Úvod > Kalendář akcí > Evropan Adolf Loos – výstava na Špilberku
Evropan Adolf Loos - výstava na Špilberku
"> ">
11.6.
31.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Evropan Adolf Loos – výstava na Špilberku

Kdy 11. červen 2020 – 31. prosinec 2020
Architekt Adolf Loos zásadním způsobem určil vývoj světové moderní architektury. 150 let od jeho narození proto Muzeum města Brna věnuje svoji letošní největší výstavu právě tomuto brněnskému rodákovi. Loos proslul modernistickými stavbami, estetikou bez ozdob a novou koncepcí prostoru.
Výstava na brněnském Špilberku vám představí výběr z díla Adolfa Loose – především jeho práce pro rodné Brno a Moravu, které kurátoři výstavy zasadili do kontextu internacionálního stylu architektonické avantgardy. Vizuálně poutavým způsobem vám přiblíží ideové a výrazové koncepty Loosovy tvorby. Poznáte dílo tvůrce, které v čase svého vzniku patřilo nejen v Českých zemích mezi hlavní nositele a reprezentanty soudobých světových architektonických trendů.

Modernistický rozměr Loosova díla, založený na estetice oproštěné od všech ozdob, znamenal civilizační skok, který otevřel cestu k přijetí a prosazování nové architektury v evropském prostoru. Výstava dá nepochybně také impuls ke společensky potřebným reflexím hodnot moderny a stane se podnětem k její důslednější památkové ochraně.

Prohlédnete si autentické doklady, dobové i současné fotografie, modely, vizualizace a mnoho dalšího. Výstava je součástí programu celorepublikového projektu Rok Adolfa Loose 2020.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hradní vinárna na Špilberku

Hradní vinárna na Špilberku

Brno, Jižní Morava
Koishi fish & sushi restaurant v Brně

Koishi fish & sushi restaurant v Brně

Brno-střed, Jižní Morava
Vinárna Garage Wine v Brně

Vinárna Garage Wine v Brně

Brno, Jižní Morava