Úvod > Kalendář akcí > 300 km/h show
13 dravých závodních motorek, 6 extrémně rychlých supersportů a další unikátní exponáty, které voní benzínem. Dvě z nich vyzkoušeli Belmondo i McQueen ve filmu.
13 dravých závodních motorek, 6 extrémně rychlých supersportů a další unikátní exponáty, které voní benzínem. Dvě z nich vyzkoušeli Belmondo i McQueen ve filmu. To vše nabídne v následujících třech týdnech zcela jedinečná výstava motorsportů, jejíž první část parkuje ode dnešního dne v obchodním a nákupním centru Zlaté jablko. Řadu z exponátů bude mít možnost veřejnost vidět vůbec poprvé.

Expozice potrvá od 4. do 24. července a je rozdělená na tři týdenní etapy. V prvním týdnu, který dneškem startuje, si na své přijdou zejména milovníci Moto GP a WSBK. Výstavu zahajuje přehlídka motocyklů Ducati. Ve Zlatém jablku bude po celý týden k vidění deset dravých závodních motocyklů ze soukromé sbírky. Fanoušci budou mít jedinečnou možnost si prohlédnout například stroj DUCATI DESMOSEDICI RR, speciální motocykl postavený na Moto GP se silniční registrací 1 500 kusů na světě, a navíc podepsaný třemi mistry světa. Dalším zajímavým kusem je i motocykl konstruovaný speciálně pro pětinásobného mistra světa Moto GP Jorge Lorenza DUCATI V4 S WDW 2018 Race of Champions Misano Jorge Lorenzo. Závodní exponáty pak doplní i dva výjimečné motocykly, na kterých se na filmovém plátně proháněl Jean-Paul Belmondo či Steve McQueen.

V pondělí 11. července 2022 prostory Zlatého jablka zaplní pro změnu na týden ikonické sportovní vozy té nejvyšší rychlosti. Návštěvníci budou mít možnost vidět například Ferrari 488 Pista Spider – vůz, který je schopný z nuly na sto kilometrů zrychlit za těžko představitelné 2,85 sekundy. K prohlédnutí bude i Mc Laren 650S Spider nebo Ferrari California T 70 Anniversary One off #14.

V poslední etapě výstavy, od 18. července 2022 pak budou ve zlínském obchodním centru parkovat jak závodní motocykly, tak závodní auta – opět to budou jedinečné modely známých značek Ferrari, Lamborghini, Ducati či MV Augusta.

Tato třítýdenní expozice supersportů je naprosto unikátní, protože na jednom místě budou postupně k vidění skvosty ze světa rychlosti, které pochází ze soukromé sbírky. Po celou dobu akce bude vedle závodních vozidel vystavena také celá řada zajímavých artefaktů, které jsou spojeny se závody na asfaltu. Návštěvníci si budou moci prohlédnout například originální fotografie podepsané legendárními jezdci, závodní kombinézy slavných jezdců či modely aut. Zajímavostí je i tričko či rukavice legendy Michaela Schumachera nebo kolo z jeho formule.

Ubytování a restaurace v okolí

Kafö Zlín

Kafö Zlín

Zlín, Zlínský kraj
Potrefená Husa Zlín

Potrefená Husa Zlín

Zlín, Zlínský kraj