Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > 3. řemeslný jarmark v Lysé
Lidová řemesla a trhy

3. řemeslný jarmark v Lysé

Řemeslný jarmark s českými originálními rukodělnými výrobky, jehož součástí budou i ukázky staročeských i novodobých řemeslných technik a umění, tvořivé dílny pro děti i dospělé a prodej materiálu pro tvoření. Tentokrát 3 divadélka, ukázky králičího hopu, vystoupení folklorního souboru a flašinet!

Řemeslný jarmark s originálními českými rukodělnými výrobky řemeslníků z okolí či vzdálenějších koutů naší republiky, na němž se podílejí výrobci prezentující na Fler.cz i mimo něj, někteří jsou nositeli certifikátu Regionální produkt.

Součástí trhu budou opět ukázky staročeských i novodobých řemesel a umění. Navíc si návštěvníci mohou vedle hotových výrobků odnést domů i materiál pro tvoření, většinou v podobě již hotových materiálových balíčků či materiálu dle vlastního výběru. Jak pro děti tak i pro dospělé jsou připraveny tvořivé dílničky.

Při příznivém počasí se návštěvníci mohou těšit na ukázky "králičího hopu". Divadélka pro celou rodinu budou připravena za každého počasí. Děti určitě nadchnou kouzla z obřího bublifuku. Jarmareční atmosféru bude jedinečně dokreslovat opět hra flašinetová. Lokální umístění jarmarku bude podtrženo vystoupením folklorního souboru Mlynařice.

Návštěvníci se mohou těšit na širokou skladbu výrobků a řemesel: košíkaření, drátenictví, kovářské a krejčovské výrobky, výrobky ze dřeva – hračky, drobné dárkové předměty i bytové dekorace, keramika, výroba mýdla a přírodní kosmetiky, svíčky, dřevěné formy na cukroví, tiffany vitráže a široká škála šperkařských výrobků a různé domácí dobroty.

Detailní informace (skladba řemeslníků, program, fotografie z minulých ročníků) můžete sledovat na FB profilu jarmarku "Řemeslný jarmark v Lysé".

CHARITA

Nedílnou součástí tohoto jarmarku bude opět pomoc potřebným. Tentokrát to bude hudební uskupení "Vážky", které se představí i během jarmarku samotného.

Kapela Vážky je parta šesti handicapovaných hudebních nadšenců z Domova Mladá v Milovicích, kde seskupení vzniklo v roce 2010. Hraje různé hudební žánry, od lidovek přes country až po rock. Účastní se různých akcí, festivalů, hudebních soutěží a představuje se např. i u rozsvícení vánočního stromu.

V loňském roce na festivalu v Milovicích pokřtili vlastní CD „Vážky naživo“.

Aktuálně kapela potřebuje finance na zakoupení dalších hudebních nástrojů a jiného vybavení na muzikoterapii. Ta u klientů kromě hudebního rozvoje vede k většímu soustředění, napomáhá zklidnění a umožňuje vyjádření na jakékoli úrovni postižení. V rámci ní jsou zahrnuta i pohybová a dechová cvičení.

Motto kapely: I když se nám nedaří, tak to vůbec nevadí, zahrát si je náš cíl.

Kapele budw věnován výtěžek z prodeje výrobků věnovaných řemeslníky a předány dobrovolné příspěvky od návštěvníků jarmarku. Můžeme hrdě oznámit, že díky všem prodejcům a štědrým návštěvníkům jsme malému Vašíkovi z Litole (část Lysé nad Labem) mohli po minulém jarmarku předat celkovou částku 6457 Kč.

Posledního (duben 2014) jarmarku se účastnilo na 40 řemeslníků a přišlo odhadem 1700 návštěvníků, přijďte si užít té jedinečné jarmareční atmosféry tentokrát i vy!

Provozovatel

Clonka

Nám. Bedřicha Hrozného
289 22 Lysá nad Labem
Tel.:
+420 777 819 638
Email:
clonka@centrum.cz
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,201501 14,839183
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem

Polabské vánoční trhy v Lysé nad Labem si za dobu své existence – v roce 2022 se uskuteční již 27. ročník, vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Polabské vánoční trhy na výstavišti v Lysé nad Labem

Polabské vánoční trhy v Lysé nad Labem si za dobu své existence – v roce 2022 se uskuteční již 27. ročník, vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Festival dechovky v Lysé nad Labem 2023

Po velmi úspěšném prvním ročníku festivalu dechovky pro vás připravujeme to nejlepší z dechové hudby.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Lidové Vánoce v Polabí 2022

Velká vánoční výstava pod názvem „Lidové Vánoce v Polabí“ se i letos koná v celém areálu skanzenu.
Přerov nad Labem, Středočeský kraj

Polabské muzeum Lysá nad Labem – expozice věnovaná Bedřichu Hroznému

Polabské muzeum v Lysé nad Labem věnovalo část svých prostor tamějšímu rodáku a rozluštiteli chetitštiny Bedřichu Hroznému a jeho dílu. Expozice obsahuje řadu unikátních předmětů a osobních věcí ze života tohoto předního orientalisty.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Budova Polabského muzea v Lysé nad Labem

Historická budova čp. 265 stojí v horní části náměstí Bedřicha Hrozného na jeho jižní straně. Jedná se o dům z roku 1752, ve kterém je dnes umístěno Muzeum Bedřicha Hrozného a řada dalších institucí.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Augustiniánský klášter Lysá nad Labem

Klášter bosých augustiniánů sv. Jana Nepomuckého založil r. 1700 František Antonín Špork. Nyní je sídlem Státního oblastního archivu Praha.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Bílé labutě Lysá nad Labem

Restaurace U Bílé labutě v Lysé nad Labem nabízí jídla české kuchyně, vína ve Vinárně Fotograf a další alkoholické i nealkoholické nápoje. K dispozici je i salónek a zahrádka.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Restaurace U Krále Václava Lysá nad Labem

Na hlavní třídě v Lysé nad Labem, nedaleko místního výstaviště, vlakového nádraží, náměstí i zámku se nachází restaurace U Krále Václava. Stylová restaurace je ideálním místem pro pořádání svateb, různých druhů oslav, firemních večírků, občerstvení zájezdů, ale i klidným místem pro jednotlivce.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Pezion Alfa Lysá nad Labem

V klidné části města Lysá nad Labem se nachází Penzion Alfa. Nedaleko penzionu najdete Výstaviště Lysá a do centra města je to jen několik metrů.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj

Penzion U Vinné révy Lysá nad Labem

V centru města Lysá nad Labem nabízí ubytovací možnosti penzion U Vinné révy. Ubytování je vhodné především pro rodiny s dětmi.
Lysá nad Labem, Středočeský kraj