Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > 9 týdnů baroka – Barokní slavnost na jezuitské koleji Klatovy
Hudební a divadelní akce

9 týdnů baroka – Barokní slavnost na jezuitské koleji Klatovy

Komponovaný program v jezuitských katakombách, koleji a kostele. Barokní hudba, divadlo, vůně, chutě, ohňostroj, nešpory. Hlavní hudební program večera připravil soubor Ritornello.
Barokní slavnost …De profundis ad astra… aneb Tance života a smrti 20.00–23.00 Barokní slavnost v klatovské jezuitské koleji a tajemných katakombách dostala poetický název De profundis ad astra neboli Z hlubin ke hvězdám.

Návštěvníci se z hlubin ke hvězdám skutečně dostanou! Nejprve je zavedeme do hlubin kostelního sklepení, kde po staletí odpočívají členové jezuitského řádu.

Andělští průvodci nás poté vyvedou ven a provedou nás jezuitskou kolejí, abychom společně s nimi objevili krásu rajského dvora, kde se odehraje divadelní představení Anděl Strážce, které doplní dobové písně o smrti i životě a pohoštění u jezuitů. Po hostině, jež vyvrcholí barokním ohňostrojem, se přiblížíme ke hvězdám.

Večer plný přemýšlení o pomíjivosti pozemského života završí barokní nešpory v podání souboru Ritornello pod vedením Michaela Pospíšila. O divadelní program se postará kulturní spolek Rašelina z Klatov. Třešinkou na klatovském barokním dortu bude ohňostroj z z dílny mistrů barokních zábav z Českého Krumlova.

Mezinárodní folklorní festival Klatovy 2023

Mezinárodní folklorní festival v Klatovech patří mezi nejvýznamnější akce tohoto typu v regionu.
Klatovy, Plzeňský kraj

Adventní prohlídky hradu Švihov

Na adventní a vánoční období připravujeme pro naše návštěvníky zimní prohlídky hradu.
Švihov, Plzeňský kraj

Adventní prohlídky hradu Švihov

Na adventní a vánoční období připravujeme pro naše návštěvníky zimní prohlídky hradu.
Švihov, Plzeňský kraj

Zimní kino na hradě Švihov

Zveme vás na promítání pohádky Tři oříšky pro Popelku na hradě Švihov.
Švihov, Plzeňský kraj

Galerie Klatovy – Klenová

Výstavní síň Galerie Klatovy / Klenová sídlí v samém centru Klatov a nabízí k shlédnutí výstavy současného moderního českého i zahraničního umění.
Klatovy, Plzeňský kraj

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Barokní lékárna U Bílého jednorožce je jednou z mála památek tohoto druhu v Evropě. Podává věrný obraz práce apatykáře i prostředí lékárny z 18. století. Při návštěvě této unikátní památky uvidíte ukázky zbytků původních léčiv, starých lékárenských nástrojů i léčebných metod.
Klatovy, Plzeňský kraj

Katakomby Klatovy – tajemství ukryté pod jezuitským kostelem

V Klatovech najdete raritu evropského charakteru – krypty pod klatovským jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi, dnes známé jako klatovské katakomby. Podle plánů stavitelů se staly pohřebištěm příslušníků jezuitského řádu, šlechty, vojska i měšťanů.
Klatovy, Plzeňský kraj

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce v Klatovech

Kostel, jehož vznik je spjat s jezuitským řádem, je dominantou náměstí Miru. Pod kostelem se nachází známé klatovské katakomby.
Klatovy, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Čajovna U Naší milé Paní v Klatovech

Klatovská čajovna, která vás přivítá ve své historické budově a tudíž v jedinečném prostředí, vám vždy nabídne příjemně strávené chvíle. Můžete si u nás vybrat ze široké nabídky čajů indických, čínských, i z dalších zemí dalekých.
Klatovy, Plzeňský kraj

Pekařství a cukrářství s prodejnou Na Zemědělce

Provozovna cukrárny je součástí Střední školy zemědělské a potravinářské, Klatovy. Probíhá zde výuka žáků učebního oboru cukrář (zároveň i rekvalifikační kurzy a odborné semináře pro žáky a dospělé). Sortiment výrobků tvoří klasické zákusky a dezerty.
Klatovy, Plzeňský kraj

Country Saloon Klatovy – Beňovy

Country Saloon Klatovy – Beňovy nabízí stylové ubytování i výbornou restauraci. Specialitou restaurace jsou steaky z hovězího masa, které grilujeme na otevřeném ohni – krbu přímo před zraky hostů.
Klatovy, Plzeňský kraj

Statek česká lípa

Na Klatovsku určitě navštivte Statek česká lípa. Hostinec tu provozoval pan František Hnojský s rodinou už ve třicátých letech, však jsou dodnes k vidění na nádherných fotografiích.
Klatovy, Plzeňský kraj