Úvod > Kalendář akcí > Babiččina Barunka - 200 let od narození Boženy Němcové
Babiččina Barunka - 200 let od narození Boženy Němcové
">
1.2.
19.4.
+ Přidat foto

Babiččina Barunka - 200 let od narození Boženy Němcové

Kdy 1. únor 2020 - 19. duben 2020 Výstavy
Od prvního února probíhá v prostorách Regionálního muzea v Litomyšli výstava Babiččina Barunka, připomínající výročí 200 let od narození slavné české spisovatelky Boženy Němcové.
Vzhledem k tomu, že Němcová v Litomyšli během svého života dvakrát pobývala, nelze jubileum pominout, přestože její přítomnost v Litomyšli je spojena spíše s koncem jejího života. V roce 1861 ji zde nepříliš galantně hostil tiskař Antonín Augusta, když spolu připravovali druhé vydání románu Babička. Výstava shrnuje zásadní události života Boženy Němcové, věnuje se také oběma litomyšlským etapám i pobytu na Horách u České Třebové. Regionální muzeum má to štěstí, že uchovává osobní předměty Boženy Němcové, které návštěvníci výstavy jistě ocení.
 
Doprovodný program
Srdečně Vaše Božena Němcová
1. únor – 21. červen 2020

K výstavě Babiččina Barunka je připraven nezvykle pestrý doprovodný program ve spolupráci s Městskou galerií Litomyšl a Městskou knihovnou Litomyšl, protože Božena Němcová je spjata s knihami i výtvarným uměním. Program je výzvou pro jednotlivce, rodinné týmy nebo školní kolektivy, aby se o spisovatelčině životě dozvěděli něco víc zábavnou formou. Délka doprovodného programu přesahuje proto délku trvání výstavy, chtěli jsme dát veřejnosti co největší prostor, aby měla možnost vybrat si z našich programů to, co by ji opravdu bavilo. V každé instituci je možnost vyzvednout si hrací kartu a sesbírat tři různá razítka za splněný program. Vyplněnou ji pak stačí odevzdat v jakékoliv z pořadatelských organizací a čekat, zda právě vás 26. června 2020 nevylosujeme a neodměníme.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 1. 2020

Ubytování a restaurace v okolí