Všechny formy kultury v jednom údolí. Multimediální a audiovizuální festival Blacksphere se odehrává v srdci Rychlebských hor, nedaleko hranic s Polskem.
Mystické údolí s historickou budovou bývalé Tančírny zaplní vizuální a obsahové jednohubky z oblasti filmu, divadla, hudby, umění a literatury, doprovázené panely s hosty z oboru.
● Václav Marhoul ● Tomáš Vorel ● Jan Plouhar ● Pavel Šimčík ● Lukáš Příkazký ● Anita Krausová ● Bratři ● Katastr ● Monika Načeva ● Miss Petty & další.
S koupí lístků neotálejte, rozloha údolí nám dovoluje pouze omezenou kapacitu 400 diváků. S tvůrci, umělci a performery tak budete v těsné blízkosti.
Programové sekce:
- Film Blacksphere – přehlídka soutěžních filmů
- Theatre Blacksphere – slavnost českého divadla v pohraničí
- Sound Blacksphere – hudební hostina
- Interview Blacksphere – rozpravy a panely s hosty z branže
- Clever Blacksphere – edukace především
- Book Blacksphere – Literatury a literárních talentů není nikdy dost.
- Gallery Blacksphere – Co by byl festival bez uměleckých instalací?!
Děti do 12 let vstupné zdarma.
Festivalový program, který probíhá po celou dobu Blacksphere festival
- Kreativní dílny, videomapping, animace.
- Jak na dokument? Připojte se do týmu nadšených filmařů, kteří průběžně natáčejí festival.
- Jan Harant – Jak vzniká obraz Tančírny
- Eva Stříbrská – Výstava ilustrací Remíz
- Matouš Marek – Výstava Mezi hlavou, srdcem a Měsícem
- Bistro Pusinka
pátek 24. 6. 2022
12:00 – 13:00 Filmová tvorba – Ukrajina
13:00 – 14:00 Vizuálně podmanivá filmová tvorba – Evropa
13:00 – 14:00 Zahraniční host – Matylda Gurne
14:00 – 15:00 Toy Machine – Cirkusárium
14:00 – 15:00 Krátký hraný film – Evropa
15:00 – 16:00 Vyrábíme knihu Knihařská dílna
15:00 – 17:00 Václav Marhoul Rozhovor
15:00 – 16:00 Filmová tvorba – Polsko
16:00 – 17:00 Krátké hrané filmy – Evropa
17:00 – 18:00 Kreslíme a posíláme pohledy Knihařská dílna
18:15 – 19:45 Studio Kouzelná animace Zlín
20:00 – 21:00 Miss Petty Koncert
21:20 – 23:00 Slavnostní zahajovací večer Blacksphere
22:00 – 23:30 Samuel Kay Forrest
23:00 – 24:00 Bratři Koncert
sobota 25. 6. 2022
10:00 – 11:00 Zahraniční host – Karl Oskar Åsli
11:00 – 11:30 Eva Stříbrská – Remíz Vernisáž
11:30 – 12:30 Kreativní dílna Knihařská dílna
11:15 – 11:45 Krátké filmy – USA
12:00 – 14:00 Tomáš Vorel Rozhovor
12:00 – 13:00 Blacksphere vítězové 2021
13:00 – 14:00 Toy Machine – Král Karel
13:00 – 14:00 Animované krátké filmy
14:00 – 15:00 Markéta Pilátová – Kiko a princezna z tundry Čtení
14:00 – 15:00 Krátké vizuálně podmanivé filmy
15:00 – 16:00 Markéta Pilátová Knihařská dílna
15:00 – 16:00 Krátké animované filmy – Blízký východ
16:00 – 16:30 Teri Varhol -Trashold Premiéra
16:00 – 17:00 Vyrábíme knihu Knihařská dílna
16:10 – 17:50 Jaroslav Hrdlička, Jan Burian – Prázdniny
16:30 – 17:30 Teri Varhol – Augury Autogramiáda
18:00 – 19:00 Knihovědní detektivové
19:00 – 20:00 Tlačenka I. a II. díl
18:00 – 20:00 Mariana Jouzová – Filmová hudba
19:00 – 20:30 Jan Harant – Bau Max, Bohnice, AVU Rozhovor
20:00 – 21:00 Michal Hartman Rozhovor
20:00 – 21:30 Dokumentární film KING OF BEASTS
21:30 – 22:35 Slavnostní předání ocenění Blacksphere
22:35 – 23:00 Tlačenka 3 Premiéra
22:00 – 23:00 Krátké hrané filmy – Evropa
23:00 – 24:00 Katastr Koncert
24:00 – 02:00 Katastr Dj’s Koncert
neděle 26. 6. 2022
11:00 – 12:00 Zahraniční host – Kaveh Kanani
12:00 – 13:00 Toy Machine – Kocour v botách
12:00 – 13:00 Animované krátké filmy – Asie
12:00 – 13:00 Mariana Jouzová – Filmová hudba II
13:00 – 14:00 Kateřina Tučková Literární soutěž Kolébka
13:00 – 14:00 Animované krátké filmy – Jižní Amerika
14:00 – 15:00 Tvoříme omalovánky a pohledy Knihařská dílna
14:00 – 16:00 Martina Páv Rozhovor
14:15- 15:45 Jan Burian, Jaroslav Hrdlička – Prázdniny II
15:00 – 16:00 Eva Stříbrská – Remíz Dílna
16:00 – 17:00 Zahraniční host – Anastasiia Lukova
16:00 – 17:00 Vyrábíme knihu
16:00 – 17:00 Načeva – Zdivočelí koně Koncert
17:00 – 19:00 Dokumentární film Murder Most Modest
19:00 – 21:00 Hraný film Journey in the Void
19:30 – 21:00 Matouš Marek – Mezi hlavou, srdcem a Měsícem Vernisáž
21:00 – 22:00 Krátké hrané filmy – Jižní Amerika, Asie
21:30- 23:00 Závěrečný večer Blacksphere
23:00 – 24:00 Tančírna Site-specific art