Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > 4. řemeslný jarmark v Lysé
Lidová řemesla a trhy

4. řemeslný jarmark v Lysé

Již tradiční řemeslný jarmark s bohatým doprovodným programem, kde kromě koupě českých originálních ručně vyráběných výrobků si sami můžete vyzkoušet jejich výrobu, shlédnout ukázky různých řemesel. Pojďme společně vytvořit opět něco jedinečného a užít si tu neopakovatelnou atmosféru...

Tentokrát už jako nezisková organizace Fajn spolek, z. s. pro vás již počtvrté, ale se stejným zápalem a radostí, připravujeme řemeslný jarmark s originálními českými rukodělnými výrobky řemeslníků z okolí či vzdálenějších koutů naší republiky, na němž se podílejí výrobci prezentující na handmade portál Fler.cz i mimo něj. Někteří jsou nositeli certifikátu Regionální produkt

Součástí trhu budou opět UKÁZKY STAROČESKÝCH I NOVODOBÝCH ŘEMESEL A VÝTVARNÝCH TECHNIK. Navíc si návštěvníci mohou vedle hotových výrobků odnést domů i MATERIÁL PRO TVOŘENÍ, většinou v podobě již hotových materiálových balíčků či materiálu dle vlastního výběru. Jak pro děti tak i pro dospělé jsou připraveny TVOŘIVÉ DÍLNY

.

DOPROVODNÝ PROGRAM

09:30 – trapno šejdířská show Jakub Balgoroth Kocourek
10:00 – divadelní představení "Rokec a Žužu" (Divadlo Fígl)
11:00 – Flamenkitas I (taneční vystoupení přepůvabných dam)
11:30 – divadelní vystoupení Helen Doron Lysá nad Labem
12:00 – ukázky canisterapie a práce s asistenčními psi (Elva Help, o. s.)
14:00 – všichni tančíme s Helemese
15:30 – Flamenkitas II (taneční vystoupení přepůvabných dam)
16:00 – divadelní představení nejmenších (Fajn klub)


Děti určitě opět nadchnou KOUZLA Z OBŘÍHO BUBLIFUKU, a tentokrát pro ně chystáme ještě jedno pěkné překvapení. Jarmareční atmosféru bude jedinečně dokreslovat opět HRA FLAŠINETOVÁ.

Návštěvníci se mohou těšit na širokou skladbu výrobků a řemesel:

košíkaření, drátenictví, kovářské a krejčovské výrobky – oblečení pro děti i dospělé, kabelky, zástěry, bytové doplňky, výrobky z kůže nebo ze dřeva – hračky, drobné dárkové předměty i bytové dekorace, nádobí, keramika – interiérová i venkovní, lustry, užitková i dekorativní, výroba mýdla a přírodní kosmetiky, svíčky, obrázky, papírenské výrobky, krasohledy, široká škála šperkařských výrobků a různé domácí dobroty

Posledního jarmarku (říjen 2014) se účastnilo na 40 řemeslníků a přišlo odhadem 3000 návštěvníků.

Detailní informace (skladba řemeslníků, program, fotografie z minulých ročníků) můžete sledovat na FB profilu Řemeslný jarmark v Lysé.
 
POMOC POTŘEBNÝM
 
Nedílnou součástí tohoto jarmarku bude opět pomoc potřebným. Tentokrát bychom rádi pomohli 12-leté Kačce z Velin, která onemocněla akutní lymfoblastickou leukémií.

Pomoci jí můžete zakoupením darovaných výrobků od přítomných řemeslníků, přinesením víček od PET lahví nebo jakýmkoliv finančním příspěvkem do připravené kasičky.

Díky všem prodejcům a štědrým návštěvníkům jsme mohli už pomoci malému Vašíkovi z Litole (část Lysé nad Labem) celkovou částkou 6457,- Kč a hudební skupině postižených „Vážky“ z Milovic částkou 1350,- Kč.

Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem

Polabské vánoční trhy v Lysé nad Labem si za dobu své existence – v roce 2022 se uskuteční již 27. ročník, vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem

Polabské vánoční trhy v Lysé nad Labem si za dobu své existence – v roce 2022 se uskuteční již 27. ročník, vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Festival dechovky v Lysé nad Labem 2023

Po velmi úspěšném prvním ročníku festivalu dechovky pro vás připravujeme to nejlepší z dechové hudby.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Lidové Vánoce v Polabí 2022

Velká vánoční výstava pod názvem „Lidové Vánoce v Polabí“ se i letos koná v celém areálu skanzenu.
Přerov nad Labem, Středočeský kraj

Polabské muzeum Lysá nad Labem – expozice věnovaná Bedřichu Hroznému

Polabské muzeum v Lysé nad Labem věnovalo část svých prostor tamějšímu rodáku a rozluštiteli chetitštiny Bedřichu Hroznému a jeho dílu. Expozice obsahuje řadu unikátních předmětů a osobních věcí ze života tohoto předního orientalisty.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Budova Polabského muzea v Lysé nad Labem

Historická budova čp. 265 stojí v horní části náměstí Bedřicha Hrozného na jeho jižní straně. Jedná se o dům z roku 1752, ve kterém je dnes umístěno Muzeum Bedřicha Hrozného a řada dalších institucí.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Augustiniánský klášter Lysá nad Labem

Klášter bosých augustiniánů sv. Jana Nepomuckého založil r. 1700 František Antonín Špork. Nyní je sídlem Státního oblastního archivu Praha.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Bílé labutě Lysá nad Labem

Restaurace U Bílé labutě v Lysé nad Labem nabízí jídla české kuchyně, vína ve Vinárně Fotograf a další alkoholické i nealkoholické nápoje. K dispozici je i salónek a zahrádka.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Penzion U Vinné révy Lysá nad Labem

V centru města Lysá nad Labem nabízí ubytovací možnosti penzion U Vinné révy. Ubytování je vhodné především pro rodiny s dětmi.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Restaurace U Krále Václava Lysá nad Labem

Na hlavní třídě v Lysé nad Labem, nedaleko místního výstaviště, vlakového nádraží, náměstí i zámku se nachází restaurace U Krále Václava. Stylová restaurace je ideálním místem pro pořádání svateb, různých druhů oslav, firemních večírků, občerstvení zájezdů, ale i klidným místem pro jednotlivce.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Pezion Alfa Lysá nad Labem

V klidné části města Lysá nad Labem se nachází Penzion Alfa. Nedaleko penzionu najdete Výstaviště Lysá a do centra města je to jen několik metrů.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj