Úvod > Kalendář akcí > Animák v Pralese
Animák v Pralese
"> Animák v Pralese
20.7.
24.7.
+ Přidat foto

Animák v Pralese

Kdy 20. červenec 2020 8:00 - 24. červenec 2020 17:00 Akce pro děti
Celodenní kurzy jsou zaměřeny na animační dílny, a to jak pro úplné začátečníky, kteří o animaci teprve přemýšlejí a chtějí ji vyzkoušet, tak i pro děti, které se s animací již setkaly. Je koncipován pro děti ve věku 6–13 let. Předchozí zkušenost s animací není nutnou podmínkou pro účast.
S sebou je nutné donést: Kopii kartičky zdravotní pojišťovny, prohlášení rodičů o bezinfekčnosti, léky podle potřeby (připsat jméno dítěte a způsob užívání), pohodlné oblečení, popřípadě tepláky na převlečení vhodné pro pobyt v přírodě, láhev na pití, dopolední i odpolední svačinu. Stravování Na objednávku zajistíme obědy v blízké jídelně, www.jidelnaavanti.cz Buď děti na oběd doprovodí instruktoři, nebo si jídla necháme dovézt přímo na místo. Cena oběda je zahrnuta v ceně kurzu. Je nutné, aby si děti donesly jak dopolední,tak i odpolední svačinu. K dispozici je lednice. Pitný režim zajistíme my. Denní rozvrh Každý den pracujeme jinou technikou. Program přizpůsobíme dle počasí. Každý den Sraz mezi 8–8.30 hodin v altánu areálu Pralesa, seznámení s programem dne, dopolední svačina, výroba dekorací, oběd, samotná animace, odpolední svačina, odchod domů mezi 16.30–17 hodin.

Tvoříme na čerstvém vzduchu, v krásném prostředí lesoparku a Pralesa. Děti mají možnost být celý den venku, umožňují to pronajaté prostory. Jeden den budeme dělat pixilaci. Pixilace je animace stop-motion neboli pookénkové animace, kdy animujeme živou bytost. Postavou se pohybuje velmi pomalu a a také se u toho fotí. Děti se učí animovat a současně i trpělivě pracovat. Pixilace má výhody. Není nutné vyrábět loutky, je to tedy aktivita vhodná i pro animátory, kteří nemusejí vynikat v kresbě či malbě. Další den budeme pracovat na prosvětlovacích destičkách a s použitím animační lišty. Tato animační technika je jedna z nejstarších. Děti pracují na prosvětlovacích destičkách s papíry, s pastelkami. Archy papíru pokreslí jednotlivými fázemi, následně je nasnímáme a rozpohybujeme. Jiný den si zkusí loutkovou animaci. Děti si vyrobí loutky z různých materiálů, například z modelíny, přírodnin, drátku, textilu atd. Vše si nasnímají a rozhýbou v animačním programu. Jeden den věnujeme hudebním nástrojům. Děti si vyrobí jednoduché hudební nástroje a následně budou v přírodě lovit zvuky. Další den je pak věnován volné tvorbě animace. To děti nesmírně baví, protože si mohou vyrobit, co chtějí a dostávají prostor k nekonečné fantazii. Cena zahrnuje veškeré pomůcky a techniku. Pitný režim a oběd. Minimální počet zúčastěných dětí je 7.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 2. 2020