Úvod > Kalendář akcí > Den Letiště Letňany

Den Letiště Letňany

Kdy 7. září 2019 10:00 - 17:00 Společenské akce
V sobotu 7. září se koná již jubilejní 10. ročník pravidelné letecké události v pražských Letňanech. Desátý ročník bude navíc speciální v tom, že se ke Dni Letiště přidala značka Citroën, která letos slaví 100leté výročí.

Den Letiště Letňany je každoroční letecká událost na území hlavního města Prahy, která se snaží seznámit veřejnost s malým letectvím, tzv. všeobecným letectvím. Diváci se mohou těšit na bezprostřední blízkost s letouny nebo vrtulníky a jejich piloty. Na nebi tak budou k vidění jak historická letadla, armádní letadla, tak i moderní letadla, která využívají právě letňanské letiště. V neposlední řadě si diváci mohou vyzkoušet, jaké to je, stát se „pilotem na zkoušku“ a mohou tak využít příležitost k pilotování letadla na vlastní kůži a zaletět si třeba na Karlštejn.

Letošní ročník je navíc obohacen programem francouzské automobilky Citroen, která slaví 100leté výročí, a tak se můžete těšit i na pestrý pozemní program, kde si přijdou na své nejen milovníci dvoustopé zábavy.

Provoz letiště není omezen, může se však stát, že letadla na příletu nebo odletu budou požádána o vyčkávání v prostoru z důvodu letových ukázek účastníků akce.

Vstup na akci je zdarma a vstup pro veřejnost je od strany výstaviště PVA.

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 9. 2019