!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Andělské spojení harfy a zpěvu

Andělské spojení harfy a zpěvu

Kdy 7. prosinec 2019 14:00 - 15:30 Historické a vojenské akce
Vánoční koncert.

Vánoční koncert - Andělské spojení harfy a zpěvu

Karolína Cingrošová - Žmolíková - soprán
Zbyňka Šolcová - harfa

Koncertní vystoupení dvou předních českých umělkyň. Karolína Cingrošová-Žmolíková je vycházející hvězdou mladé operní generace. Je absolventkou Universität Mozarteum v Salzburgu, působí na koncertních scénách nejen u nás, ale také v zahraničí a zároveň je hostující sólistkou Národního divadla
moravskoslezského v Ostravě.

Zbyňka Šolcová je přední a velice vyhledávanou harfistkou, která spolupracuje s takovými umělci, jako jsou mezzosopranistka a moderátorka Martina Kociánová, mezzosopranistka Andrea Kalivodová, hobojista Jan Adamus nebo houslista Jaroslav Svěcený.

Repertoár koncertu je sestaven z děl Vincenza Belliniho, zazní krásné Ave Maria Franze Schuberta, ale také autorská skladba Zbyňky Šolcové Fantazie pro harfu Sedm barev duhy¨. Na programu nechybí ani ty nejkrásnější české a světové koledy.

Celý koncert obě interpretky obohacují i o velice poutavé mluvené slovo.
 

 

Celý popis
Naposledy změněno: 22. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Onyx v Lednici

Restaurace Onyx v Lednici

Lednice, Jižní Morava
Restaurace Grand Moravia v Lednici

Restaurace Grand Moravia v Lednici

Lednice, Jižní Morava
Relax Hotel Štork

Relax Hotel Štork

Lednice, Jižní Morava