Letošní ročník odstartuje 3. července výstavou Úspěšní Romové z Plzně a okolí v prostorách obchodního centra Plzeň Plaza, kde bude k vidění až do 16. července. Výstava vznikla ve spolupráci s Centrem INCLUSIO a městem Plzeň a jejím autorem je Lukáš Houdek – romista, fotograf, který se dlouhodobě věnuje vizuálnímu dokumentování menšinových identit. Portréty zachycují inspirativní romské osobnosti – pedagogy, umělce, podnikatele, rodiče i aktivisty, kteří navzdory předsudkům utvářejí pozitivní obraz své komunity. Cílem výstavy je bořit stereotypy a nabídnout autentický pohled na rozmanitost romské identity v současné společnosti. Proběhne také uzavřené networkingové setkání, kde jsou pozváni představitelé z města a členové Rady Romů města Plzeň.
V pátek 4. července od 13:00 do 16:00 nabídne festival kreativní workshopy pro děti a mládež v Domě Komenda. Večer v 20:00 pak ožije Zach's Pub koncertem slovenské skupiny Sabinov Band, která spojuje tradiční romské melodie s moderními rytmy a elektronikou.
Hlavní festivalový den, sobota 5. července, vyvrcholí open-air koncertem na Náměstí Republiky, který začne v 16:00. Vystoupí zde pestrá paleta hudebníků a tanečníků – Vanesa Horáková, Ondra Gizman ml., Ritmo Gitano, Deško Band, Music Band, Suno Band, Adam Hlůžek i taneční skupina Pheňa Jilestar.