Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Adventní a vánoční čas v Příboře
Společenské akce

Adventní a vánoční čas v Příboře

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Moravskoslezský kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
Adventní čas se kvapem blíží a tak – jako jiná města – i Příbor v tomto čase bude patřičně vánočně vyzdoben a občanům a jeho návštěvníkům nabídne mnoho pěkných a zajímavých akcí.
Jsou připraveny 4 adventní koncerty. První z nich se uskuteční v neděli 1. 12. 2013 v kostele sv. Valentina a představí se zde vynikající světoznámé těleso Schola Gregoriana Pragensis. Každou další neděli po dobu adventu se uskuteční následující koncerty – vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice, žáků a absolventů ZUŠ Příbor a závěrem pak vystoupení Komorního orchestru Sdružení hudebníků Příbor spolu s dětským chrámovým sborem „Schola“. Všechny koncerty budou začínat v 17 hodin.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v rámci tradiční akce Mikulášská jízda, kdy přijede Mikuláš s čerty a anděly a vystoupí Heidi Janků se svým programem pro děti. Akce se bude konat na náměstí Sigmunda Freuda ve středu 4. 12. 2013 od 17 hodin. V letošním roce ozdobí náměstí smrk omorika. Tento vánoční strom je součástí městské zeleně v ul. ČSA v Příboře a roste v travnaté ploše mezi domy č. p. 1381 a 1382. Z důvodu rekonstrukce podzemního plynovodního vedení v této lokalitě muselo dojít ke kácení mimolesních dřevin. Součástí tohoto zásahu je i předmětný smrk omorika.

Příborské muzeum připravuje v úterý 10. 12. 2013 v 17 hodin tradiční Adventní podvečer, který bude ve znamení unikátní literární památky tzv. Příborského kancionálu z přelomu 16. a 17. století. Současně bude zahájena výstava Betlémy příborských řezbářů Metoděje Berana a Jaromíra Kostelníka. Poprvé bude vystaven mechanický betlém Metoděje Berana s pohyblivými figurami představujícími idylu moravského venkova a příborský betlém Jaromíra Kostelníka s lokální tématikou přibližující kouzlo starého Příbora.

Město Příbor letos připravuje v sobotu 14. prosince tradiční Vánoční jarmark, na kterém bude možnost zakoupit tradiční české výrobky, dřevěné hračky, vánoční dekorace, ozdoby, perníčky, svíčky, dárky k Vánocům, ale i masné výrobky ze zabijačky a mnoho jiného. Celý den bude probíhat bohatý doprovodný kulturní program, ve kterém vystoupí děti mateřských a základních škol, Valašský soubor Sedmikvítek, Pěvecký dětský sbor Ondrášek z Nového Jičína a členové Apoštolské církve budou číst z Bible kralické.

Živý betlém můžete v Příboře na náměstí spatřit v pátek 27. 12. 2013 v 17 hodin a se starým rokem se společně rozloučíme 31. 12. 2013 o půlnoci Silvestrovským ohňostrojem.

Provozovatel

Městské informační centrum Příbor

nám. Sigmunda Freuda 19
742 58 Příbor
Tel.:
+420 556 455 544
Email:
mic@pribor-mesto.cz
WWW:
www.pribor.eu
GPS:
49,640201 18,143122
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Od biblických pastýřů po beskydské pastevce

„… tak nějak museli vypadat Jákobovi synové na luzích Kanaánu“. Od biblických pastýřů po beskydské pastevce.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Setkání betlemářů v Příboře

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů – betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice muzea oživí tento den 11 řezbářů, předvádějících své umění při výrobě betlémů. V rámci setkání bude možné zakoupit některé jejich výrobky.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Urob si sám – Co dovedou kutilové

Výstava o fenoménu kutilství.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Turnaj ve stolním tenise – O putovní pohár starosty obce

Srdečně jste zváni na 24. ročník akce: Turnaj ve stolním tenise "O pohár starosty obce".
Kateřinice, Moravskoslezský kraj

Novoroční výstup na Palkovické hůrky

Novoroční pochod na Palkovické hůrky na Kubánkov se letos koná již po 39. V loňském roce se ho účastnilo 290 lidí. V cíli jste očekáváni v 11 hodin.
Hukvaldy, Moravskoslezský kraj

Jan Lukášek – muž, který létal s motýly

Výstava k příležitosti 100 let od narození Jana Lukáška.
Štramberk, Moravskoslezský kraj

Ondřejská pouť

Tradiční pouť k uctění památky svatého Ondřeje.
Hukvaldy, Moravskoslezský kraj

Martin Šonka letí do Ostravy

Připoutejte se, odlétáme! Světoznámý pilot Martin Šonka, člen Red Bull týmu, přiletí na talkshow do Ostravy.
Mošnov, Moravskoslezský kraj

Farní kostel Narození Panny Marie v Příboře

Dominantou města Příbor je románsko – gotický farní kostel Narození Pany Marie, ležící na hraně svahu nad řekou Lubinou ve východní části historického jádra města. Kostelu dominuje vysoká štíhlá věž. Prodělal stavební úpravy od dob románských, přes gotické a renesanční, až po barokní úpravy.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Naučná trasa městské památkové rezervace Příbor

Ve městě Příbor jsou umístěny nové originální informační tabule a směrníky, které vyrobili kováři z umělecké školy v Ostravě. Turisty provedou po nejdůležitějších památkách města.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Městská památková rezervace Příbor

Historické jádro města bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací v roce 1989. Mezi nejvýznamnější dochované památky patří piaristický klášter, rodný dům Sigmunda Freuda, kostel narození Panny Marie, kostel sv. Valentina či několik měšťanských domů.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Měděná pohovka Sigmunda Freuda v Příboře

Před rodným domem Sigmunda Freuda v Příboře objevíte jednu z nejoriginálnějších soch u nás – měděnou vyšetřovací pohovku, která je symbolem a „pracovním nástrojem“ mnoha analyticky orientovaných psychiatrů a psychologů.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Rodný dům Sigmunda Freuda v Příboře

V rodném domě Sigmunda Freuda se nachází expozice pravnučky zakladatele psychoanalýzy, paní Jane McAdam Freud. Výstava není zaměřená na život a dílo Sigmunda Freuda, ale je moderním uměleckým znázorněním psychoanalytických symbolů.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Zorb-ball a aquazorbing v Příboře

Přijďte si vyzkoušet jak se chodí přímo po vodní hladině. Bezpečná a jedinečná zábava na vodě. Koupaliště najdete v překrásné přírodě v místní části Příbor — Véska. Dva bazény o velikosti 50×21×1,6m (velký) a 6×5×0,6m (malý) jsou napouštěny pitnou vodou a patří mezi nejčistější na severní Moravě.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Zahrady piaristického kláštera v Příboře

V říjnu 2015 byly po několikaleté rekonstrukci slavnostně otevřeny zahrady piaristického kláštera v Příboře. Zahrady budou sloužit k relaxaci a klidnému trávení volného času lidí všech generací.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Centrum tradičních technologií Příbor

V roce 2020 se pobočka Muzea Novojičínska v Příboře přeměnila na Centrum tradičních technologií. Ojedinělé pojetí muzea kombinující vystavení autentických předmětů s experimenty zaměřenými na rekonstrukci zaniklých rukodělných technik.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Freudův sen Příbor

Útulné ubytování v historickém centru malebného městečka Příbor, rodném místě Sigmunda Freuda. Penzion Freudův sen je umístěn v citlivě zrekonstruované budově.
Příbor, Moravskoslezský kraj

Minipivovar Polivar Kopřivnice

Minipivovar Polivar v Kopřivnici nabízí nefiltrovaná a nepasterizovaná piva vyrobena spodním kvašením. K výrobě piva je používán humnový slad ze Záhlinic a Žatecký chmel.
Kopřivnice, Moravskoslezský kraj

Interhotel Tatra Kopřivnice

Hotel se nachází v centrum města Kopřivnice, nabízí ubytovaní v turistické a business třídě. Ze svých služeb hotel nabízí množství restaurací, originální irish pub, vlastní sportovní centrum a wellness zařízení.
Kopřivnice, Moravskoslezský kraj

Hotel Olympia v Kopřivnici

Hotel Olympia nabízí kromě nadstandardního ubytování také krásné a příjemné posezení v kavárně či restauraci poskytující kvalitní gastronomické služby, dále pak wellness centrum se saunou, parní bylinnou lázní, whirlpoolem, masážemi a kosmetickými službami.
Kopřivnice, Moravskoslezský kraj

Městský pivovar Štramberk – restaurace, Kamenný šenk, Gotický sklep

Tradici vaření piva ve Štramberku obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími. Dnes se zde vaří světlý nefiltrovaný ležák plzeňského typu – Trubač a tmavý nefiltrovaný ležák flekovského typu – The Troobacz.
Štramberk, Moravskoslezský kraj

Resort Hukvaldy uprostřed beskydské přírody

V náručí beskydského podhůří přesně v místech, kde liška Bystrouška dává dobrou noc a obora plná zvěře láká k zasněným procházkám, najdete Resort Hukvaldy.
Hukvaldy, Moravskoslezský kraj

Restaurace U námořníka

Restaurace U námořníka je otevřena již od roku 1997 a své hosty od začátku láká na výborné jídlo, zejména pak na masové speciality připravované kuchaři před očima hostů na otevřeném ohništi, které je nedílnou součástí jejího interiéru.
Hukvaldy, Moravskoslezský kraj

Hotel Gong Štramber

Ubytování v prostředí historického městečka v podhůří Beskyd.
Štramberk, Moravskoslezský kraj