Úvod > Kalendář akcí > A Cool Breeze - výstava v Galerii Rudolfinum

A Cool Breeze - výstava v Galerii Rudolfinum

Kdy 25. duben 2019 10:00 - 11. srpen 2019 18:00 Výstavy
Výstava odkrývá nové možnosti prostorového zobrazování figury v současném umění v souboru děl několika mezinárodních umělců.
Hlavním tématem výstavy je nové pojetí klasického sochařského námětu figury, který je stále častěji zpracováván neobvyklým postupem a za použití netradičních materiálů. Zvolením paradigmatu lidské figury se dostáváme k sociálně-antropologické problematice odkrývající minulé konvenční kódy ideálu krásy a zobrazení člověka. Výzva, kterou s sebou přináší tradice figurálního zpracování, vede k těm nejprogresivnějším a nejinovativnějším příkladům současného sochařství. Výsledkem je konfrontace klasických estetických hodnot a modernistických forem se současným způsobem reprezentace identity a sociálních pozic uměleckého světa, kulturních hodnot a symbolik.

Vystavující umělci: Elmgreen & Dragset, Ron Mueck, Athar Jaber, Yinka Shonibare, Stella Hamberg, Paloma Varga Weisz, Stephan Balkenhol, Isa Genzken, Melik Ohanian, Krištof Kintera, Roger Hiorns, Georg Herold, Christian Holstad, Antony Gormley, Thomas Houseago, Frank Benson, Thomas Schütte

Těšíme se na vás v Galerii Rudolfinum.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 4. 2019