Úvod > Kalendář akcí > Architecture Week Praha – mezinárodní festival architektury a urbanismu 2016
Výstavy

Architecture Week Praha – mezinárodní festival architektury a urbanismu 2016

  • 26. září 2016 – 9. říjen 2016
Architecture Week Praha představuje již 10. ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu, infrastruktury a územního rozvoje. Bude se konat v Jiřském klášteře na Pražském hradě a dalších místech v Praze.

Již 10. rokem přináší společnost Czech Architecture Week do ulic Prahy a vybraných měst České republiky ukázky světové architektury. Architektury, která v sobě spojuje užitnou i uměleckou hodnotu a obklopuje nás v každodenním životě. Svět se vyvíjí ve velmi rychlém tempu a k tomuto zrychlování přispívají jak moderní technologie v komunikaci, tak i stále svižnější a modernější formy dopravy.
 

Jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu architektury. Hlavním tématem letošního festivalu je ORGANICKÉ MĚSTO.

Na přelomu září a října se v rámci festivalu Architecture Week Praha 2016 můžete navštívit výstavy, přednášky českých a zahraničních architektů, vernisáže výstav, konference, procházky za architekturou a další zajímavé akce.

VÝSTAVA

Ve výstavní síni Mánes se uskuteční ústřední výstava Organické město – (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj, která bude mapovat současné architektonické a architektonicko-dopravní dění v Praze, České republice a představí vybrané špičkové architektonické a architektonicko-dopravní projekty z celého světa, tematicky zaměřené na organické fungování a chytrý a udržitelný růst měst. Výstava je taktéž zaměřena na prezentaci moderních „zelených“ technologií, a to včetně futuristických projektů.

Také v letošním roce tradičně proběhnou procházky za architekturou, organizované ve spolupráci s Pražskou informační službou a Magistrátem hl. města Prahy, věnované různým etapám vývoje pražské architektury. Konkrétně se jedná o tyto procházky:

26. 9. Nové Město pražské jako příklad harmonického založení středověkého města – sraz: Senovážné náměstí v 15.30

5. 10. Rozvoj Prahy v 19. století – jak se změnila Praha a co nejvíce tuto změnu ovlivnilo – sraz: Výtoň v 15.30

7. 10. Archi-Maraton. V rámci festivalu proběhnou přednášky, letos zařazené do jednoho bloku, který se uskuteční na Fakultě architektury ČVUT. Pět zahraničních architektů zde představí své neotřelé projekty a přístup k architektuře – začátek 10.00

Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021