Úvod > Kalendář akcí > Advent v Písku 2019
Vypouštení balónku
"> Vypouštení balónku "> Mikulášská nadílka "> Adventní koncert v kostele 2011 "> Adventní remeslné trhy "> Živý Betlém "> Štedrovecerní vytrubování
1.12.
24.12.
+ Přidat foto

Advent v Písku 2019

Kdy 1. prosinec 2019 16:00 - 24. prosinec 2019 16:30 Společenské akce
Bohatý kulturní program pro celou rodinu vycházející z lidových obyčejů, které se v našem kraji konají v adventním čase od pradávna.
Jak se těšíte na Nebeskou poštu, Mikulášskou show, adventní koncert Ondráše, vánoční trhy, Živý betlém a další, a další program adventních oslav v Písku? Tak v neděli 1. prosince na viděnou v centru města. Nejprve v deset dopoledne u žehnání adventním věncům, slavnostní rozsvícení vánočního stromu s Nebeskou poštou od 16.00 hod. na Velkém náměstí.. Nebeská pošta otevře ve tři a hlavní program začne ve čtyři odpoledne. Těšíme se!

Nebeský poštovní úřad
Po loňské úspěšné premiéře nového pojetí odesílání dopisů Ježíškovi se letos o první adventní neděli opět otevře Nebeský poštovní úřad. Zájemci v něm budou moci odevzdat dopis adresovaný Ježíškovi. Všechna psaní si přijede na hřbetě nádherného bílého koně vyzvednout Andělský rytíř – strážce všech dětských tužeb a přání. Dopisy bude možné poslat obyčejnou poštou zdarma nebo doporučeně. V tom případě odesílatel obdrží orazítkovaný podací lístek. Za tuto službu zaplatí 30 Kč a výtěžek bude organizátory Adventu v Písku v plném rozsahu věnován Oblastní Charitě Písek.

Hlavní program
Žehnání adventním věncům

Přijměte pozvání na komorní zahájení adventních oslav ve městě. Setkání pod vánočním stromem spojené s žehnáním adventním věncům píseckým farářem P. Janem Doležalem. Přijďte si nechat požehnat adventní věnec a poslechnout si nádherné české adventní zpěvy – roráty v podání folklórního souboru Písečan. Vstupné zdarma.
Neděle, 1.12.2019, 10:00 hod., Velké náměstí Písek

Rozsvícení vánočního stromu s „Nebeskou poštou“

Slavnostní zahájení Adventu v Písku. Dojde nejen na rozsvícení vánočního stromu, ale také na otevření Nebeského poštovního úřadu, ve kterém bude možné prostřednictvím nebeských poštovních úřednic podat doma sepsaný dopis Ježíškovi. Pro ty si stejně jako vloni přijede Andělský rytíř, strážce všech přání, snů a tužeb. Vybrané poštovné bude věnováno Oblastní charitě Písek. Zahrají Kamarádi z pískoviště. Vstupné zdarma.
Neděle, 1.12.2019, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

Zpívání pod vánočním stromem

Vánoční vystopení kapely SHIVERS. Shivers, to jsou vlastní aranže tradičních irských melodií a vlastní tvorba jimi inspirovaná. Shivers, to jsou irské flétny, irské bubny a další „poirštěné“ nástroje v rukou Jihočechů. Shivers, to je také chvění. Vstupné zdarma.
Úterý, 3.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

Mikulášská SHOW

Zábavná podívaná pro celou rodinu na motivy tradičního příchodu čertů a Mikuláše do českých domácností. Událost neodmyslitelně patřící do programu píseckého adventu. Vstupné zdarma.
Čtvrtek, 5.12.2019, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

Vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ

Přiměte naše srdečné pozvání na vystoupení unikátního souboru, jehož vánoční představení "Neseme vám tu novinu" doslova nadchlo tisíce diváků po celé ČR. Vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš tematicky vychází ze zvyků a obyčejů spojených s dobou zimního slunovratu, radostné očekávání příchodu Spasitele, vánočních svátků a Nového roku. V pořadu zazní krásné zpívané i instrumentální koledy či pastorely, obohacené o lidovou betlémskou hru. 
Přijďte si zpříjemnit vánoční období a nechat se unášet poklidnými tóny v podání orchestru lidových nástrojů a zpěvu dívčího sboru.
Vstupné 290 Kč. Předprodej zajišťuje Centrum kultury města Písek.
Neděle, 8.12.2019, 19:00 hod., Divadlo Fráni Šrámka Písek

Zpívání pod vánočním stromem

Školní sbor ZŠ J.K. Tyla / Martin Kajaba. Již od 15. hodin zde bude možné navštívit prodejní stánek s výrobky žáků ZŠ J.K. Tyla. Odpoledne završí krátké vystoupení taktéž v podání žáků školy, které na pódiu vystřídá mladý písničkář Marin Kajaba. Vstupné zdarma.
Úterý, 10.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

Zpívání pod vánočním stromem

Školní sbor T.G. Masaryka. Již od 15. hodin zde bude možné navštívit prodejní stánek s výrobky žáků ZŠ T.G. Masaryka. Odpoledne završí vánoční vystoupení v podání žáků školy. Vstupné zdarma.  
Čtvrtek, 12.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

Vánoční řemeslné a farmářské trhy

Desítky řemeslníků nabízí vlastnoručně zhotovené výrobky na oblíbených vánočních trzích. Nakoupit bude možné např. ručně vyráběné svíčky, šperky, vitráže, hračky, keramiku, předměty ze skla tvořené na sklářské píšťale a mnoho jiného rukodělného zboží. Chybět nebude tradiční jihočeská zabijačka, staročeský harmonikář, vánoční pásmo dětí 2. MŠ při ZŠ E. Beneše Písek, ručně poháněný kolotoč řezbáře Matěje. V neděli trhy rozšíří nabídka farmářských produktů a gastronomických specialit. Vstupné zdarma.
Trhy budou otevřeny v pátek 12:00 - 17:00, V sob. 9:00 - 17:00, v ned. 9:00 - 15:00 hod.
Pátek, 13.12.2019, 12:00 hod., Okolí Děkanského kostela

Zpívání pod vánočním stromem

Dechová hudba při ZUŠ Vodňany. Mottem kapely je, že s Lidovkou jde všechno líp! Vstupné zdarma.
Úterý, 17.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

Zpívání pod vánočním stromem

Kasiopea kvartet. Žesťový kvartet zaměřený na repertoár Staré hudby tvořený především skladbami starých Anglických mistrů. Chybět nebudou ani vánoční písně a koledy. Vstupné zdarma.
Čtvrtek, 19.12.2019, 17:00 hod., Velké náměstí Písek

Živý betlém s Betlémským světlem

Těšit se můžete na tradiční setkání se všemi představiteli obvyklých figur živého betléma i na živá zvířátka - oslíka, volka, ovečku a velblouda. Každou celou hodinu budou hrát trubači z věže děkanského kostela klasické české koledy a chybět nebudou ani písečtí skauti, kteří budou po celé odpoledne rozdávat Betlémské světlo. Vstupné zdarma.
Neděle, 22.12.2019, 13:00 hod., Okolí Děkanského kostela

Štědrovečerní vytrubování

Na putování po městě se v odpoledních hodinách vydává kočár tažený koňmi, který veze ponocného a trubače. Na jednotlivých zastávkách se přítomným od ponocného dostává přání klidně prožitého Štědrého večera, trubači připojují na živo zahrané klasické české koledy. Jízdní řád zpřežení: 14.00 hod - sídliště Jih u výměníku / 14.15 hod - sídliště Dr. M. Horákové u parku před samoobsluhou / 14:35 hod - sídliště Logry před zastávkou MHD u garáží / 15:00 hod - Bakaláře u děkanského kostela /15:30 hod - sídliště Dukla ve vnitrobloku domů ulice Na Stínadlech / 15:50 hod - u Václava před kostelem u vánočního stromečku. Předem děkujeme za vaši shovívavoat, pokud pokud se nám na některou ze zastávek nepodaří přijet na minutu přesně. Štědrovečerní vytrubování připravujeme ve spolupráci se Zemským hřebčincem Písek s.p.o.
Úterý, 24.12.2019, 14:00 hod., písecká sídliště a náměstí
 
Doprovodný program
Adventní městečko

Celý advent až do Silvestra je možné denně zavítat na písecké Velké náměstí k vánočnímu stromu, dopřát si zde něco dobrého na zub a při tom nasát kouzelnou vánoční atmosféru. 
Neděle, 1.12.2019, 11:00 hod., Velké náměstí Písek

Písecké betlémy
Potěšte se pohledem na okouzlující betlémy, které po celý advent zdobí nejkrásnějších zákoutí Písku. Podrobnosti na www.piseckebetlemy.cz.
Neděle, 1.12.2019, 16:00 hod., centrum města Písek

Adventní malování aneb Těšíme se na Vánoce!

Výstava prací s vánoční tématikou finalistů a vítězů výtvarné soutěže vyhlášené pro děti ze základních a základních uměleckých škol z Písku a nejbližšího okolí. Výtvarně ztvárněné Vánoce viděné dětskýma očima rozhodně stojí za zhlédnutí.
Neděle, 1.12.2019, 16:00 hod., Velké náměstí Písek
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí