Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Zimní návštěva hradu Švihov
Komentované prohlídky

Zimní návštěva hradu Švihov

Ve dnech vánočních prázdnin je otevřen prví prohlídkový okruh hradu Švihova – Život na šlechtickém sídle,a to od 10:00 do 14:00 hodin.
Prohlídkový okruh vás seznámí s historií a stavebním vývojem švihovského hradu. Představuje reprezentační prostory a podobu života na šlechtickém sídle v 16. století. Čeká vás návštěva ložnice hradní paní, kaple Panny Marie, ale též taneční sál či hodovní síň. Nejprve se podíváte do prostor Červené bašty, kde uvidíte vyobrazení historické podoby hradu i zařízenou písárnu. Přes parkán se přesunete do severního paláce, abyste postupně prošli soukromými i společenskými místnostmi. V závěru zavítáte do zbrojnice, kde je vystaveno mnoho druhů chladných i palných zbraní, zbrojí a dalších zajímavostí.
 

Místnosti, které při prohlídce navštívíte:

  • Červená bašta
  • Vstupní síň
  • Hodovní síň
  • Ložnice hradní paní
  • Kaple Nanebevzetí Panny Marie
  • Taneční sál
  • Zbrojnice

Ve stejném období je rovněž otevřena výstava Popelka – Za tajemstvím Popelčina střevíčku (individuální okruh bez průvodce) ve čtyřech podlažích Bílé bašty. Výstavní prohlídkový okruh věnovaný Popelce a natáčení slavného filmu Tři oříšky pro Popelku. Prohlídka je určena pro milovníky pohádkového filmu na motivy Boženy Němcové. Část výstavy je věnována dětem, které mohou výstavou projít se sovou Rozárkou při plnění různých úkolů a hádanek. Vstupné na tento okruh stojí pro všechny 130 Kč.

Provozovatel

Hrad Švihov

Žižkova 1
340 12 Švihov
WWW:
https://www.hrad-...
GPS:
49,478955 13,285484
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Pošumaví
Město:
Švihov
Tipy na výlet:
Švihov a okolí
 

Vstupné

Cena: 180 Kč

Snížená cena: 140 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Letní kulturní festival Hrady CZ – Švihov

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény.
Švihov, Plzeňský kraj

Mezinárodní folklorní festival Klatovy 2023

Mezinárodní folklorní festival v Klatovech patří mezi nejvýznamnější akce tohoto typu v regionu.
Klatovy, Plzeňský kraj

Author Král Šumavy – maraton horských kol 2023

Fanoušci cyklistiky se mohou zúčastnit již 30. ročníku maratonu horských kol – největšího MTB maratonu v České republice.
Klatovy, Plzeňský kraj

Útržky z Pošumaví

V projektu Útržky z Pošumaví vám přinášíme celou řadu námětů pro vaše nové zážitky a radovánky a také benefitů, které můžete u našich partnerů čerpat. Naše vouchery můžete čerpat u mnohých poskytovatelů služeb.
Plánice, Plzeňský kraj

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.
Švihov, Plzeňský kraj

Vstupní věž hradu Švihov s expozicí stavebního vývoje hradu

Expozice nazvaná "Od zříceniny k památce" je rozmístěná v pěti podlažích a mapuje stavební vývoj hradu i proměnu okolní krajiny. Seznamuje s obnovou hradu v polovině 20. století i středověkými stavebními řemesly. Nechybí ani interaktivní model věže či herní prvky pro nejmenší návštěvníky.
Švihov, Plzeňský kraj

Po vodě kolem hradeb – jízdy na loďce u hradu Švihov

Na hradě Šivhově si lze zapůjčit lodičku a vydat se na ohruh "Loďka – po vodě kolem hradeb", který vám ukáže švihovský hrad netradičně z vodní hladiny přilehlého příkopu.
Švihov, Plzeňský kraj

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.
Švihov, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Country Relax a farma Galloway v Roupově

Pension, restaurace a steak house na rodinné biofarmě se zaměřením na chov dobytka Galloway a koní Appaloosa nacházející se v krásné krajině nedaleko hradu Švihov.
Roupov, Plzeňský kraj

Pivovar a restaurace Stará Škola

Minipivovar byl vystavěn v prostorách restaurace Stará škola v Chudenicích, kde ještě do r. 1986 byla místní škola.
Chudenice, Plzeňský kraj

Čajovna U Naší milé Paní v Klatovech

Klatovská čajovna, která vás přivítá ve své historické budově a tudíž v jedinečném prostředí, vám vždy nabídne příjemně strávené chvíle. Můžete si u nás vybrat ze široké nabídky čajů indických, čínských, i z dalších zemí dalekých.
Klatovy, Plzeňský kraj

Country Saloon Klatovy – Beňovy

Country Saloon Klatovy – Beňovy nabízí stylové ubytování i výbornou restauraci. Specialitou restaurace jsou steaky z hovězího masa, které grilujeme na otevřeném ohni – krbu přímo před zraky hostů.
Klatovy, Plzeňský kraj