Úvod > Kalendář akcí > Do pohádek čaroděje Archibalda I. na hradě a zámku Staré Hrady
Do pohádek čaroděje Archibalda I. na hradě a zámku Staré Hrady
"> "> "> ">
15.6.
31.8.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Do pohádek čaroděje Archibalda I. na hradě a zámku Staré Hrady

Kdy 15. červen 2021 9:3031. srpen 2021 18:00
Po celý rok můžete v pohádkových okruzích čarovat s našimi živými pohádkovými bytostmi – princeznami, vodnicemi, čerticemi, čaroději a čarodějnicemi a jejich tři sta padesáti pohádkovými kamarády.
Zažijete MNOHO POHÁDKOVÉ ZÁBAVY – soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé – každý den po celý rok.   

Celoročně můžete na pohádkovém hradě a zámku Staré Hrady čarovat s pohádkovými bytostmi – princeznami, vodnicemi, čerticemi, čaroději a čarodějnicemi a jejich tři sta padesáti pohádkovými kamarády.

Otevřeny jsou pro vás čtyři prohlídkové okruhy:
  • HRAD A ZÁMEK s Dračí královskou komnatou, kde se zabydlelo na třicet druhů draků a dráčků a dokonce i Dračí královská rodina. V hradních prostorách mnoho tisíc exponátů představuje život za Františka Josefa I a pro dospěláky je připravena i ochutnávka Starohradské medoviny.
  • V ZÁMECKÉM POHÁDKOVÉM SKLEPENÍ se na vás těší draci, obři, vodníci, víly i skřítkové. Navštívíte palác plný skřítků, lesní a ledové království, čertovskou školu a Pekelnou direkci, potkáte se s tříhlavým drakem Třífrňákem a uvidíte i Obří Smaragdové draky, kteří se do sklepení probourali z pěti pater starohradských katakomb. 
  • Spousta zábavy i pohádkového dobrodružství vás čeká i na okruhu HRADNÍ POHÁDKOVÁ PŮDA, kde přebývají čarodějnice a kouzlobabky různých kategorií. Ty mají na půdě svoji prádelnu, mydlírnu, čarodějnou hospůdku i garderóbnu. Skrývá se tu i pohádkový časostroj a spousta neposedných skřítků. Bydlí tu i mocní čarodraci Mocjeďáci, kteří tu připravují své lektvary a elixíry. Novinkou jsou Obří rubínoví draci Rubijáni, jenž tu hlídají poklad samotného dračího krále.
  • V okruhu Zdravosvět a Dračí království potkáte veselé skřítky ovocňáky a saláťáky, dračí zuboopravnu, dračí porodnici, skřítky z bonbónového království a nakonec vás přijme na audienci samotný dračí král Rozumbraďák XVI.
  • Spousta živých zvířátek, havěti a potvůrek našich čarodějnic pak na vás čeká v ČARODĚJNÉ BESTYJOLE, kde se o ně čarodějnice a čarodějové  s láskou starají. Bydlí tu i dědek Hnojbabák, pavouk Kaditlačka, čarodějnice Kolohnáta a mnoho dalších.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021