!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Archeologické léto
Archeologické léto
"> "> ">
1.7.
31.8.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Archeologické léto

Kdy 1. červenec 2020 – 31. srpen 2020
Vydejte se po stopách našich předků a navštivte s archeology významné lokality ve vašem okolí! Více než tři desítky vědeckých, muzejních a dalších regionálních pracovišť si pro letošní rok připravily svým rozsahem zcela unikátní sérii komentovaných prohlídek vybraných archeologických lokalit.
Vydejte se po stopách našich předků a navštivte s archeology významné lokality ve vašem okolí! Co lze vyčíst z terénních reliktů středověkých hradišť nebo pravěkých mohylníků? Chcete se dozvědět jak probíhalo dolování ve středověku, nebo vidět nejstarší jeskynní malby v ČR? Na všech výpravách vás budou provázet zkušení archeologové, kteří vás svým vyprávěním přenesou do dob dávno minulých…

Zájemci mohou navštívit světoznámá naleziště – paleolitickou stanici Dolní Věstonice a jeskyni Býčí skála, dále keltské oppidum Třísov, římskou základnu Hradisko u Mušova, velkomoravské hradiště Mikulčice nebo rodiště sv. Vojtěcha v Libici nad Cidlinou a desítky dalších. Některá naleziště bude možné procházet dokonce ve dvou realitách – přímo v terénu s průvodcem a virtuálně. Stačí si jen zarezervovat ten správný termín na arup.cas.cz/archeologicke-leto/. Prohlídky jsou bezplatné.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 6. 2020