!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Aeronautica - výstava vynálezů Leonarda da Vinciho
Aeronautica - výstava vynálezů Leonarda da Vinciho
"> "> "> "> Létající stroje "> Létající vynálezy
6.3.
29.3.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Aeronautica - výstava vynálezů Leonarda da Vinciho

Kdy 6. březen 2015 – 29. březen 2015
Exkluzivní premiéra interaktivní výstavy představí fascinující předchůdce dnešních vrtulníků, rogal, padáků, paraglidů a dalších létajících strojů, které Leonardo da Vinci vymyslel již na konci 15. století. Výstava nabídne devět interaktivních exponátů, jež doplní autentické popisky a ilustrace.
Exhibice s názvem AERONAUTICA představuje devět interaktivních  exponátů, jež jsou je realistickými rekonstrukcemi vynálezů z mistrova rozsáhlého spisu Kodex Atlanticus. Děti i dospělí si tak budou moci prohlédnout a osobně vyzkoušet fascinující předchůdce dnešních vrtulníků, rogal, padáků, paraglidů a dalších létajících strojů, které da Vinci vymyslel již na konci 15. století. Výstavu doplní autentické popisky a ilustrace z pera mistra Leonarda.
 
Co vše uvidíte?
Unikátní výstava zve návštěvníky do světa fascinujících vynálezů mistra Leonarda da Vinciho. Fascinovaný fenoménem létání, vytvořil podrobné studie letu ptáků a plány na sestrojení několika létajících strojů. Právě ty jsou nyní zdarma k vidění v OC šestka.

Exponáty jsou rekonstrukcí vynálezů z jeho rozsáhlého spisu Kodex Atlanticus, ve kterém nalezneme nákresy mnoha jeho nadčasových konstrukcí,

Jednotlivé vynálezy ovšem nebudou pouze dekoracemi - návštěvníci si je mohou na vlastní kůži vyzkoušet a na okamžik se tak přenést zpět do doby, kdy létání bylo výsadou ptáků.

Kromě výpravy do světa fantastických létajících strojů je pro návštěvníky připravený i doprovodný program. Děti se mohou zapojit do Konstruktérských dílniček nebo si protáhnout mozkové závity v Kroužcích pro chytré hlavičky. Pro školy i návštěvníky bude k dispozici zkušený kustod.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 3. 2015