Kalendář akcí > Barokní árie
Festivaly

Barokní árie

Barytonista Daniel Klánský a varhaník Přemysl Kšica vystoupí v krásném kostel sv. Jana Nepomuckého na Hluboké nad Vltavou. Na koncertě zazní známé i méně známe barokní árie autorů jako J. S. Bach, G. F. Handel, G. Bononcini, G. B. Martini, A. Lotti a A. Vivaldi Vstupné na koncert je dobrovolné.
Daniel Klánský pochází z pražské hudební rodiny. Publiku se představil na mnoha koncertech v tuzemsku i v zahraničí (Florencie, Milano a další).Je laureátem několika pěveckých soutěží, finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka  a absolutním vítězem a držitelem Ceny českého rozhlasu na Mezinárodní  písňové soutěži B. Martinů. Od podzimu 2013 je posluchačem HAMU ve třídě prof. Magdaleny Hájóssyové, jako student HAMU zahrál v operním studiu například roli Papagena (W.A Mozart- Kouzelná flétna) . Často vystupuje se svým otcem, světoznámým klavírním virtuosem Ivanem Klánským, koncertně vystoupil s celou řadou operních pěvců. Vytupoval též s Bennewitz kvartetem, několikrát s Komorní filharmonii Pardubice či s Karlovarskou filharmonií. Na koncertním turné se představil společně se svým bratrem Lukášem Klánským a houslistou Janem Mráčkem. V Praze pravidelně koncertuje pro Mozartovskou obec na Bertramce, např. pro pedagogy z rakouského Mozartea či společnost W. A. Mozarta v New Yorku. Účinkoval na koncertě k Mozartovým narozeninám, který přenášel Český rozhlas. Vystoupil v Luhačovicích na galakoncertě Akademie Václava Hudečka i na jeho Svátcích hudby v Praze a na dalších významných festivalech (Olomoucké barokní slavnosti, Klášterní hudební Slavnosti Šumperk a další)  V roce 2017 vystoupí též jako sólista v Mozartově Korunovační mši a Dvořákově Te Deum na Mezinárodním hudebním festivalu Smetanova Litomyšl. Od května 2015 je hostem opery Národního divadla, kde účinkoval v představení Rudá Marie Jana Kučery v dvojroli Mirko Hýla a Vedoucího a poté v opeře Václava Kašlíka Krakatit v roli Ing.Tomeše. 

Přemysl Kšica absolvoval studium hry na varhany na Pražské konzervatoři, na AMU v Praze (prof. Josef Popelka) a na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu (prof. Dr. Ludger Lohmann), dále obor dirigování (prof. Jan Valta) na Konzervatoři v Teplicích. Studiu varhanní improvizace se věnoval u prof. Jaroslava Vodrážky, doc. Jaroslava Tůmy a Johannese Mayra. Vzdělání dále rozšířil prostřednictvím mnoha varhanních kurzů pod vedením vynikajících zahraničních varhaníků (Lorenzo Ghielmi, Olivier Latry, Günter Kaunzinger a další). Je držitelem řady ocenění z varhanních soutěží. Třikrát získal cenu za varhanní improvizaci v Opavě, v roce 2004 získal 3. cenu na Mezinárodní soutěži mladých varhaníků v Lublani, v roce 2005 2. místo na Varhanní soutěžní přehlídce v Mostě a v roce 2010 2. cenu na Mezinárodní varhanní soutěži Petra Ebena v Opavě. V Praze působí mnoho let jako chrámový varhaník, od roku 2013 v chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně. Vyučuje hru na varhany na Konzervatoři v Teplicích. Věnuje se koncertní a nahrávací činnosti u nás a v zahraničí (koncertoval v řadě států Evropy, ale i v Rusku a Číně). Spolupracuje s různými vokálně-instrumentálními soubory (Kühnův smíšený sbor, Pražský filharmonický sbor, Pražský katedrální sbor, Český filharmonický sbor Brno).
 

Provozovatel

Jihočeský komorní festival, z.s.

Žďárská 18
184 00 Praha 8
Tel.:
+420 728 625 538
Email:
kristina.nouzovsk...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.jkfestival.cz
GPS:
50,141674 14,453039
 
Region:
Praha
Město:
Praha 8
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:vstupné dobrovolné

 

Časová náročnost

1,0 hodina