Hudební a divadelní akce

Hra střepů

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Netypické autorské divadelní představení v produkci PIXA – PRO, které připravil nový divadelní soubor TAK i TAK, a které nese název HRA STŘEPŮ. 9.5. 2023 bude uvedeno na Malé scéně Hudebního divadla Karlín.

Příběh, který otevírá téma vztahů, drog, závislostí, samoty a především křehkosti lidské mysli. Představení je spojení činohry a písní – označit jej ovšem muzikálem by nebylo trefné. 

Autorka scénáře a režisérka v jednom – Kateřina P. Průšová nastíňuje tématiku, kterou se jejich autorské dílo zabývá:

„O lidech a jejich křehké mysli. Kdo jsme, a kdo jsou Ti vedle nás?“

“Jedno místo. Různí lidé. Rozdílné okolnosti a různé lidské myšlení a smýšlení. Každý touží po něčem, a každý něco potřebuje. Někdo prášky, někdo lásku a někdo pochopení. Do jakých extrému může zajít lidská mysl? Jak moc se může roztříštit na střepy?”

Tvůrčí i herecký tým se skládá převážně z mladých umělců, kteří se nebojí otevřít téma svých problémů a démonů. Spojují psychologické drama s komickými prvky, až absurditou.  

Dramaturgem a zároveň textařem písní je Dominick Ross, který má tak poprvé šanci publikum očarovat svými nepředvídatelnými texty:

“Než cokoli napíšu, musím proniknout hluboko do samého jádra tématu. To mi bylo ve Hře Střepů umožněno dramaturgickým vpádem do scénáře. Postavy v něm tak samy odkryly svá nitra a já byl díky tomu schopen jejich pocity převést verši do metaforického aspektu, neb jsem stanul, byť na chvíli, na přídi světa jejich problémů. Doba psaní se zmítala na škále mezi dlouhým bádáním nad obsahem a formou a impulzivním výbuchem slov. 

Vše je to o úhlu pohledu a o hloubce vpádu do nitra tématu.”

Jeho texty si vzal do parády již zběhlý hudební skladatel Vojtěch Adamčík, který představení oživí hudbou, a tím pomůže dokreslit atmosféru představení jako celku:

“Při tvorbě hudby pro Hru střepů jsem měl o něco jednodušší práci díky tomu, že jsem do příprav přišel až v momentě, kdy už byly kompletně napsané všechny texty písní. Nejdůležitější bylo tedy správně odtušit atmosféru jednotlivých hudebních čísel podle textů a scénáře. Což se ukázalo jako nesnadný úkol, vzhledem k náročnému tématu díla. Ale myslím, že nakonec do sebe všechny složky hezky zapadly a diváci se mohou těšit na neobyčejný zážitek. Okouzlí je především skvělé výkony účinkujících, brilantně vystavěný scénář a neskutečná energie, která vyzařuje ze všech zúčastněných. Srdečně zvu všechny a je mi ctí podílet se na něčem tak originálním.” 

Hrají: Mikuláš Matoušek, Jakub Mauer, Oto Dušek, Gabriela Urbánková, Tereza Bílková, Kateřina P. Průšová, Viktorie Tandlerová, Agáta Tandlerová

Provozovatel

Hudební divadlo Karlín

Křižíkova 10
186 00 Praha 1
Tel.:
+420 603 852 078
Email:
lenka.pixova@pixa...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.hdk.cz
WWW:
www.pixapro.cz
GPS:
50,090104 14,441453
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Cena

Cena: 299 Kč

Snížená cena: 199 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Speciální zážitková turistika v pražském metru

V roce 2024 slaví pražské metro jubileum 50 let od zahájení provozu. Jednou z akcí, které při té příležitosti chystá Dopravní podnik hlavního města Prahy, je zážitková turistika – odborná exkurze do zázemí stanice Florenc na trase metra C ve dnech 19. a 20. dubna.
Praha 8, Praha

Strážce města – expozice ve Svatomikulášské městské zvonici

Stálá expozice ve Svatomikulášské městské zvonici.
Praha 1, Praha

Divadelní a taneční festival Bazaar 2024

Závěr března už začíná tradičně patřit nezávislé scéně progresivních umělců ze střední a východní Evropy. Desátý ročník tanečního a divadelního Bazaar Festivalu se uskuteční ve dnech 15. až 25. března na vícero místech v Praze.
Praha 3, Praha

1943 – Československá armáda na východní frontě

V prostorách Armádního muzea Vojenského historického ústavu Praha byla 9. listopadu u příležitosti 80. výročí bojů o Sokolovo a osvobozování Kyjeva zahájena výstava věnovaná formování čs. vojenské jednotky v Sovětském svazu a jejímu bojovému nasazení v průběhu roku 1943.
Praha 3, Praha

VědaFest 2024

Na venkovních stanovištích na Vítězném náměstí (Kulaťáku) a v přilehlé Technické ulici v Praze 6 nabízí VědaFest návštěvníkům zábavným a hravým způsobem vědu ve všech jejích podobách.
Praha 6, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Karlín Market – karlínské farmářské trhy

Na Karlínském náměstí, kousek od Florence a stanice metra Křižíkova v parku kolem kostela, se konají každý pátek farmářské trhy.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Hudební divadlo Karlín

Třetí nejstarší divadlo v Praze bylo otevřeno 15 dnů po požáru Národního divadla v roce 1881. Z původně spíše cirkusové arény, kde se pořádala kouzelnická, cirkusová či liliputská představení, divadlo vyrostlo do dnešní renomované muzikálové a operetní scény.
Praha 8, Praha

Divadlo Pomezí v Praze

Pomezí se záměrně profiluje jako divadelní uskupení zaměřující se na interaktivní performativní žánry rozvíjející současné podoby divadla. Většinu představení hrají v Karlíně.
Praha, Praha

Kasárna Karlín

Kasárna Karlín jsou obřím komplexem dvou historických budov v centru metropole, kde do roku 2008 sídlily některé složky armády a cizinecké policie. Téměř deset let hledal opuštěný areál své využití. Nyní se o areál stará a postupně jej renovuje kulturní spolek Pražské centrum.
Praha 8, Praha

Artmaty v Praze

Artmat je první projekt v ČR, který prezentuje talenty současné výtvarné scény ve starých cigaretových automatech a zároveň oživuje zajímavá místa (nejen) ve veřejném prostoru
Praha 8, Praha

8gallery v Praze

Karlínská galerie se věnuje prezentaci tvorby významných českých autorů od poloviny 20. století až po současnost.
Praha 8, Praha

Galerie Archa vůní

Galerie představuje vonné látky celého světa v jejich přírodní podobě i ve formě éterických olejů, vzniklých destilací a extrakcí čerstvých květů, listů, pryskyřic.
Praha 8, Praha

Škola plavání a triatlonu

Organizujeme kempy pro plavání, triatlon a další vytrvalostní sporty pro všechny výkonnostní a věkové kategorie. Chcete zkusit triatlon? Absolvovat první triatlon je snazší, než si myslíte.
Praha 8, Praha

Výuka irského tance v Praze

Udělejte si radost a naučte se novou dovednost. Irské tance jsou velmi oblíbenou aktivitou po celém světě, nabízí vyžití pro každý věk i úroveň.
Praha 8, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel Florenc Praha

Hostel a hotel Florenc Praha se nachází přímo v areálu autobusového nádraží Praha Florenc, u stanice metra Florenc.
Praha 8, Praha

Arthur's Pub v Karlíně

Říká to každý, ale my to myslíme vážně – na kvalitních lokálních surovinách si zakládáme. A nejen na jejich kvalitě, ale také na původu a způsobu zpracování. Menu obměňujeme podle sezóny, aby bylo vše čerstvé a dostupné.
Praha 8, Praha

Botanique Hotel Praha

Botanique Hotel Praha je moderní hotel inspirovaný přírodou s ekologickým přístupem v centru Prahy. Nabízí 214 moderních a prostorných pokojů, Bistro & Bar, konferenční prostory, moderní fitness a vlastní garáž. Hotel je vysoce hodnocen pro svou perfektní polohu jen kousek od srdce Starého města.
Praha 8, Praha

Gate Restaurant

Moderní stylová restaurace nabízí mnohem víc než jen kvalitní jídla české a zahraniční kuchyně i velký výběr nápojů a vín. Je zde také velmi příjemné prostředí a personál, pro který je důležitá především spokojenost hostů.
Praha 8, Praha

Café Atlas rostlin

Biosféra kina Atlas v vlastním programem.
Praha 8, Praha

Delice Cafe – návštěva dokonalé kavárny v Praze

Všechno je tady trochu jinak. Za dortíky, které Delice Cafe nabízí, se jinak jezdí hodně daleko, často až někam do evropských metropolí. Připraví vám zde kávu podle těch nejlepších světových standardů a především přesně podle vašeho přání.
Praha 8, Praha

Bufáček – řeznický bufet v Karlíně

Řeznické řemeslo sahá v rodině Čejků až do dob první republiky. Výběr těch nejlepších pochoutek vám nabízí Bufáček v Karlíně, otevřený speciálně pro milovníky masových specialit.
Praha 8, Praha

Café Libre – kafíčko v krásném prostředí

Moderní, příjemné a nekuřácké prostředí pro odpočinek, zábavu a uvolnění.
Praha 1, Praha