Úvod > Kalendář akcí > Amfolkfest - Malý festival na konci světa
Amfolkfest - Malý festival na konci světa
"> Amfolkfest - Malý festival na konci světa
24.7.
25.7.
+ Přidat foto

Amfolkfest - Malý festival na konci světa

Kdy 24. červenec 2020 18:00 - 25. červenec 2020 23:55 Festivaly
Malá osada Pulčín opět ožije tradičním folkovým festivalem v sobotu 25. července. Tradičně se tak sejdou v areálu místního informačního centra a přilehlé zahradě folkové kapely, písničkáři, návštěvníci, jejich děti a psi, zkrátka všichni ti, kteří si tento festival zamilovali.
AMFOLKFEST slaví 25 let

Úctyhodné výročí 25leté existence oslaví tradiční pulčínský festival Amfolkfest. Datum jeho konání letos připadá na sobotu 25. července. I přes počáteční obavy kvůli pandemii koronaviru, se festival za zpřísněných hygienických podmínek uskuteční. Nepřeruší tak svou tradici a opět přivítá české i slovenské hudebníky, kteří vytvoří symbolický průřez čtvrtstoletí trvající historií festivalu. Hlavní hvězdou bude vsetínská kapela Dareband.
 
Letošní výročí „malý festival na konci světa“, jak se Amfolkfestu přezdívá, oslaví pořadatelé i návštěvníci opravdu upřímně. Hrozba zákazu jeho konání se nad ním totiž vznášela až do začátku června. Hlavní organizátorka Eva „Endy“ Rohlenová doplňuje: „Nejen, že bychom byli nuceni přerušit úctyhodnou kontinuitu Amfolkfestu, ale určitě bychom zklamali i řady věrných příznivců.“
 
V programu festivalu se objeví průřez účinkujících, kteří se na pódiu vystřídali po celou dobu jeho konání. Celkem se posluchačům představí 9 kapel a písničkářů v sestavě: Jasoň, Podjezd, Dareba, Pass, Vrkoč, Poslední šance Míry Ošance, Terrakota, Kofe@Vlna. Hlavním hostem bude kapela Dareband, která letos slaví 15 let od svého založení. Na Amfolkfestu si naposledy zahraje v tradiční sestavě a rozloučí se zde se svou dvorní zpěvačkou Kateřinou Mrlinovou. Večerní country bál doprovodí sestava z Českého Těšína Country bazar.
 
Jednotné vstupné činí stejně jako v minulém roce 200,- Kč a neměnný začátek festivalu odbije opět zvon místní kapličky v pravé poledne. Návštěvníci však mohou přijet již v pátek, v 18 hodin začíná tradiční večerní session v areálu Informačního centra.  „Samozřejmě sledujeme aktuální situaci a nařízení vlády, která musíme jako festival splnit. Návštěvníci budou při příchodu poučeni, jaká pravidla je nutné dodržovat.“ upřesňuje Eva „Endy“ Rohlenová
 
O děti bude také dobře postaráno, zajímavý program pro ně totiž zajišťuje Rodinné a mateřské centrum Sluníčko. Stanování je opět možné na tábořišti u skal, v areálu restaurace Stodola, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho. V blízkosti této restaurace je k dispozici i placené parkování pro festivalové návštěvníky.
 
 

 
 
Kontakt:
Eva Endy Rohlenová Tel. 737 771 413 E-mail: eva.rohlenova@gmail.com
 
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 6. 2020
28.8.
30.8.
Vsetínský filmový maraton

Vsetínský filmový maraton

Vsetín, Východní Morava
2.6.
30.8.
Až přiletí čáp

Až přiletí čáp

Vsetín, Východní Morava
26.5.
23.9.
Asanace města Vsetína

Asanace města Vsetína

Vsetín, Východní Morava
Barevné ledopády Pulčínských skal

Barevné ledopády Pulčínských skal

Francova Lhota, Východní Morava
Pulčínské skály na Valašsku

Pulčínské skály na Valašsku

Francova Lhota, Východní Morava
Čertovy skály na Valašsku

Čertovy skály na Valašsku

Lidečko, Východní Morava
Naučná stezka Vařákovy paseky

Naučná stezka Vařákovy paseky

Lidečko, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí