Úvod > Kalendář akcí > Audiovizuální ceny Trilobit 2020
Audiovizuální ceny Trilobit 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
25.1.
+ Přidat foto

Audiovizuální ceny Trilobit 2020

Kdy 25. leden 2020 Společenské akce
Blíží se 33. ročník udílení audiovizuálních cen TRILOBIT 2020, které se tentokrát ponese na vlně swingu.
Stane se tak v sobotu 25. ledna 2020, po dvacáté v Berouně a po páté v záběrech kamer České televize, která přenos ze slavnostního udílení cen odvysílá od 20.20 hodin na ČT art. Součástí bude rovněž doprovodný program. O Ceně diváků – berounský Klepáček zájemci rozhodnou po zhlédnutí projekcí v Městském kině Beroun 10. a 11. ledna 2020 a nejmenší diváci se mohou těšit na oblíbené Dopoledne s Večerníčkem. Ceny TRILOBIT každoročně udílí Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.

Hudebně-taneční večer se opět odehraje v berounském Kulturním domě Plzeňka a připomene zlatou éru swingu nejen na americkém kontinentu, ale i v naší vlasti. Jeho průvodcem bude skvělý herec a pohotový moderátor Martin Myšička, který tak naváže na čtyřletou tradici moderace udílení těchto kalendářně prvních filmových ocenění. Swingové rytmy a osobité aranže rozdmýchá kapelník Petr Kroutil se svým Original Vintage Orchestra, který má blízko jak k hudbě, tak i k filmu. Tohoto špičkového swingaře můžeme vzpomenout jako představitele Dannyho Smiřického v seriálu Prima sezóna podle předlohy Josefa Škvoreckého.

Autor námětu a scénáře slavnostního večera 33. ročníku cen TRILOBIT 2020, Martin Vadas prozradil, že se při jeho tvorbě inspiroval knihou historika Petra Koury Swingaři a potápky v protektorátní noci – česká swingová mládež a její hořkej svět (Academia Praha 2016): „V roce půlkulatého výročí konce války se vracíme k připomenutí historizujícího paralelního příběhu tehdejší mladé generace, proto jsme tentokrát vsadili na motiv „POTÁPKY a SWINGAŘI se bouřili a bouří se zas“. V popředí opět stanou oceněné filmy a jejich tvůrci, které porota FITESu vyzdvihne tentokrát ve swingovém rytmu i ustrojení. A zaswingují si i diváci v sále i ti u televizních obrazovek,“ odkrývá dramaturgii slavnostního udílení cen Martin Vadas, který je zároveň předsedou FITESu.
 
Doprovodný program Cena diváků po loňském úspěchu nabídne veřejnosti ochutnávku filmové tvorby uplynulého roku prostřednictvím dvoudenních projekcí v Městském kině Beroun 10. a 11. ledna. Diváci budou moci po zhlédnutí snímků hlasovat o svém favoritovi, který bude při slavnostním ceremoniálu na Plzeňce odměněn nestatutární Cenou diváků – berounský Klepáček z dílny Muzea berounské keramiky. Tu jeho autorovi předá některý z vylosovaných diváků. Jako každý rok myslí doprovodný program i na nejmenší filmové fanoušky, kteří mohou přijít zahnat nudu do berounského kina 25. ledna. Bude pro ně připraveno tradiční pásmo oblíbených večerníčků v rámci projektu Dopoledne s Večerníčkem.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Branov

Kemp Branov

Branov, Střední Čechy
Rezidence Holšín

Rezidence Holšín

Rosovice, Střední Čechy