Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava Andělé: Svaté obrázky v Pivovarském muzeu
Výstavy

Výstava Andělé: Svaté obrázky v Pivovarském muzeu

Přijďte si prohlédnout sbírku svatých obrázků a pohlednic nejrůznějších výtvarných technik s tematikou andělů. Výstava probíhá až do 28. října v Pivovarském muzeu v Plzni.
Pivovarské muzeum v Plzni vás zve na výstavu „Andělé – sváté obrázky ze sbírky Evy Charvátové-Comperti“. Výstava byla uspořádána ve spolupráci s dlouholetou sběratelkou andělské tematiky – paní Evou Charvátovou-Comperti.  

V letošním roce se navíc jedná o jubilejní výstavu, neboť se koná 20 let od první výstavy sběratelky Charvátové-Comperti v Itálii. Návštěvníci výstavy se v Pivovarském muzeu mohou těšit na svaté obrázky a pohlednice nejrůznějších technik s tematikou andělů ze všech koutů světa, a to z období od 19. do 20. století.
 
Na výstavě dominují litografie, a to jak černobílé tak barevné. Uvidíte i oceloryty, nebo světlotisky. Některé jsou s hladkým okrajem, ale nechybí ani bohatě zdobené krajkové obrázky. „Z mého pohledu historicky nejzajímavější jsou smuteční svaté obrázky, na jejichž zadní straně jsou oznámení o úmrtí s fotkou zesnulého. Ty pochází z přelomu 19. a 20. století,“ říká sběratelka Eva Charvátová-Comperti.

Provozovatel

Plzeňský Prazdroj

U Prazdroje 7
304 97 Plzeň
Tel.:
+420 377 061 111
Email:
info@prazdroj.cz
WWW:
www.prazdrojvisit.cz
GPS:
49,746677 13,386740
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Plzeň a okolí
Město:
Plzeň
Tipy na výlet:
Plzeň a okolí
 

Vstupné

Cena: 70 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Rodinné vstupné: 180 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Plzeň Design Week – design mezi řádky

Design mezi řádky. Taková je hlavní myšlenka Plzeň Design Weeku, festivalu, který je zaměřený na český design v různých podobách, i v těch nejběžnějších věcech. Přijďte i letos na prodejní přehlídku kvalitních designových produktů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Epocha salonů – České salonní umění a mezinárodní výtvarná scéna (1870–1914)

Výstava představuje české salonní umění v jeho evropské dimenzi, jak to mezi léty 1870–1914 bývalo běžnou praxí na tehdejších salonech.
Plzeň 3, Plzeňský kraj

Pozdemí za svitu baterek

Nenechte si ujít speciální prohlídku Plzeňského historického podzemí pouze za svitu baterek!
Plzeň, Plzeňský kraj

Výstava 180 let prazdroje v Pivovarském muzeu

Srdečně vás zveme na výstavu věnovanou 180. výročí našeho pivovaru do Pivovarského muzea v Plzni, které oslavuje úctyhodné jubileum touto unikátní výstavou.
Plzeň, Plzeňský kraj

Party víkendy v pivovaru Gambrinus

Slavíte narozeniny, svátek, úspěšnou zkoušku, státnice, promoci, rozlučku se svobodou, narození potomka,...? Nebo si jen chcete pořádně užít večer s kamarády? Uspořádejte oslavu nebo párty pro kamarády v pivovaru Gambrinus.
Plzeň, Plzeňský kraj

Škola čepování Pilsner Urquell – zážitkový program pro skupinové prohlídky

Po desetiletí si plzenští sládci předávají své znalosti a připravují pivo té nejvyšší kvality. V plzeňském pivovaru Pilsner Urquell můžete prožít zážitkový program, během kterého poodhalíte tajemství správně načepovaného piva.
Plzeň, Plzeňský kraj

Cesta pivovarského tovaryše – zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek? Nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše v Plzeňském Prazdroji!
Plzeň, Plzeňský kraj

Konferenční a společenské centrum Secese v Plzni

Plzeňský pivovar skrývá mnohá krásná zákoutí. Jedním z nich jsou i reprezentativní prostory, které se začaly budovat na počátku 20. století.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.
Plzeň, Plzeňský kraj

Jak se pivo vaří – prohlídkový okruh pivovarem Gambrinus

V pivovaru Gambrinus se lidé dozvědí více o jeho historii i vaření piva Nahlédnou do původních i současných výrobních prostor a samozřejmě ochutnají, co se zde právě navařilo. Součástí trasy je i senzorická prezentace surovin nebo škola čepování piva.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hospoda Na Spilce

Přijměte pozvání do legendární Hospody Na Spilce, která se nachází v prostorách bývalých kvasných sklepů pivovaru Plzeňský Prazdroj a patří mezi největší hospody v Česku. Po více než dvouleté pauze má hospoda znovu otevřeno a nabízí menu s moderní českou kuchyní!
Plzeň, Plzeňský kraj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.
Plzeň, Plzeňský kraj