!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > 53. ročník mezinárodní jízdy historických vozidel Zbraslav-Jíloviště
Společenské akce

53. ročník mezinárodní jízdy historických vozidel Zbraslav-Jíloviště

Kdy 5. září 2020 – 6. září 2020
Tradiční mezinárodní jízda historických vozidel již po 53. na Zbraslavi. Na start jízdy se postaví opět na 200 předválečných vozidel, které ve třináct hodin vyjedou na jízdu pravidelnosti. Cíl je opět v hotelu Palace Cinema na Jílovišti, který je celý ve stylu tohoto závodu.
Slavný mezinárodní závod Zbraslav - Jíloviště se původně jezdil v letech 1908 až 1931. Od roku 1968 jej Veteran Car Club Praha pořádá jako jízdu pravidelnosti. Sobotní den je věnován automobilům a motocyklům do roku výroby 1939. Těch každoročně přijíždí na dvě stovky a ve třináct hodin startují jízdu pravidelnosti ze zbraslavského náměstí. Nedělní den je určen pro všechna historická vozidla (tedy vozidla do roku výroby 1988). Ta startují před polednem z obce Jíloviště a vydávají se na orientační jízdu okolím.

Soutěž se jede o pohár Elišky Junkové. Na závod přijíždí také tradičně na dvacet vozidel značky Bugatti, které mají svou kategorii.

Tradičními účastníky jsou ale například české vozy Aero, Praga, Tatra či Wikov nebo zahraniční vozy Jaguar, MG a spoustu dalších.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 14. 9. 2020