Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > 600 let Přehvozdí
Společenské akce

600 let Přehvozdí

Na oslavy svého 600. výročí se chystá obec Přehvozdí na Kolínsku. Program oslav, na které vás místní srdečně zvou, začne 23. května ve 13 hodin před zdejším hostincem U Lípy svobody.
K vidění bude mimo jiné ražba Přehvozdského groše a ukázky dalších historických řemesel, hudební produkce se budou střídat s vystoupením šermířů, pro děti budou připraveny zábavné dílničky.

Manskou tvrz i se vsí v roce 1415, tedy právě před 600 lety, Bohumil Hájek prodal Strachotovi Trčkovi z Kralovic. Rodina Trčků jí pak měla v držení ještě po celou dobu husitských válek.

Provozovatel

obec Přehvozdí

Přehvozdí 46
281 63 Přehvozdí
Tel.:
+420 605 327 628
Email:
web.prehvozdi@sez...
WWW:
www.prehvozdi.cz
GPS:
50,029574 14,842593
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Dobrovolné vstupné

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

11. Vysmolení v Kostelci nad Černými lesy

Přijďte na pivní slavnosti Vysmolení, které se konají 20. května v Národním muzeu pivovarnictví v Kostelci nad Černými lesy.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Hudební festival Brod 1995

Festival Brod 1995 nabídne britské Dub Pistols i známá jména české a slovenské scény, například Horkýže Slíže, Olympic, Kapitán Demo, Poletíme?, Thoma Artwaye, We Are Domi, Lety mimo nebo Fast Food Orchestra.
Český Brod, Středočeský kraj

Velikonoční trhy v Kostelci nad Černými lesy

Srdečně zveme na Velikonoční trhy, který se uskuteční v sobotu 25. 3. 2023 od 8.00 hod do 15.00 hod. Přijďte se s námi velikonočně naladit a připravit se svátky jara.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Street food Kostelec nad Černými lesy

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 1. dubna na 2. ročníku akce Street food v Kostelci nad Černými lesy.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Naučná stezka údolím říčky Šembery

Naučná stezka vede údolím říčky Šembery od pivovaru v Českém Brodě přes osadu Zahrady až k rozcestí Na Šembeře, kde následuje menší okruh balvanitým kaňonem Šembery k hradišti Staré zámky u Doubravčic a pozůstatkům hrádku Šember.
Český Brod, Středočeský kraj

Šemberské stezky u Tuchorazi

Šemberské stezky se nacházejí jižně od obce Tuchoraz v lese nad údolí řeky Šembery. Vyzkoušet můžete tři sjezdové stezky různé náročnosti a jednu stoupací stezku. Díky různé náročnosti si zde zajezdí jak rodiny s dětmi, tak zkušení bikeři.
Tuchoraz, Středočeský kraj

Tvrz Tuchoraz

Do dnešních dnů se z tuchorazské tvrze zachovala pouze impozantní věžovitá brána a pár drobných pozůstatků středověkého opevnění. Věž se majestátně vypíná nad údolím potoka Šembery.
Tuchoraz, Středočeský kraj

Arboretum Kostelec nad Černými lesy

Arboretum je součástí Fakulty lesnické a dřevařské na České zemědělské univerzitě v Praze. Bylo založeno vedením fakulty v roce 1954. Má rozlohu 12,38 ha a nachází se zhruba 3 km od Kostelce nad Černými lesy a 30 km na východ od Prahy.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Černokostelecký zájezdní pivovár

V prostorách pivováru v Kostelci nad Černými lesy se nachází i zcela ojedinělé a rozsáhlé muzeum historie pivovarství a sladovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V pivováru je v provozu pivovarská restaurace.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Národní muzeum pivovarnictví v Kostelci nad Černými lesy

Stane se v budoucnu muzeem s největší funkční varnou na přímý otop dřevem na světě.
Kostelec nad Černými lesy, Středočeský kraj

Vinařství Klučov

Za příznivého počasí se otevírá také vinný stánek v Klučově u Českého Brodu. Vinařskou tradici zde obnovili teprve před pár lety.
Český Brod, Středočeský kraj

Kavárna a pražírna Zrníčko

Pro ty, co hledají výjimečně kvalitní kávový zážitek v Českém Brodě a okolí.
Český Brod, Středočeský kraj