Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Antropotyátr – multikulturní festival v Ústí nad Labem
Fotografie z predveceru Antropotyátru 2014 v Café Max
Festivaly

Antropotyátr – multikulturní festival v Ústí nad Labem

Pátý ročník literárně-kulturního festivalu, který do severočeského města Ústí nad Labem přivádí rozmanitý program literárních čtení, filmových projekcí, performancí, výstav a koncertů.

Slovo antropotyátr je složenina lehce upravených latinských výrazů anthropos (člověk) a theatrum (divadlo) a přesně vystihuje barvitou koncepci literárně-kulturního festivalu.

Festival probíhá tradičně v říjnu v prostorách Experimentálního prostoru Mumie a Café Max v Ústí nad Labem. Organizátorem festivalu je Zapsaný spolek H_aluze, jež vydává Literárně-kulturní časopis H_aluze.

Akce je rozdělena do tří dnů. První den, tzv. předvečer festivalu pokřtíme nové číslo Literárně-kulturního časopisu H_aluze a jeho knižní přílohy s názvem Rozhraní Filipa Jakše a Ani Šebelkové. Zahájíme také výstavu fotografií Michala Pytlíka a zakončení večera bude patřit promítání filmů.

Hlavní, dvoudenní blok Antropotyátru je koncipován jakožto multikulturní událost. Literární část tento rok zastoupí Radka Denemarková, Igor Malijevský, Dan Jedlička, Petr Štengl, Jitka Hanušová, Tereza Fantlová, Olina Stehlíková, Miroslav Pech a Petra Strá. Program prvního dne zpestří módní přehlídka kolekce triček AntropoGallery Terezy Kurečkové. Oba večery uzavřou koncerty hudebních seskupení Zutro, Neřvi mi do ucha, Kaplan Bros. a Post Hudba.

V minulosti festival hostil například Kateřinu Tučkovou, Kateřinu Rudčenkovou, Petru Hůlovu, Petra Hrušku, Bogdana Trojaka, Radka Malého, Jaromíra Typlta, z multimediálních projektů Jaroslava Rudiše s komiksem a filmem Alois Nebel, či Petra Nikla, z hudebních těles pak Čokovoko, Dva, Františka Brikciuse či Vítrholc a mnoho dalších.

Antropotyátr se těší velké oblibě obyvatel města a jeho okolí, ale každoročně se na něj sjíždí také návštěvníci ze vzdálenějších koutků České republiky, aby zakusili severočeské kulturní ovzduší pověstné svým specifickým nádechem „periferie, v níž to tepe“.

Letos poprvé se organizátoři přiklonili k formě tzv. crowdfoundingového spolufinancování. Aby se akce mohla úspěšně konat, vyhlásili prostřednictvím serveru Startovač projekt na podporu festivalu. Odměny za přispění jsou rozděleny do pěti kategorií: za příspěvek 100 Kč získá přispěvatel 10% slevu na vstup na Antropotyátr, za 200 Kč 20% slevu, za 500 Kč 50% slevu a nové číslo H_aluze, za 1000 Kč 100% sleva a roční předplatné časopisu H_aluze, za 2000 Kč 100% sleva a dva roky předplatného časopisu H_aluze.

Program letošního ročníku:

9. 10. 2014 – 19:00 – Café Max (vstupné dobrovolné)

  • vernisáž fotografií Michala Pytlíka
  • křest nového Literárně-kulturního časopisu H_aluze č. 29 a knihy Rozhraní Filipa Jakše a Ani Šebelkové
  • promítání filmů: Trýzeň (Jakub Sládek), Vidím Tě ve slovech, která nevidím (Hana Nováková)
  • hudba: DJ Funkenstein

15. 10. 2014 – 20:00 – Experimentální prostor Mumie (vstupné 100 Kč)

  • autorské čtení: Radka Denemarková, Dan Jedlička, Jitka Hanušová, Tereza Fantlová
  • módní přehlídka kolekce triček AntropoGallery Terezy Kurečkové
  • hudba: Zutro, Neřvi mi do ucha

16. 10. 2014 – 20:00 – Experimentální prostor Mumie (vstupné 100 Kč)

  • autorské čtení: Olina Stehlíková, Igor Malijevský, Petr Štengl, Miroslav Pech, Petra Strá
  • hudba: Kaplan Bros., Post Hudba

Na oba večery je možné zakoupit také zvýhodněné vstupné za 150 Kč.
 

Beseda a autogramiáda Štěpána Javůrka

Přijďte si poslechnout zajímavé vyprávění nejen o knihách, ale i o historii a současnosti Krušných hor.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Výstava Terra Arte – akrylové abstrakce na motivy planety Země

Premiérová výstava uměleckého dua Evy Poslové a Kateřiny Drbalové má společný motiv, kterým je planeta Země. Obě autorky ztvárnily různorodé podoby hornin, minerálů, krajiny, reliéfu, zemských živlů či myšlenek, které se pojí k tomu, co vzniklo dlouho před námi a neustále se vyvíjí.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Vánoční procházka v Ústí nad Labem

Komentovaná procházka centrem města Ústí nad Labem s výkladem historika Mgr. Martina Krska.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Advent v muzeu

Tradiční předvánoční setkání v muzeu, jehož součástí bude tvořivá dílna, prezentace výrobků s vánoční tematikou a další doprovodný program.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

TicketPack Ústí nad Labem – zvýhodněný balíček vstupenek

V Ústí nad Labem si lze během dovolené pořídit zvýhodněný balíčku vstupenek TicketPack, se kterým můžete navštívit 5 vybraných a zajímavých turistických cílů s více než 40% slevou.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Turistická mapová aplikace Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem připravilo pro své návštěvníky novou turistickou aplikaci, která vás provede městem. Součástí aplikace jsou mapy, fotografie, informace o památkách města, důležité historické milníky města a GPS souřadnice jednotlivých míst.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Lanová dráha Větruše

Areál Větruše patří mezi tradiční výletní cíle. Využití lanové dráhy je ideálním řešením, jak usnadnit a urychlit dopravu pěších a cyklistů z centra města do této oblíbené lokality. Unikátem lanovky je to, že se jedná o nejdelší lanovku bez podpěrných sloupů v ČR.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Zoo Ústí nad Labem – vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Tortuga Bay

Nejste někde v docích, kde v lokálu drsní chlápci dělají burgery? Ne, jste v Ústí, kde se v únoru 2018 dva vousatí týpci v klobouku rozhodli, že své letité zkušenosti s pitím karibských rumů a pojídáním burgerů zúročí ve svém bistru.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Restaurant Zdar – zážitková gastronomie v Ústí nad Labem

Restaurant Zdar otevírá každý čtvrtek a pátek večer a nabízí svým hostům pokaždé nový jídelní lístek. Menu je vždy tematické, inspirované ročním obdobím, svátky nebo jinými událostmi.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Krušnohorská pivní stezka

Světlé i tmavé ležáky ze žateckého chmele, pšeničná světlá piva podle starých německých receptur nebo osvěžující nízkoalkoholické limonády – to vše nabízí Krušnohorská pivní stezka na české i saské straně hor.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Pivovar Hotel Na Rychtě v Ústí nad Labem

Pivovar Hotel Na Rychtě nabízí příjemné ubytování v centru města Ústí nad Labem. Restaurace Na Rychtě patří mezi tradiční české restaurace s vlastním pivovarem, který vyrábí nefiltrovaná piva pouze pro soukromou potřebu hotelu. Po předchozí domluvě je možná i exkurze do výroby.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj