Úvod > Kalendář akcí > Adventní trhy na zámku Jindřichův Hradec

Adventní trhy na zámku Jindřichův Hradec

Kdy 7. prosinec 2019 10:00 - 8. prosinec 2019 17:00 Historické a vojenské akce
Adventní dny tak budou opět o kousek větší.

Adventní dny na zámku 2019

Národní památkový ústav, Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec a Spolek pro obnovu památek na Jindřichohradecku zvou srdečně o druhém adventním víkendu, 7. a 8. prosince, k návštěvě tradičních Adventních dnů. Návštěvníci pravidelní i noví se mohou těšit na tržiště s originálním zbožím a také sladkými i slanými pochutinami pořádané na druhém a třetím zámeckém nádvoří.

 

Novinkou letošního ročníku bude rozšíření tržiště na II. nádvoří. K naší radosti projevuje každý rok zájem o účast na Adventních dnech čím dál více výrobců a uměleckých řemeslníků s vlastním originálním zbožím. Rozhodli jsme se proto využít pro zájemce s vlastními stánky více místa. Adventní dny tak budou opět o kousek větší. Pravidelní prodejci však převažují, a návštěvníci na tržišti najdou své oblíbené zboží i letos.

 

Program obou víkendových dnů nabídne hudební, taneční a divadelní vystoupení. Jistě nejen dětské návštěvníky potěší malý zvěřinec, výstava sokolnicky cvičených dravých ptáků nebo lukostřelba na II. nádvoří. V provozu bude opět 500 let stará Černá kuchyně. Své dovednosti předvedou umělečtí řezbáři, kováři a hrnčíři a v malých tvůrčích dílnách budou zájemci moci vyzkoušet svou vlastní zručnost. I v letošním roce bude pořádána nedělní bohoslužba v kapli sv. Ducha. Vstupné do areálu je 10 Kč.

Z programu:

Čertovská pohádka aneb jak voják s čerty zápolil. Humor, kejklování a krásné kostýmy, udatný voják a čerti. Královký sál, vstup ze III. nádvoří. Součást projektu Faber (Pěnkavův dvůr Takonín) 

S tancem letem světem stoletími - taneční skupina Ballare vás vezme na krátký výlet do minulosti. Krásu zámeckého Rondelu doplní pohádkové kostýmy inspirované renesancí a barokem, dobová hudba a tanec. Přeneste se do pohádky a vychutnejte si spolu s námi předvánoční atmosféru.

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v Jindřichově Hradci

Apartmány v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Kavárna a cukrárna Florián

Kavárna a cukrárna Florián

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy