Úvod > Kalendář akcí > Amfolkfest – malý festival na konci světa
Amfolkfest - malý festival na konci světa
"> Amfolkfest - malý festival na konci světa
23.7.
24.7.
+ Přidat foto
Festivaly

Amfolkfest – malý festival na konci světa

Kdy 23. červenec 2021 18:0024. červenec 2021 23:45
V sobotu 24. července se uskuteční 26. ročník tradičního festivalu Amfolkfest se v malé osadě Pulčín na Hornolidečsku. I přes nejisté podmínky, které v době příprav kvůli pandemické situaci panovaly, se podařilo zajistit kapely.
Akce s přídomkem „malý festival na konci světa“ přivítá letos deset kapel. V prostorách místního Informačního centra a v přilehlé zahradě vystoupí slovácké folkrockové seskupení Huménečko, Vsetín bude mít letos zastoupení v podobě kapely Kateřina Mrlinová a spol. a písničkáře Bolka Vjaclovského , z Ostravy přijede folková kapela Dominika, dále zahrají Wind, Bo!Bosorky, nebo Kolibříkův úlet. A jako každý rok si ze Slovenska najde cestu zakládající skupina Jasoň. Letos se představí i další slovenský zástupce kapela Šantán.
 
Jednotné vstupné činí 200,- Kč a první tóny se Pulčínem začnou linout přesně v pravé poledne. Návštěvníci však mohou přijet již v pátek, v 18 hodin začíná tradiční jam session v areálu Informačního centra.
 
Výběr kapel hraje klíčovou roli pro každý festival, avšak jedinečnost Amfolkfestu se pojí i s nádhernou krajinou Pulčínských skal a přátelskou až rodinou atmosférou. Kromě dobré muziky slouží festival i jako místo pro každoroční setkání stálých návštěvníků, pořadatelů a přátel, kteří jsou s tímto místem určitým způsobem spojeni.
 
Děti se také nenudí, zajímavý program pro ně zajišťuje Rodinné a mateřské centrum Sluníčko. Stanování je opět možné na tábořišti u skal, v areálu restaurace Stodola, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho. V blízkosti této restaurace je zajištěno i placené parkování pro festivalové návštěvníky. Eva Endy Rohlenová dodává: „Tento rok jsou nám příznivě nakloněny i autobusové spoje, doporučujeme proto návštěvníkům nechat auto doma a využít autobus z Valašských Klobouk, nebo Horní Lidče.“
 
Původní název festivalu je vlastně zkratkou slov amatérský folkový festival. Někteří muzikanti se možná za profesionály nepovažují, avšak o to více jsou jejich výkony oceňovány potleskem návštěvníků.
 
Hudba, přátelská atmosféra, vůně kávy z bufetu či masa z udírny, dobré víno a pivo, léto a vše ostatní, co k festivalu patří, vás čeká na Amfolkfestu. Sbalte stan, děti, čtyřnohé miláčky a přijeďte poslední červencovou sobotu. Nebo nejlépe už v pátek odpoledne, zasvěcení vědí, že večer před festivalem stojí za to!
 
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021
Barevné ledopády Pulčínských skal

Barevné ledopády Pulčínských skal

Francova Lhota, Východní Morava
Pulčínské skály na Valašsku

Pulčínské skály na Valašsku

Francova Lhota, Východní Morava
Čertovy skály na Valašsku

Čertovy skály na Valašsku

Lidečko, Východní Morava
Naučná stezka Vařákovy paseky

Naučná stezka Vařákovy paseky

Lidečko, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí