Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Adventní ples k výročí 700 let od narození Karla IV.
Adventní ples k výročí 700 let od narození Karla IV.
Společenské akce

Adventní ples k výročí 700 let od narození Karla IV.

Co nejsrdečněji zveme všechny přátele historie, tanečníky, mistry umění šermířského na historický ples ve stylu gotiky v Divadelním sále Emauzského opatství v Praze.
Letošní program plesu bude zaměřený na oslavu výročí 700 let od narození Karla IV. Lucemburského, krále Zemí koruny České a císaře Svaté říše Římské.

V průběhu večera budete moci ochutnat nejen chuť středověkých receptur, ale zároveň si ověříte či rozšíříte své znalosti o životě Karla IV.

Mimo tance a obecného veselí na Vás bude čekat pravý rytířský turnaj se vším, co k němu patří, krásné dámy, rytíři a jejich chrabří oři. A samozřejmě nebudou chybět ceny pro nejudatnější z udatných.

Vaše kostýmy vybírejte podle módy z let 1250–1530. Můžete také pozvat své přátele a známé k tanci i společnému posezení na středověké hostině.

Tradičně budou v sále připraveny prostřené stoly a historické nádobí, do kterého si, prosím, přineste pokrmy a nápoje dle vlastní chuti.

Sál bude otevřen od 17:00 k převlečení do kostýmů, zahájení programu tanečního večera v 18:00.

O taneční zábavu všech milých hostů se bude starati po celý večer mistr tance a jeho soubor Regii Caroli regis.

Provozovatel

Regii Caroli Regis

Vyšehradská 49/320
Opatství Emauzy - divadelní sál
128 00 Praha 2
Tel.:
+420 723 955 871
Email:
regii@centrum.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.regii-caroli-...
GPS:
50,072211 14,417899
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Poznámka:Vstupné se hradí na místě.

 

Časová náročnost

7,0 hodin

 
 

Betlémy 2022 – Emauzy: kostel Panny Marie a sv. Jeronýma, sv. Cyrila a Metoděje, sv. Vojtěcha a Prokopa

Na přelomu 19. a 20. století betlém – typickou ukázku beuronské umělecké školy – vyrobili bratři, Benitius, Gabhardus a Robert, členové zdejší komunity.
Praha 2, Praha

Brutalistická architektura VII. – komentovaná prohlídka

Komentovaná prohlídka z cyklu zaměřeného na brutalistickou architekturu v Praze.
Praha 2, Praha

Obrazy Kamila Lhotáka

Výstava obrazů Kamila Lhotáka, pořádána ke 110. výročí narození Kamila Lhotáka.
Praha 2, Praha

Farmářské trhy na Náplavce

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Kurzy salsy v Praze Na Slovanech

Přijďte si zatančit a naučit se salsu. Lekce pro úplné začátečníky až super pokročilé nedaleko Václavského a Karlova náměstí v Praze. V kurzech se věnujeme moderní salse vycházející z Portorikánského stylu a afro-kubánských kořenů tance a hudby.
Praha 1, Praha

Divadlo Neklid – stálá profesionální scéna v Emauzích

Divadlo Neklid nabízí pestrý repertoár pro všechny věkové skupiny diváků, druhové rozpětí od klasické činohry, moderní činohry k inscenaci v site specific prostoru, přes alternativně loutkové po experimentální formy a scénická čtení.
Praha 2, Praha

Emauzy – klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy – jediný slovanský klášter říše Karla IV., se stal střediskem vzdělanosti a umění. Mezi studenty cyrilometodějského jazyka patřil i Jan Hus. Vznikla zde řada iluminovaných literárních skvostů, včetně tzv. Remešského evangeliáře, který se dostal až do korunovačního pokladu francouzských králů.
Praha 2, Praha

Mladotovský palác neboli legendami opředený Faustův dům

Faustův dům neboli Mladotovský palác se nachází na jižním konci Karlova náměstí. Pojmenování si dům vysloužil díky svým obyvatelům: alchymistovi Edwardu Kelleymu a později Ferdinandu Antonínovi Mladotovi ze Solopysk, který tu prý dělal hlučné chemické pokusy.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Pražírna I need coffee

Nedaleko Palackého náměstí se nachází kavárnička I Need Coffee, kde si můžete dopřát poctivý šálek kávy!
Praha, Praha

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí vznikla na začátku minulého století. Od roku 2022 je součástí rodiny Ambiente, která se snaží na pestrou tradici tohoto lokálně významného místa navázat. Přijďte ochutnat poctivá pražská jídla a pečlivě ošetřené plzeňské pivo!
Praha 2, Praha

Plavecká Polévka

Na pražské Výtoni můžete navštívit bistro, kde tvoří polévky hlavní portfolio denního menu. Skvělé místo na oběd, ale také odpolední posezení. Očekávat můžete dobře fungující zařízení s jasným konceptem a stálou kvalitou.
Praha, Praha

Restarurace Vallmo v Praze

Vallmo v pražském Podskalí představuje moderní, evropskou restauraci. Cílem podniku je spojení chuťového a vizuálního zážitku s příjemnou chvílí strávenou u dobrého jídla. Restaurace Vallmo byla vůbec jako první oceněna na mapách Google jako nejlépe hodnocená pražská restaurace.
Praha 2, Praha