!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Advent v babiččině údolí a knížecí Vánoce na zámku v Ratibořicích – zrušeno
Advent v babiččině údolí a knížecí Vánoce na zámku v Ratibořicích - zrušeno
"> ">
2.12.
5.12.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Advent v babiččině údolí a knížecí Vánoce na zámku v Ratibořicích – zrušeno

  • 2. prosinec 2021 9:005. prosinec 2021 16:00
Babiččino údolí stojí za návštěvu kdykoli, zvláště v době adventu, kdy se ve vánočně vyzdobených interiérech zámku se seznámíte s adventními a vánočními zvyky na náchodském panství v 19. století. V Babiččině údolí budou k vidění svátečně upravené objekty Starého bělidla a Rudrova mlýna.
Při prohlídce adventně a vánočně vyzdobených zámeckých interiérů vás průvodci seznámí s průběhem vánočních svátků na bývalém náchodském panství ve 2. polovině 19. století. Ve vstupní hale bude pro vás připraveno posezení v zámecké kavárně.

V Rudrově mlýněBabiččině údolí vás obdobím adventu a Vánoc na českém venkově provedou členové folklorního souboru Barunka. V budově vodního mandlu v sousedství mlýna se bude, jako každý rok, konat malý adventní trh, kde můžete zároveň posedět v hospůdce s tradičním sortimentem občerstvení. Na závěr můžete nahlédnout do „štědrovečerněvyzdobené Babiččiny světničky na Starém bělidle.

Pořádá: Správa NKP SZ Ratibořice ve spolupráci s Folklorním souborem Barunka z České Skalice. Vstupné na zámek základní 130 Kč, snížené 90 Kč, rodinné vstupné 340 Kč. Děti do 6 let ve skupinách (MŠ) 20 Kč. Děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma. Rudrův mlýn základní 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné vstupné 210 Kč. Děti do 6 let ve skupinách (MŠ) 20 Kč. Děti do 6 let v doprovodu rodičů zdarma.

Upozornění: Ve čtvrtek a v pátek pouze pro předem rezervované a objednané prohlídky. Doporučujeme zakoupení vstupenek online, nebo předchozí rezervaci na sobotu a neděli i pro jednotlivce. Rezervace prohlídek pro skupiny i jednotlivce a podrobné informace na telefonním čísle 491 452 123 (pouze v pracovních dnech v čase od 7 do 14 hodin).

Zobrazit více

Provozovatel

Státní zámek Ratibořice

Ratibořice 1
552 03 Česká Skalice
Tel.:
+420 491 452 123
Email:
info@zamekratibor...
WWW:
www.zamekratibori...
GPS:
50,414863 16,052530
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurant & Café Zahradní

Restaurant & Café Zahradní

Česká Skalice, Královéhradecko
Autocamping Rozkoš – rozkoš u vody

Autocamping Rozkoš – rozkoš u vody

Česká Skalice, Královéhradecko
Penzion a Autokemp Wolf Česká Skalice

Penzion a Autokemp Wolf Česká Skalice

Provodov-Šonov, Královéhradecko
Vila Hořičky u Ratibořic

Vila Hořičky u Ratibořic

Hořičky, Královéhradecko