Úvod > Kalendář akcí > Audiovizuální ceny Trilobit 2020
Audiovizuální ceny Trilobit 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
25.1.
+ Přidat foto

Audiovizuální ceny Trilobit 2020

Kdy 25. leden 2020 Společenské akce
Blíží se 33. ročník udílení audiovizuálních cen TRILOBIT 2020, které se tentokrát ponese na vlně swingu.
Stane se tak v sobotu 25. ledna 2020, po dvacáté v Berouně a po páté v záběrech kamer České televize, která přenos ze slavnostního udílení cen odvysílá od 20.20 hodin na ČT art. Součástí bude rovněž doprovodný program. O Ceně diváků – berounský Klepáček zájemci rozhodnou po zhlédnutí projekcí v Městském kině Beroun 10. a 11. ledna 2020 a nejmenší diváci se mohou těšit na oblíbené Dopoledne s Večerníčkem. Ceny TRILOBIT každoročně udílí Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.

Hudebně-taneční večer se opět odehraje v berounském Kulturním domě Plzeňka a připomene zlatou éru swingu nejen na americkém kontinentu, ale i v naší vlasti. Jeho průvodcem bude skvělý herec a pohotový moderátor Martin Myšička, který tak naváže na čtyřletou tradici moderace udílení těchto kalendářně prvních filmových ocenění. Swingové rytmy a osobité aranže rozdmýchá kapelník Petr Kroutil se svým Original Vintage Orchestra, který má blízko jak k hudbě, tak i k filmu. Tohoto špičkového swingaře můžeme vzpomenout jako představitele Dannyho Smiřického v seriálu Prima sezóna podle předlohy Josefa Škvoreckého.

Dokumentární i hraná tvorba uplynulého roku sklidila kladné body u odborné poroty 33. ročníku audiovizuálních cen Českého filmového a televizního svazu FITES, TRILOBIT 2020. Ta pustila do finálového kola 31 snímků z celkových 166 přihlášených audiovizuálních děl. Mezi finalisty se zařadily tituly jako Bez vědomí, Dcera, Staříci, Jiří Suchý: Lehce s životem se prát, Budiž světlo, Most, Národní divadlo: Mýtus a realita, Chvilky, Moje století, Reportéři ČT a další.

Dětská porota odhlasovala 5 finalistů z celkových 21 titulů. Těmi jsou Skobičiny, Kouzelník Žito, Pat a Mat: Zimní radovánky, O zakletém králi a odvážném Martinovi a Hodinářův učeň.
 
Doprovodný program Cena diváků po loňském úspěchu nabídne veřejnosti ochutnávku filmové tvorby uplynulého roku prostřednictvím dvoudenních projekcí v Městském kině Beroun 10. a 11. ledna. Diváci budou moci po zhlédnutí snímků hlasovat o svém favoritovi, který bude při slavnostním ceremoniálu na Plzeňce odměněn nestatutární Cenou diváků – berounský Klepáček z dílny Muzea berounské keramiky. Tu jeho autorovi předá některý z vylosovaných diváků. Jako každý rok myslí doprovodný program i na nejmenší filmové fanoušky, kteří mohou přijít zahnat nudu do berounského kina 25. ledna. Bude pro ně připraveno tradiční pásmo oblíbených večerníčků v rámci projektu Dopoledne s Večerníčkem, na který je vstup zdarma.

O cenách TRILOBIT

TRILOBIT je symbolem cen, které v 60. letech uděloval Svaz československých filmových a televizních umělců – FITES nejlepším uměleckým počinům za uplynulé roční období ve filmu a v televizi. Vedle karlovarského festivalu se tak jedná o jedno z nejstarších ocenění svého druhu v České republice. Ve svém oboru patří mezi nejprestižnější a současně není tak snadné jej získat. Cena TRILOBIT byla poprvé udělena v roce 1966 a dále v letech 1967, 1968 a 1969. V lednu 1970 byla činnost FITESu zakázána, tím se i udělování cen TRILOBIT na dlouhá léta přerušilo. Cena byla obnovena až v roce 1991.
V roce 1995 Český filmový a televizní svaz FITES zřídil CENU VLADISLAVA VANČURY, udělovanou za dlouhodobý či celoživotní přínos české audiovizuální kultuře. Jejími nositeli se v předchozích letech stali Jiří Menzel, Oldřich Daněk, František Vláčil, Jan Špáta, Jiří Hubač, Jiří Krejčík, František Pavlíček, Vladimír Körner, Věra Chytilová, Arnošt Lustig, Jan Švankmajer, Pavel Koutecký in memoriam, Petr Weigl, Ladislav Helge, Miroslav Ondříček, František Filip, Jan Němec, Drahomíra Vihanová, Zdeněk Svěrák, Miloš Forman, Vojtěch Jasný, Jaromír Šofr, Čestmír Kopecký a naposledy in memoriam Evald Schorm.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 1. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Grand Beroun

Hotel Grand Beroun

Beroun, Střední Čechy
Black Dog

Black Dog

Beroun, Střední Čechy
Hotel Maxim v Berouně

Hotel Maxim v Berouně

Beroun, Střední Čechy
Hotel Ok1 v Berouně

Hotel Ok1 v Berouně

Beroun, Střední Čechy