Úvod > Kalendář akcí > Apolenka z modrotisku: Modrá laboratoř
Apolenka z modrotisku. Modrá laboratoř
"> Apolenka z modrotisku. Modrá laboratoř
28.5.
19.9.
+ Přidat foto
Výstavy

Apolenka z modrotisku: Modrá laboratoř

Kdy 28. květen 2021 10:0019. září 2021 17:00
Výstava se zaměří na krásu a kouzlo evropské textilní techniky tisku modrotiskem. Představí knihu Apolenka z modrotisku, která přibližuje fenomén modrotisku formou pohádkového příběhu v ilustracích Veroniky Vlkové a Jana Šrámka.
Výstava se zaměří na krásu a kouzlo evropské textilní techniky tisku modrotiskem. Představí knihu Apolenka z modrotisku, která přibližuje fenomén modrotisku formou pohádkového příběhu v ilustracích Veroniky Vlkové a Jana Šrámka. Kniha získala cenu Czech Grand Design 2020 v kategorii Ilustrátor roku. Instalaci nám laskavě zapůjčila Galerie výtvarného umění v Hodoníně a její kurátorka a autorka knihy Romana Košutková. Doprovodí ji laboratoř modrotiskových forem, textilií a vzorníků, jež přiblíží tradiční řemeslo barvířů a tiskařů zejména z horáckého, valašského, hanáckého a strážnického regionu.

Najdete zde zápůjčky z Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Muzea ve Velké Bíteši, Vlastivědného muzea v Olomouci, z dílny Danzinger v Olešnici a strážnické dílny. 

Kurátorka výstavy Radka Kaclerová, externí kurátorka Romana Košutková
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Tišnovská rychta

Tišnovská rychta

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Tišnov

Pivovar Tišnov

Tišnov, Jižní Morava
Pivovar Grado v Tišnově

Pivovar Grado v Tišnově

Tišnov, Jižní Morava