!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Audiovizuální ceny Trilobit 2021
Audiovizuální ceny Trilobit 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
23.1.
+ Přidat foto
Společenské akce

Audiovizuální ceny Trilobit 2021

Kdy 23. leden 2021
34. ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2021. Filmové ocenění, které jako historicky druhé nejstarší poukazuje na nejzdařilejší filmové počiny předešlého roku, se bude konat již po dvacáté v Berouně a po šesté v záběrech kamer České televize.
Slavnostní večer se opět odehraje v berounském Kulturním domě Plzeňka a jeho průvodcem bude skvělý herec a pohotový moderátor Martin Myšička. Podoba večera ovšem bude, jak vše v posledním téměř roce, záviset na aktuální situaci.

O cenách TRILOBIT
TRILOBIT je symbolem cen, které v 60. letech uděloval Svaz československých filmových a televizních umělců – FITES nejlepším uměleckým počinům za uplynulé roční období ve filmu a v televizi. Vedle karlovarského festivalu se tak jedná o jedno z nejstarších ocenění svého druhu v České republice. Ve svém oboru patří mezi nejprestižnější a současně není tak snadné jej získat. Cena TRILOBIT byla poprvé udělena v roce 1966 a dále v letech 1967, 1968 a 1969. V lednu 1970 byla činnost FITESu zakázána, tím se i udělování cen TRILOBIT na dlouhá léta přerušilo. Cena byla obnovena až v roce 1991.

V roce 1995 Český filmový a televizní svaz FITES zřídil CENU VLADISLAVA VANČURY, udělovanou za dlouhodobý či celoživotní přínos české audiovizuální kultuře. Jejími nositeli se v předchozích letech stali Jiří Menzel, Oldřich Daněk, František Vláčil, Jan Špáta, Jiří Hubač, Jiří Krejčík, František Pavlíček, Vladimír Körner, Věra Chytilová, Arnošt Lustig, Jan Švankmajer, Pavel Koutecký in memoriam, Petr Weigl, Ladislav Helge, Miroslav Ondříček, František Filip, Jan Němec, Drahomíra Vihanová, Zdeněk Svěrák, Miloš Forman, Vojtěch Jasný, Jaromír Šofr, Čestmír Kopecký a naposledy in memoriam Evald Schorm.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 1. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Grand Beroun

Hotel Grand Beroun

Beroun, Střední Čechy
Black Dog

Black Dog

Beroun, Střední Čechy
Hotel Maxim v Berouně

Hotel Maxim v Berouně

Beroun, Střední Čechy
Hotel Ok1 v Berouně

Hotel Ok1 v Berouně

Beroun, Střední Čechy