Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > 9 týdnů baroka – Koncert Ivy Bittové a hostů v klášterním kostele Kladruby
Hudební a divadelní akce

9 týdnů baroka – Koncert Ivy Bittové a hostů v klášterním kostele Kladruby

Koncert Ivy Bittové a Čikory, zahraniční hosté Hamid Drak a David Zambrano zahrají v jedinečném barokním klášteře Kladruby.
Jedinečné prostředí kladrubského kláštera a zvláště pak Santiniho klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie učarovalo nejednomu umělci. Při natáčení filmu Tři bratři byla jedinečností prostoru unesena také charismatická osobnost, všestranná houslistka, skladatelka a zpěvačka Iva Bittová. Po dvou letech se podařilo naplnit oboustranné přání a uspořádat koncert této neobyčejné, světově uznávané interpretky. Iva Bittová si pro kladrubský koncert přizvala dva zahraniční hosty – bubeníka Hamida Draka a tanečníka Davida Zambrana. Společně s Ivou Bittovou vystoupí skupina Čikori, akustická hudební společnost, kterou v roce 1999 založila Bittová se svébytným hudebníkem a textařem Vladimírem Václavkem, jenž patří k základním kamenům tzv. brněnského alternativního rocku.

Vánoční koncert v klášteře Kladruby

Vánoční koncert.
Kladruby, Plzeňský kraj

Cavalla – vánoční koncert v klášteře Kladruby

Koncert.
Kladruby, Plzeňský kraj

Rozdávání Betlémského světla v klášteře Kladruby

Přijďte si se svíčkou do klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie pro Betlémské světlo.
Kladruby, Plzeňský kraj

Muzeum Československého opevnění v Kladrubech

Muzeum Československého opevnění Kladruby sestává ze dvou objektů lehkého opevnění vz. 37 vybudovaných v roce 1938 jako první linie obrany proti fašistickému Německu. Nachází se v těsné blízkosti kláštera v Kladrubech.
Kladruby, Plzeňský kraj

Klášter Kladruby – sídlo benediktinů ve stylu barokní gotiky

Nejpozoruhodnější součástí kláštera je barokně-gotický kostel stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichla. Budova nového konventu pochází od Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Klášter je vzdálen necelých 10 km od Stříbra.
Kladruby, Plzeňský kraj

Památné stromy u Kláštera Kladruby

Nad kladrubským klášterem při silnici na Skapce se nacházejí tři mohutné duby letní, prohlášené za památné stromy. Všechny tři mají obvod kmene v prsní výšce větší než šest metrů.
Kladruby, Plzeňský kraj

Naučná stezka okolo Kláštera Kladruby

Naučná stezka o délce 6 km s 15 zastaveními vede okolím kláštera v Kladrubech.
Kladruby, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander se nachází v prostorách jedné z nejhezčích historických budov ve Stříbře. Jedinečné kouzlo dělá hotel Alexander zvláštním místem. Dveře jsou kdykoliv otevřeny pro mezinárodní návštěvníky a obyvatele města, kteří sem přicházejí za obchodními schůzkami nebo jen tak pro radost.
Stříbro, Plzeňský kraj

Pension Q ve Stříbře

Pension Q leží nedaleko náměstí ve Stříbře. Nabízí ubytování a restauraci s českou kuchyni, dále pak parkování zdarma ve dvoře nebo za příplatek v garážích. Posedět můžete také ve vinárně, kde je možné si pronajmout salonek k různým akcím a oslavám.
Stříbro, Plzeňský kraj

Penzion Štybar Stříbro

Příjemné ubytování v historickém centru města Stříbra nabízí Penzion Štybar. Okolí penzionu nabízí bohatou přírodu a krásné cyklostezky, výlety a procházky. Součástí penzionu je prostorná nekuřácká restaurace s venkovní terasou pro kuřáky a degustačním sklípkem.
Stříbro, Plzeňský kraj

Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood v historické budově bývalého strážního domku ze 14. století ve Stříbře nabízí k posezení 24 míst + 10 míst v salonku. V letních měsících je k dispozici 24 míst na terase s romantickým výhledem do údolí řeky Mže.
Stříbro, Plzeňský kraj