Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Advent mezi horami – cyklus adventních koncertů v Neratově
Hudební a divadelní akce

Advent mezi horami – cyklus adventních koncertů v Neratově

Cyklus putovních adventních koncertů na česko-polském pomezí, které se konají ve 14 hodin každou sobotu od 1.12. do 22.12.2018.

Oblíbený cyklus putovních koncertů nese název Advent mezi horami a tento rok proběhne již jeho 12. ročník. Opět postupně rozezní kostely na celkem čtyřech místech česko-polského pohraničí, a to od 1. do 22. prosince 2018.

Myšlenka spojit v době adventu hudbou obce a zejména lidi, žijící na obou stranách hranice, vznikla v Orlickém Záhoří (1. 12.), kde také tyto benefiční koncerty začínají. Odtud putuje pomyslné světlo adventu do polského Lasówce (8. 12.) a dále do Bartošovic v Orlických horách (15.12.), které navíc ožijí i tradičním vánočním jarmarkem s ukázkami lidových řemesel a prodejem řemeslných výrobků a produktů zdejších Chráněných dílen Kopeček. Nechybí vánočně laděné domácí občerstvení a pestrý kulturní program. Z jeho návštěvy si tak můžete přivézt i originální vánoční dárek. Kostel sv. Máří Magdalény v Bartošovicích, kde se koncert odehrává, je z pohledu zejména své barokní výzdoby naprostým unikátem a přístupný je pouze při mimořádných událostech.

Série koncertů poté končí na historicky významném poutním místě – v magickém kostele v Neratově, (22.12.),  který je jedinečný nejen svou atmosférou a akustikou, ale také prosklenou střechou s nebem přímo nad hlavou...
 

Program 2018

  • 1. prosinec ve 14 hodin – první koncert z putovního cyklu Advent mezi horami v kostele sv. Jana Křtitele v Orl.Záhoří, vstupné dobrovolné, od 16 hodin rozsvícení vánočního stromu a betléma u obecního úřadu v Orl.Záhoří. Od 13:00 jarmark.
 
  • 8. prosince od 14 hodin – druhý koncert z putovního cyklu Advent mezi horami v kostele v polské Lasówce, vstupné dobrovolné
 
  • 15. prosince od 10 do 17 hodin – Vánoční řemeslný jarmark chráněných dílen Kopeček - ukázky lidových řemesel, prodej řemeslných výrobků a produktů lidí s postižením, vánočně laděné domácí občerstvení, kulturní program pro děti i dospělé, vstupné dobrovolné
 
  • 15. prosince od 14 hodin – třetí koncert z putovního cyklu Advent mezi horami v kostele Máří Magdaleny v Bartošovicích, vstupné dobrovolné
 
  • 12. prosince od 14 hodin – čtvrtý koncert z putovního cyklu Advent mezi horami v kostele v Neratově, vstupné dobrovolné

Kostel sv. Jana Křtitele v Orlickém Záhoří

Pozdně barokní kostel pochází z let 1754-63 a stojí na místě staršího dřevěného kostela. Ke stavbě přiléhá hranolová věž se šindelovou střechou. U kostela se také nachází hřbitov a márnice.
Orlické Záhoří, Královéhradecký kraj

Skiareál Jadrné u Orlického Záhoří

Jadrná u Orlického Záhoří je velmi skromným domáckým areálem s jednou pravidelně upravovanou sjezdovkou o délce 300 metrů a jednoduchým vlekem.
Orlické Záhoří, Královéhradecký kraj

Nejdelší osvětlený okruh pro běžkaře v Orlickém Záhoří

V Orlickém Záhoří na Rychnovsku naleznete 4,5 kilometru dlouhý běžkařský okruh, který je nejdelší osvětlenou tratí pro běžecké lyžování v zemi. Parkování i vstup na něj je pro běžkaře zcela zdarma.
Orlické Záhoří, Královéhradecký kraj

Skiareál Bedřichovka u Orlického Záhoří

Skiareál Bedřichovka v Orlickém Záhoří v Orlických horách láká na klidné prostředí rodiny s dětmi i zdatné lyžaře.
Orlické Záhoří, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány s kavárnou Kyhanka v Orlickém Záhoří

Kyhanka na samém vrcholu Orlických hor je místo, kde bude o vás skutečně postaráno a budete se cítit jako doma. Vynikající kávu a širokou nabídku výborných dezertů naleznete v útulné kavárně, ubytování vám poskytnou pohodlné apartmány.
Orlické Záhoří, Královéhradecký kraj

Glampingová chalupa Záhorka v Orlických horách

Záhorka je nová chaloupka s pravou horskou atmosférou. Ukrývá v sobě dva apartmány, které se dají propojit. Můžete si tak pronajmout buď jen jeden z nich, anebo celou chalupu. Pohodlně se sem vejde 13 dospělých a čtyři děti.
Orlické Záhoří, Královéhradecký kraj

Penzion Pašta

Penzion Pašta je umístěn nejblíže ke Ski centru Říčky, a tak vás ráno po snídani doveze skibus do střediska a odpoledne sjedete z modré sjezdovky přímo k hotelu. Přímo v hotelu můžete využít saunu, masáže, lanové centrum a další aktivity.
Říčky v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Spaní na medu – medový glamping v Říčkách v Orlických horách

Na 27 m² obytného včelína najdete maximální komfort a nebude vám chybět vůbec nic. Spaní na medu ukrývá všechny výdobytky moderní doby a poskytuje maximální komfort. Je stvořeno k relaxaci a odpočinku ideálně ve dvou.
Říčky v Orlických horách, Královéhradecký kraj