Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Andrej Bělocvětov – Tets Ohnari – Josef Seidel
Výstavy - ESAC
ANDREJ BĚLOCVĚTOV / BELOTSVETOV (1923 PRAHA – 1997 PRAHA)
obrazy a kresby
Výstava fenomenálního, avšak introvertního umělce – silný příběh malíře, který se v Praze narodil s argentinským občanstvím, poté zde více jak dvacet let žil s tzv. Nansenovým pasem běžence, aby v roce 1962 konečně získal československé občanství. Výstava byla připravena ke 100. výročí narození umělce a zahrnuje přes 200 obrazů a kreseb. Doprovází ji řada fotografií Josefa Sudka, dlouholetého Bělocvětovova přítele a mecenáše, který malíře fotil v jeho ateliéru.

TETS OHNARI, JAPONSKO – JEŘÁB
skleněná instalace
Japonský umělec vytvořil pro Egon Schiele Art Centrum další ze svých skleněných instalací. Zrcadlové díly na zemi jsou identické s částmi, z nichž je složena slavná japonská origami – jeřáb – a tvarově odpovídají dílům, které vzniknou při skládání jeřába z papíru. Tets Ohnari svou novou instalací ukazuje krásu procesu skládání, ze kterého se jeřáb zrodil.  

JOSEF SEIDEL (1859-1935) – KRUMLOV ZA ČASŮ SCHIELEHO
fotografie
Výstavy současných autorů, ale také stálou dokumentační expozici o životě a díle Egona Schieleho, doplňuje výstava fotografií s názvem Krumlov za časů Schieleho. Ve spolupráci s Museem Fotoatelier Seidel jsou prezentovány desítky fotografií z doby Schieleho života (1890-1918). Vedle řady fotografií Josefa Seidela (1859-1935) je vystaveno i několik fotografií Josefa Wolfa (1864-1938) a Wenzela Micka (1872-1951).
Texty: Egon Schiele Art Centrum

Provozovatel

Egon Schiele Art Centrum

Široká 71
381 01 Český Krumlov
Tel.:
+420 380 711 191
Email:
office@schieleart...
WWW:
www.esac.cz/cz/eg...
GPS:
50,085075 14,364447
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

29. břevnovský masopustní průvod 2023

Břevnovský masopustní průvod projde Břevnovem v úterý 21. února 2023.
Praha 6, Praha

Winter Run Praha

Kdy: 18.2.2023. Kde: Park Ladronka.
Praha, Praha

Czech Republic FIM Speedway Grand Prix – Mistrovství světa na ploché dráze

Na pražském stadionu Markéta se uskuteční již 27. ročník mistrovství světa na ploché dráze seriálu FIM Speedway Grand Prix. Pražský plochodrážní stadion Markéta bude hostit elitu světového plochodrážního sportu.
Praha 6, Praha

Brutalistická architektura – hotel Pyramida

Další díl brutalistického seriálu s Markétou Čejkovou nás zavede na Břevnov. Naším cílem bude Pyramida – hotelový a společenský areál s nepřehlédnutelnou siluetou a neobvyklým půdorysem, který projektovali manželé Cajthamlovi.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Trisport team – pravidelné plavání v Praze

Chcete plavat jako Phelps, jezdit jako Armstrong a běhat jako Zátopek? Trisport team vznikl v roce 2008. Pro členy pořádáme pravidelné plavecké, cyklistické a běžecké tréninky. Plavání v Praze již na 3 bazénech – Axa, Sokol Vinohrady, Strahov.
Praha 6, Praha

PopMuseum – Muzeum a archiv populární hudby

PopMuseum je zkrácený název pro společnost Muzeum a archiv populární hudby. V PopMuseu si můžete prohlédnout stálou expozici hudebních nástrojů, především elektrických kytar československé výroby a vybraných nástrojů klávesových, které byly v bývalém Československu používány.
Praha 6, Praha

Klášterní zahrada na Břevnově

Zahrada břevnovského kláštera, někdy zvaná také Markétská je společně s klášterem chráněna jako národní kulturní památka ČR. Dělí se na dolní (klauzurní) část a horní sad. Dolní část je otevřena během dne, horní sad můžete navštívit kdykoliv. Pavilon Vojtěška je přístupný pouze s průvodcem.
Praha 6, Praha

Galerie Kuzebauch v Praze

Galerie Kuzebauch prezentuje výjimečné příklady studiových děl jak mladých, tak zavedených designérů a výtvarníků.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Ippa Café

V Ippa Café můžete ochutnat evergreeny nebo novinky jako mango, hruška nebo cheesecake hned ve čtyřech pražských pobočkách, a to Belgická, Tylovo náměstí, Jungmannova či Břevnov. Ochutnejte dezerty, které nemají v České republice konkurenci.
Praha 6, Praha

Hotel Hormeda na Břevnově

Hotel Hormeda *** je stylový rodinný hotel, který se nachází v klidné rezidenční lokalitě Prahy 6 – Břevnov, pouze 3 km od historického centra metropole. Součástí hotelu je skvělá restaurace, kde vaří pravé brynzové halušky, strapačky se zelím a další speciality.
Praha 6, Praha

Hotel a restaurace Hormeda na Břevnově – ochutnejte vyhlášené halušky

Restaurace s dlouholetou tradicí je doporučována nejen pro svou kuchyni ale i pro příznivé ceny. Ke zdejším specialitám patří halušky na mnoho způsobů. Kuchaři je připravují tradičním způsobem z brambor a mouky od roku 1995. Říká se o nich, že jsou nejlepší v ČR – přijďte se přesvědčit.
Praha 6, Praha

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha v Praze

S historií břevnovského kláštera je spjat také pivovar. Možná vznikl již záhy po založení kláštera, jako součást jeho hospodářského zázemí, jeho existenci ovšem jen nepřímo dokládá listina z poloviny 13. století.
Praha 6, Praha