Úvod > Kalendář akcí > Art-Brut-All
Art-Brut-All
"> "> "> "> ">
28.6.
16.9.
+ Přidat foto

Art-Brut-All

Kdy 28. červen 2019 - 16. září 2019 Výstavy
Metal může být pro mnohé symbolem buranství, může být také životním stylem, ironickým pohledem na svět nebo únikem z tohoto světa. Je subkulturním znamením. Je spojen s jistou generací a estetikou. S metalem je spojen nepřehlédnutelný (někdy až teatrální) vizuální jazyk.
Může být machistický, feministický, patetický… ve většině případů je agresivní. A poetický. Metal se vyhnul všem módním a intelektuálním vlnám a nespočtu trendů. Patetické nasazení, kterému chybí cynický vtip a sebeironický nadhled, se těžko marketingově prodává. I proto zůstává autentický.

Výstavní projekt s názvem Art-Brut-All je empirickou zkouškou možné soudržnosti přístupů, se kterými operuje metalová subkultura, principů či strategií v současném výtvarném umění a aktuálních tendencí ve společnosti.


Samotný název výstavního projektu je slovní hříčkou. Vychází z názvu festivalu Brutal Assault, kde byl poprvé realizován, a z Art Brut, tedy termínu označujícího neškolené umění, umění v surovém stavu. Přestože vystavující umělci převážně nejsou neškolení, pracují s elementárním výtvarným projevem, elementární výtvarnou formou i obsahem.

Výstavu doprovodí tištěný katalog a cyklus přednášek v Centru DOX a na půdě Ostravské univerzity.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 7. 2019