Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > 6. mezinárodní festival soudobé hudby MusicOlomouc 2014
Read Gainsford
Festivaly

6. mezinárodní festival soudobé hudby MusicOlomouc 2014

Univerzita Palackého v Olomouci a MusicOlomouc, o.s., pořádá ve dnech 22. až 30. dubna 2014 polystylový a polyžánrový festival, soudobé české i celosvětové experimentální, jazzové a alternativní hudby konce 20. a počátku 21. století. Součástí je šest koncertů, šest besed a dvě přednášky.

Festival, který vznikl v roce 2009 je specifický svou žánrovou a stylovou otevřeností, sahající od spektrální hudby až po postmodernu, od etnických hudebních inspirací až po jazz, a dále tím, že se každoročně zaměřuje na skladby zkomponované v posledním dvacetiletí. Tím jsou představovány posluchačům umělecké hodnoty již relativně vytříbené a koncertně prověřené, za něž se staví sami interpreti.

Ke koncertům jsou přičleněny tematicky související přednášky nebo besedy s hostujícími umělci. Avantgardní festival „hudby bez hranic“ přináší soudobou hudbu do Olomouce a Olomouckého kraje, kde dosud převažuje spíše konzervativní hudební nabídka. Letos na jeho šesti koncertech zazní v sedmadvaceti regionálních a třech světových premiérách třicet kompozic. Program doplní šest besed se skladateli a interprety a dvě přednášky.

PROGRAM:

ORCHESTR BERG & MLADÍ ČEŠTÍ SKLADATELÉ Úterý 22. dubna 2014 Reprezentační sál ANAG, Palác Bohemia 17. 00 beseda se skladateli a interprety 19.00 koncert (Trojan, Hořínková, Hanzlík, Vöröšová, Nejtek, Dušek)

IVAN MYSLIKOVJAN & SAXOFON & ELEKTRONIKA Středa 23. dubna 2014 v 17. 00 beseda v Ivanem Myslikovjanem v Umělecké centrum Univerzity Palackého, v posluchárně Roberta Smetany v 19. 00 koncert v Umělecké centrum Univerzity Palackého, v kapli Božího Těla (Ivan Myslikovjan)

ROK ČESKÉ HUDBY & SOUDOBÁ TVORBA Čtvrtek 24. dubna 2014 v 17. 00 beseda s interprety v Mozartově sále Moravské filharmonie v 19. 00 koncert v Redutě Moravské filharmonie (Franz, Kubík, Kurz, Hejnar)

MONIKA KNOBLOCHOVÁ & PRAŽŠTÍ PĚVCI & STANISLAV MISTR Pondělí 29. dubna 2014 v 17. 00 beseda se skladateli a interptrety v Umělecké centrum Univerzity Palackého, v posluchárně Roberta Smetany v 19. 00 koncert v Umělecké centrum Univerzity Palackého, v kapli Božího Těla (Sommer, Lukáš, Smolka, Hurník, Troup, Templ, Šnitke)

PRAESENZ & PROSTÝ PROSTOR versus HRUBÁ HMOTA Úterý 29. dubna 2014 v 17. 00 beseda se skladateli a interptrety v Umělecké centrum Univerzity Palackého, v posluchárně Roberta Smetany v 19. 00 koncert v Umělecké centrum Univerzity Palackého, v kapli Božího Těla (Srnka, Corbett, Furrer, Masanetz, McCormack, Seidl)

AFFETTO & AKADEMICI Z MORAVY Středa 30. dubna 2014 v 17. 00 beseda se skladateli a interprety v Umělecké centrum Univerzity Palackého, v posluchárně Roberta Smetany v 19. 00 koncert v Umělecké centrum Univerzity Palackého, v kapli Božího Těla (Košut, Herbas, Jakubíček, Vičar, Štědroň, Štědroň).

Provozovatel

MusicOlomouc 2014

Univerzitní 3
771 80 Olomouc
Tel.:
+420 585 633 282
Email:
MusicOlomouc@sezn...
WWW:
www.musicolomouc.cz
GPS:
49,594692 17,255341
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Město:
Olomouc
Tipy na výlet:
Olomouc a okolí
 

Vstupné

Poznámka:

Vstupenky na koncert budou k zakoupení 30 minut před zahájením koncertu v místě konání Vstupné na přednášky a besedy je zdarma Více informací o vstupném naleznete na http://www.musicolomouc.cz/vstupenky

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

České sakrální umění 1948-1989 v Muzeu moderního umění Olomouc

Posvátné umění v nesvaté době. Návštěvníci uvidí v Muzeu moderního umění na sto sedmdesát pečlivě vybraných děl od takových umělců, jako jsou Mikuláš Medek, Jan Exnar, Jan Jemelka, Ludvík Kolek, Otmar Oliva, Miroslav Rada, Miloslav Troup či například Vojmír Vokolek.
Olomouc, Olomoucký kraj

Festival Jeden svět Olomouc

Inspirativní lidsko-právní festival dokumentárních filmů Jeden svět Olomouc proběhne letos od 27. března do 1. dubna. Festival prezentuje stovky filmů z celého světa a snaží se podporovat kvalitní dokumentární tvorbu se sociální, politickou, environmentální a lidskoprávní tematikou.
Olomouc, Olomoucký kraj

Vánoční charitativní koncert Honzy Mlčocha

Zazní hřejivé vánoční a popové melodie z nevyčerpatelného repertoáru zlatého slavíka Karla Gotta.
Olomouc, Olomoucký kraj

Vánoční trhy Opava 2022

Vánoční trhy v Opavě budou v roce 2022 probíhat v termínu 27. 11. – 23. 12. na Dolním náměstí. Bohatý kulturní program, místní prodejci, dílničky pro děti, dobré jídlo a skvělý punč!
Opava, Moravskoslezský kraj

Jezuitský konvikt v Olomouci – sídlo Uměleckého centra Univerzity Palackého

Barokní budova bývalého jezuitského konviktu je jednou z nejstarších součástí olomoucké univerzity. Po její náročné a velkorysé rekonstrukci získala Univerzita Palackého prostorný historický komplex s mnoha originálními prostorami.
Olomouc, Olomoucký kraj

Vila Primavesi v Olomouci

Vila je výjimečným příkladem spojení vídeňské a anglické secesní architektury, znatelný je též vliv pražského baroka. Postavili ji vídeňští architekti Franz von Krauss a Josef Tölk pro olomouckou bankéřskou rodinu Primavesi.
Olomouc, Olomoucký kraj

Privátní wellness pokoje Arigone Olomouc

Objevte zcela nový způsob wellness relaxace v úplném soukromí ve dvou nebo jen s Vašimi přáteli s využitím finské sauny, vířivky, zážitkové sprchy a odpočinkové zóny na Vámi zvolený časový úsek od 1,5 hodiny.
Olomouc, Olomoucký kraj

Kurzy malování Olomouc

Malovat jen tak pro sebe ať už jako začátečník nebo pokročilý pod vedením zkušené arteterapeutky a malířky.
Olomouc, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Konvikt v Olomouci

Bistro&bar v olomoucké Univerzitní 3 je kombinací unikátní atmosféry a moderní gastronomie v jádru barokního jezuitského konviktu z 17. století. Přes den si zde můžete dopřát zdravé snídaně a obědy, s nocí pak drinky, lokální pivo, prvotřídní víno a kulturní program.
Olomouc, Olomoucký kraj

Arigone Hotel Olomouc

Hotel se nachází v historickém centru Olomouce na Michalském návrší v bezprostřední blízkosti kaple sv. Sarkandra.
Olomouc, Olomoucký kraj

Restaurace Arigone

Dokonalé prostředí pro obchodní jednání i vzácné momenty romantiky s vynikající kuchyní.
Olomouc, Olomoucký kraj

Hotel Miss Sophie's v Olomouci

Čtyřhvězdičkový hotel najdete v historické budově ze 14. století v centru města a ubytovat se můžete v jednom z osmi stylových a prostorných pokojů.
Olomouc, Olomoucký kraj