Úvod > Kalendář akcí > Babylonfest
Babylonfest
">
13.9.
18.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Babylonfest

Kdy 13. září 2021 17:0018. září 2021 21:00
Již 14. ročník festivalu Babylonfest – Dny brněnských národnostních menšin plný multikulturních setkání, tanečních a hudebních vystoupení, gastronomie a pohodové atmosféry se na vás opět těší v Brně! Letos bude jeho součástí i Den národnostních menšin Jihomoravského kraje.
Festival Babylonfest – dny brněnských národnostních menšin má nezastupitelné místo na brněnské kulturně – folklorní scéně. Kromě základního cíle – prezentace folkloru a kultury jednotlivých národnostních menšin a možnosti rozšířit si obzory a nechat se obohatit jinými kulturami pro místní obyvatele města, v sobě skrývá důležitý společenský i lidský přesah.

Idea Babylonfestu – umožnit společné multietnické setkání národnostních menšin – je jedním z počinů společného soužití menšin a většinového obyvatelstva a seznámení se s jednotlivými kulturami národů, které v našem městě a kraji žijí. Chceme široké veřejnosti ukázat tradiční lidovou kulturu, kterou si jednotlivé menšiny uchovávají, návštěvníkům koncertů zprostředkovat lidové tradice, zvyky, kroje, ale i gastronomii zúčastněných národností, a tak přiblížit život národnostních menšin ve městě Brně.

V letošním roce se návštěvníci opět mohou těšit na stálice programu – sázení stromů národů, besedu se zajímavými osobnostmi z řad národnostních menšin nebo koncert Podoby hudby. Novinkou pak bude spojení tradičního závěrečného dne festivalu plného přehlídky krojů, tanců a gastronomie s Dnem národnostních menšin Jihomoravského kraje v parku Lužánky, a následně na tom samém místě zakončení festivalu dvěma jedinečnými koncerty – Cimbal Classic a Martha a Tena Elefteriadu.

V rámci doprovodného programu festivalu budou v průběhu měsíce září a října probíhat v Brně také výstavy, které návštěvníky seznámí s polskou kulturou (v Knihovně Jiřího Mahena) nebo Moravskými Chorvaty (foyer Krajského úřadu JMK).


PROGRAM BABYLONFESTU 2021
 
13.9. Beseda Žijí mezi námi
Kavárna Spolek v 18 hod.
 
14.9. Sázení stromů
Park Lužánky v 17 hod.
 
15.9. Pub kvíz
Kavárna Spolek v 18 hod.
 
16.9. Hudebně-literárně-divadelní dílna
Viet Palace, Olomoucká v 17 hod.
 
17.9. Koncert Podoby hudby
Koncertní sál Konzervatoře Brno v 19 hod.
 
18.9. Den národnostních menšin Jihomoravského kraje
Park Lužánky od 11 hod. do cca 17hod.
Hlavní program festivalu zahrnuje krojovaný průvod, taneční a hudební vystoupení menšin a ochutnávky tradiční gastronomie.
 
18.9. Koncert Cimbal Classic
Park Lužánky od 19 hod.

 18.9. Koncert Martha a Tena Elefteriadu
Park Lužánky od 20 hod.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 9. 2021

Ubytování a restaurace v okolí