!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Andělské adventní neděle na zámeckém návrší v Litomyšli
Andělské adventní neděle na zámeckém návrší v Litomyšli
"> ">
1.12.
22.12.
+ Přidat foto

Andělské adventní neděle na zámeckém návrší v Litomyšli

Kdy 1. prosinec 2019 - 22. prosinec 2019 Lidová řemesla a trhy
Vánoční strom pomůže v letošním roce sborům Kvítek a Lilium rozsvítit Tonya Graves. Zámecké návrší zaplaví každou adventní neděli opět světýlka, betlémy a stylové hrnečky se svařákem.
Do Litomyšle se zkrátka jezdí především za zážitky! Klasický trh na přeplněném náměstí u nás nečekejte. Místo cukrové vaty, langošů nebo světelného meče si u menšího počtu stánků návštěvník pořídí poctivý svařák, palačinku s čokoládou, ručně vyrobený keramický hrneček nebo špekáček, který si upeče na otevřeném ohni se svými dětmi.

V litomyšlských lázních ducha pak můžete koncem roku vyrazit na léčebné kulturní procedury, které uzavírají letošní sezónu místního lázeňství.

V centru veškerého andělského dění stojí piaristický chrám Nalezení sv. Kříže, jehož expozice Andělé na návrší dala celé akci jméno. Andělé rozmístění na emporách kostela stráží během předvánočního času desítky betlémů, které zde vystavuje České sdružení betlémů – Betlémáři Litomyšlska. Kostel samotný se pak stává jakousi křižovatkou a výchozím bodem pro návštěvu dalších akcí. Vyrazit odtud můžete na adventní prohlídku zámku, na loutkovou pohádku v Nové městské síni, na výtvarné dílny do informačního centra nebo na některou z výstav regionálního muzea. Od pokladny kostela startují komentované prohlídky historickým jádrem města, pořídíte zde vstupenku na Andělskou vyhlídku a samozřejmě na zmiňovanou expozici Andělé na návrší. Před chrámem začíná každou neděli od 13 hodin gurmánský trh a koncerty na andělském pódiu. Ohromné návštěvnosti se pak každoročně těší i prodejní výstava českých vánočních ozdob v zámeckém sklepení. Velký úspěch sklízejí živé kozy Bleskule a Adéla, které se občas vydávají na neplánované výlety i do města. Ve výběhu je lze drbat i krmit.

Celý program adventních nedělí si můžete s dětmi užít i díky hře Andělčino putování, která vás provede všemi programovými body. V závěru každé adventní neděle se pak potkáte s andělem a získáte odměnu. Po posledním koncertu vždy návrší utichne a dění se vrátí zpět pod drobnohled andělů místního chrámu. Představitelé litomyšlských církví zde vždy rozsvítí svíčku na adventním věnci a řeknou pár svátečních slov.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecké apartmány v Litomyšli

Zámecké apartmány v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
Apartmán Unesco Litomyšl

Apartmán Unesco Litomyšl

Litomyšl, Východní Čechy
Pension Kraus v Litomyšli

Pension Kraus v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy