Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Komentované prohlídky Barrandov Studia pro veřejnost
Výstavy

Komentované prohlídky Barrandov Studia pro veřejnost

Barrandov Studio nabízí klíč ke vzpomínkám na největší hity zahraniční i domácí produkce, které prošly rukama českých kostýmních a rekvizitních výtvarníků. Navštivte zákulisí české továrny na sny! Barrandov Studio nabízí komentované prohlídky pro veřejnost vždy o víkendu, v 10:00 nebo 14:00.

Užijte si komentovanou prohlídku výstavního prostoru Filmpoint, filmových ateliérů, areálu Barrandov Studia a exkluzivně také dekorace středověkého města ze 14. století o rozloze 15.000 metrů čtverečních.

Stálá část expozice Filmpoint mapuje historii ateliérů od samých počátků filmařiny na Barrandově, až po její současnost. Návštěvníci na výstavě uvidí výběr dochovaných kostýmních a rekvizitních originálů – např. plesové šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku, prsteny a korunovační klenoty ze seriálu Arabela nebo auto ze sci-fi seriálu Návštěvníci. Technicky založení návštěvníci pak ocení ukázky filmové techniky.

Komentované prohlídky pro veřejnost jsou vždy každou sobotu a neděli, v časech 10:00 nebo 14:00, v českém a anglickém jazyce. Prohlídky začínají ve výstavním prostoru Filmpoint, který se nachází přímo v hlavní budově společnosti Barrandov Studio na Kříženeckého nám. 322/5. Samotný vstup do expozice je pak ve středu hlavní budovy.

Nejbližší zastávkou MHD je stanice „Filmové ateliéry“, kde staví autobus č. 105 a 230.

Vstupenku na prohlídku si na jeden z uvedených časů můžete zakoupit předem na prodejní síti Ticketportal. Při zakoupení na místě nezaručujeme volné místo, z důvodu omezené kapacity skupiny, maximálně 25 osob. Cena základní vstupenky je 300 Kč, zvýhodněné 250 Kč (děti, studenti a senioři) a rodinné 850 Kč (2+3 děti do 15 let).
 

S ohledem na naplněnou kapacitu filmových ateliérů bohužel musíme veškeré prohlídky až do odvolání pozastavit. Prohlídky pro veřejnost budou pozastaveny od 1. 9. 2022. Ale nebojte se, připravujeme změnu koncepce prohlídek. O zahájení prohlídek v nové podobě vás budeme včas informovat.
 

Maraton Praha – Dobříš

Individuální maraton Praha – Dobříš
Praha 4, Praha

Betlémy 2022 – Kaple sv. Bartoloměje v Hodkovičkách

Na oltáři je vystaven barevný tištěný papírový betlém akademického malíře Jaroslava Prouzy (1955–2004). Namaloval ho na podnět modřanského betlemáře Františka Karase v roce 1993.
Praha 4, Praha

Betlémy 2022 – kostel ČCE v Braníku

Perníkový betlém bude vznikat postupně v jednotlivých rodinách členů sboru. Slavnostně ho sníme při rodinných bohoslužbách (s kázáním pro děti) na Nový rok.
Praha 4, Praha

Betlémy 2022 – Kostel sv. Prokopa v Braníku

Od roku 1926 je v branickém kostele instalován vyřezávaný betlém jihotyrolské provenience, který dodala firma Insamt-Prinoth z Ortisei (Itálie).
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Komentované prohlídky Barrandov Studia pro soukromé skupiny

Barrandov Studio nabízí klíč ke vzpomínkám na největší hity zahraniční i domácí produkce, které prošly rukama českých kostýmních a rekvizitních výtvarníků. Navštivte zákulisí české továrny na sny! Barrandov Studio je otevřeno skupinovým návštěvám v průběhu pracovního týdne.
Praha 5, Praha

Barrandov Studio – jedno z největších a nejstarších filmových studií v Evropě

Barrandov Studio patří k největším a nejstarším filmovým studiím v Evropě. Nabízí možnost komentovaných návštěv pro skupiny v rámci běžného provozu studia. Otevřen je zde i výstavní prostor Filmpoint, který vám představí historii i současnost filmových ateliérů.
Praha 5, Praha

Herecké a filmové kurzy pod vedením profesionálů

Divadelní a filmová společnost Zity Kabátové pořádá kurzy herectví, moderátorství, dabingu, zvukové tvorby, filmové a divadelní režie pod vedením profesionálů.
Praha 5, Praha

Naučná stezka Barrandovské skály – Chuchelský háj

Naučná stezka Barrandovské skály – Chuchelský háj nabízí poutavou cestu časem, geologickou i lidskou historií. Dává nahlédnout až do prvohor, do období siluru a devonu. Její délka je 6 km a nabízí 14 poučných zastavení.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Restaurace Soho v Podolí

Restauraci Soho najdete na Podolském nábřeží nedaleko Dvorců. Nabízí luxusní pochoutky mezinárodní kuchyně, včetně sushi.
Praha 4, Praha

Gemüse Corner Kebab

Proč se u nás z kebabu stalo jen jídlo ekonomické, nebo doping v opilosti nad ránem? Vždyť tuhle tureckou pochoutku jezdí do Berlína ochutnávat celý svět! Právě tam ji dotáhli k dokonalosti.
Praha, Praha