Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Drei Engel
Festivaly

Drei Engel

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Olomoucký kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Andělská hudba v podání andělských hlasů Pavly Radostové, Lucie Netušilové Karafiátové a Markéty Klaudové Böhmové. Program představí duchovní lamentace a responsoria převážně z dílny francouzských barokních autorů.
Lamentace proroka Jeremiáše jsou souborem emotivních starozákonních textů, jež jsou již od středověku předlohou mnoha zhudebnění. Jednotlivé části jsou roztřízeny do série vokálních děl určených pro Svatý týden – Troisième leçon de ténèbres, tzv. temné hodinky, tedy sada děl na Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílou sobotu. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé části vždy uváděly v předvečer daného svátku, jsou tedy pojmenovány podle dnů, kdy se obvykle prováděly – Mercredi (středa), Jeudi (čtvrtek) a Vendredi (pátek). 
Ve Francii byly zejména v baroku velice populární, a proto je mnohými způsoby zhudebnili takoví velikáni jako Marc-Antoine Charpentier, Michel Delalande, François Couperin a další. 

Program koncertu je postaven zejména na díle M.-A. Charpentiera, který vedle velkých děl se sborem a orchestrem s oblibou používal pro ténèbres barvu ženských solových hlasů. Středeční temné hodinky jsou doplněny o části z děl Françoise Couperina a Michela Lamberta.

Markéta Böhmová (soprán)
Narodila se v Brně do hudební rodiny, začínala ve sboru Kantiléna a poté účinkovala v mnoha představeních Národního divadla Brno jako členka dětského sboru. V roce 2014 se zúčastnila Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde obdržela dvě zvláštní ceny za interpretaci. V roce 2018 úspěšně zakončila své magisterské stadium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2016 pravidelně hostuje ve většině českých divadel: Národní divadlo v Praze (Pamina, Servilie, Barena), Divadlo J. K. Tyla v Plzni (Ilia, Ottavia), Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě (Servilia, 1. žínka), Slezské divadlo Opava (Hraběnka Almaviva) a účastní se mnoha festivalů (Smetanova Litomyšl, Hudba Znojmo, Janáčkův máj, Zlatá pecka, Concertus moraviae, apod. Je také již pátým rokem stálou členkou souboru Czech ensemble baroque pod vedením Romana Válka, který se zabývá autentickou interpretací staré hudby. Pravidelně spolupracuje s mnoha orchestry – AKAMUS, L’armonia Terrena, Česká filharmonie, Czech virtuosi, Filharmonie Brno a další.

Pavla Radostová (soprán)
Od pěti let zpívá s rodinným souborem Musica Laetitia, který se věnuje převážně barokní hudbě. Je absolventkou brněnské konzervatoře a JAMU. Jako sólová a ansámblová zpěvačka pravidelně spolupracuje se soubory různých žánrových zaměření – Ensemble Opera Diversa, Czech Ensemble Baroque, Tupá Šídla, Musica Laetitia, Collegium 1704, atd. a dirigenty (A. Liebreich, P. Veber, R. Válek, V. Luks, P. Šnajdr, M. de Rose, atd.). Ve spolupráci s některými z nich se také podílela na uvedení několika děl v české i světové premiéře. V roce 2018 debutovala jako Barena v opeře Její pastorkyňa Leoše Janáčka v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Sólově se podílela na natočení několika CD. Své vzdělání si rozšiřuje pravidelnou účastí na pěveckých kurzech a workshopech (Letní škola barokní hudby, Letní hudební akademie Kroměříž, atp.) pod vedením předních českých i zahraničních lektorů.

Lucie Karafiátová (alt)
Téměř šestnáct let zpívala v Kantiléně, dětském a mládežnickém sboru při Filharmonii Brno. Jako sólistka se začala na koncertních podiích objevovat od roku 2011. Od téhož roku se velmi intenzívně a téměř výhradně věnuje interpretaci staré hudby. Je stálou členkou a sólistkou The Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka. V září 2013 absolvovala svůj debut s ansámblem Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse a od té doby s ansámblem pravidelně vystupuje na koncertech v tuzemsku i zahraničí. Rovněž spolupracuje s ansámblem L’armonia Terrena dirigenta Zdeňka Klaudy, Capella Ornamentata a Czech Virtuosi. Je zakladatelkou vokálního ansámblu Illegal Consort věnujícího se převážně autorům renesanční polyfonii či madrigalům. V rámci kurzů a masterclassů prohlubuje své teoretické i praktické interpretační znalosti s pomocí předních sólistů a lektorů, například Andreas Scholl (DE), Robin Tyson (UK), Marta Infante (ES), Jakub Burzýnski (PL) a další, v rámci ansámblové hudby pak se světově proslulým vokálním ansámblem The King´s singers (UK). Vedle zpěvu se profesionálně věnuje hudebnímu managementu a produkci (Vojtěch Dyk & B-Side Band, scénické provedení Leonard Bernstein: MASS, mezinárodní hudební festival Groove Brno, hudební klub Metro Music Bar v Brně).

Program:
LEÇON DE TÉNÈBRES

Délka koncertu: 70 minut

Provozovatel

Roman Janků management s.r.o.

Městys Bílá Voda 1
790 69 Bílá Voda
Tel.:
+420 605 354 782
Email:
informace@klaster...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://klasterni...
WWW:
https://klasterni...
GPS:
50,442043 16,918955
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Jeseníky
Obec:
Bílá Voda
Tipy na výlet:
Bílá Voda a okolí
 

Cena

Cena: 200 Kč

Poznámka:Pro držitele karty KPKV sleva 50,- Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Akce v okolí

Festival Blacksphere 2024

Audiovizuální kouzlo: festival Blacksphere oslavuje zvyky a tradice. Nechte se rozmazlovat uměním je motto Mezinárodního audiovizuálního a multimediálního festivalu Blacksphere. Festival propojí zvyky a tradice s audiovizuální a multimediální tvorbou.
Javorník, Olomoucký kraj

Farní kostel Navštívení Panny Marie s klášterem v Bílé Vodě

Významný rozsáhlý barokní klášterní komplex piaristů z 18. století tvoří kostel Navštívení Panny Marie a pětikřídlý klášter s kolejí.
Bílá Voda, Olomoucký kraj

Muzeum internovaných řeholnic – klášter piaristů Bílá Voda

Muzeum připomíná internaci a život sester v Bílé Vodě u Javorníka. Obec na hranici s Polskem se od 50. let minulého století stala shromaždištěm stovek řeholních sester různých řádů a kongregací. Mnohé z nich odpočívají na místním hřbitově.
Bílá Voda, Olomoucký kraj

Hřbitov v Bílé Vodě

Jeseníky skrývají i kulturní skvosty – hřbitov v Bílé Vodě se stal roku 2000 kulturní památkou. Bohužel drží nejspíše také neslavný primát, neboť je pravděpodobně místem s největší koncentrací hrobů řádových sester na světě.
Bílá Voda, Olomoucký kraj

Naučná stezka Po stopách Mariany Oranžské

Naučná stezka mapuje život nizozemské princezny Mariany Oranžské v oblasti Bílé Vody a Zlotého Stoku. Princezna se zasloužila o ekonomický rozvoj celé oblasti a hned za hranicemi v Polsku si vystavěla nádherný zámek. Okružní naučná stezka měří 10 km
Bílá Voda, Olomoucký kraj

Zámek Bílá Voda – Psychiatrická nemocnice Marianny Oranžské

Zámek v Bílé Vodě slouží již od 50. let jako psychiatrická nemocnice, která je pojmenovaná po jedné z majitelek Mariannou Oranžskou, která mu vtiskla podobu.
Bílá Voda, Olomoucký kraj

Lom Na Vyhlídce u Bílé Vody – bývalý lom Kukačka

Bývalý vápencový lom, v mapách označovaný Na Vyhlídce, se nachází u Bílé Vody. Těžily se zde kalcitické a dolomitické mramory (včetně polohy bílého dolomitu).
Bílá Voda, Olomoucký kraj

Hauerova kaple a křížová cesta u bývalé osady Jedlovec

Kaplička nechal postavit obyvatel Jedlovce (Tannzapen) Hauer, na cestě mezi Jedlovcem a Zlotým Stokem. Zásluhou občanského sdružení Společný prostor opravena a vede k ní Sudetská cesta.
Bílá Voda, Olomoucký kraj

Šafářova skála u Vsi Bílá Voda

Šafářova skála nedaleko Vsi Bílá Voda v Rychlebských horách je rulový útvar, jehož 35 metrů vysoká hlavní stěna je využívána i jako horolezecký terén.
Bílá Voda, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Café – Restaurant v hotelu Taverna v Javorníku

Dobrá restaurace se pozná podle toho, že je v ní živo. A k takovým patří Café – Restaurant Taverna v Javorníku. Dobré jídlo v kulisách historického města, na úpatí Rychlebských hor, podtrhuje také příjemná obsluha a vstřícnost k návštěvníkům.
Javorník, Olomoucký kraj

Penzion Račí údolí

Penzion Račí údolí se nachází na úpatí Rychlebských hor. Pouze čistý vzduch, ticho, horský potok, krásné smíšené lesy, kvetoucí louky, zapomenuté hory, zpěv ptáků... to vše nabízí Račí údolí, brána do Rychlebských hor. Jídla české kuchyně si vychutnáte v přilehlé hospůdce Isolde z roku 1928.
Javorník, Olomoucký kraj

Hospůdka Isolde v Račím údolí

Nově zrenovovaná Hospůdka Isolde navazuje na tradici původní restaurace. Ta byla spolu s penzionem vybudovaná architektem Ing. Herbertem Utnerem z Javorníku. Budova dostala jméno po jedné z Utnerových dcer. Psal se rok 1928.
Javorník, Olomoucký kraj

Vila Stomix v podhůří Rychlebských hor

Nově zrekonstruovaná secesní vila z roku 1907 se nachází v obci Žulová v severozápadním Slezsku v podhůří Rychlebských hor. Nabízí společenské, vzdělávací, rekreační, sportovní i relaxační zázemí.
Žulová, Olomoucký kraj

U Ztraceného potoka

Příjemné ubytování v krásné přírodě Rychlebských hor s množstvím zatopených lomů a cyklistických stezek mimo hlavní zástavbu obce Vápenná. Hosté si mohou rezervovat jak jednotlivé pokoje, tak celou budovu k různým soukromím nebo firemním akcím.
Vápenná, Olomoucký kraj

Kvašárna – ochutnávka kvašených potravin a nápojů

Jsme sociálním podnikem- dáváme šanci lidem, kterým se na klasickém trhu práce nedaří najít dlouhodobě zaměstnání. Zabýváme se zpracováním zeleniny,ovoce a bylinek mléčným kvašením. Kvasíme zeleninu českou,sezónní a lokální.Sídlíme v malé vesnici Černá Voda. Máme přes 20 různých druhů.
Černá Voda, Olomoucký kraj

Penzion Radost v Černé Vodě

Penzion Radost se nachází v obci Černá Voda, v těsné blízkosti Rychlebských stezek, které vedou kolem penzionu. Nádherné okolí láká k odpočinku na čerstvém vzduchu, houbaření v přilehlých lesích a rybolovu na nedalekých rybnících.
Černá Voda, Olomoucký kraj

Pension Fajn Tajm v Rychlebských horách

Spojte relaxaci s poznáváním Rychlebských hor na kole i pěšky. Ubytujte se ve stylovém venkovském domě a vychutnejte si klid na zahradě a wellness.
Černá Voda, Olomoucký kraj