!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Advent v Třebíči – zrušeno
Bazilika sv. Prokopa
"> Bazilika sv. Prokopa "> Městská věž v Třebíči "> Vánoční Třebíč
10.12.
20.12.
+ Přidat foto
Společenské akce

Advent v Třebíči – zrušeno

  • 10. prosinec 2021 – 20. prosinec 2021
Vydejte se za vánoční náladou do Třebíče. Čekají na vás stylové trhy, jedinečná vánoční výzdoba, tradiční výstava betlémů a mnoho dalšího.
Advent v Třebíči zahájí rozsvícení vánočního stromečku u kostela svatého Martina 28. listopadu v 16 hodin. Od rána se můžete vydat na Třebíčský jarmark regionálních produktů, na kterém můžete nakoupit dárky pro své nejbližší. Samotnému rozsvícení stromku bude předcházet vystoupení trubačů z místní základní umělecké škol,y a vystoupení dětí ze souboru Okáček. Vánoční trhy na martinském náměstí otevřou pomyslnou bránu 10. prosince a potrvají do 20. prosince. Nakupte na nich řemeslné výrobky, místní speciality nebo drobnosti pro vaši rodinu nebo přátele. 

Víte co je to Chanuka? Vydejte se do třebíčské židovské čtvrti a dozvíte se jak se slaví svátek světel Chanuka. Potkáte se s rodinou Bauerových v podání divadelního souboru Ampulka. 

V bazilice svatého Prokopa se můžete při komentovaných prohlídkách přenést do časů gotiky. Provede vás skupina historického šermu Grál. Prohlídky proběhnou 11. a 18. prosince v 16 a 18 hodin. 

Ani v letošním roce nebude chybět tradiční výstava betlémů v Muzea Vysočiny Třebíč. Letošní výstava má podtitul Třebíčské betlémy včera a dnes. U slaměného  betléma na nádvoří zámku se i letos bude zpívat – 12. prosince od 17:30. Před samotným zpíváním si vyrobíte nějakou tu drobnost v dílničkáh, které muzeum přichytslo od 14:30 v prostorách zámecké sedlárny. Zazpívat si můžete také v Centru tradiční lidové kultury2. a 9. prosince od 17 do 20 hodin. 

Toulání se vánočně vyzdobenou Třebíčí vás naladí na nadcházející svátky. Vánočně vyzdobené bude centrum města, nábřeží v židovské čtvrti nebpo Městská věž. Nově nejen místní potěší vánočně vyzdobená zahrada za  bazilikou, zámecké nádvoří nebo větrný mlýn. Památk una návštěvu Třebíče si udělejte na lavičce za kostelem svatého Martina nebo u obřího adventního věnce u centra Pasáž. Až vám bude zima, zajděte na něco teplého do jedné z  mnoha třebíčských kaváren. 


 
Zobrazit více

Provozovatel

Městské kulturní středisko

Karlovo náměstí 48
674 01 Třebíč
Tel.:
+420 734 594 803
Email:
destinacetrebicsk...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.destinace-tre...
GPS:
49,215523 15,879777
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
Město:
Třebíč
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

10,0 hodin

 
 
27.1.
Malina Brothers

Malina Brothers

Třebíč, Vysočina
22.1.
Sněhurka

Sněhurka

Třebíč, Vysočina
24.1.
Mistrovská lekce

Mistrovská lekce

Třebíč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Grand Hotel Třebíč

Grand Hotel Třebíč

Třebíč, Vysočina
Apartmány Holiday Třebíč

Apartmány Holiday Třebíč

Třebíč, Vysočina
Adam’s Bistro

Adam’s Bistro

Třebíč, Vysočina