Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Předvánoční skláření ve sklárně Tasice
Lidová řemesla a trhy

Předvánoční skláření ve sklárně Tasice

Můžete se těšit na živou sklářskou výrobu, komentované prohlídky, prodej řemeslných výrobků nebo českých vánočních ozdob.
Tradiční předvánoční akce se opět po roce uskuteční v areálu sklárny Tasice. Můžete se těšit na živou sklářskou výrobu, komentované prohlídky, prodej řemeslných výrobků. Program předvánočního skláření po celý den:

- Živá výroba skla (foukání, hutní tvarování)- sklářský výtvarníka Zdeněk Kunc se skupinou sklářů ze Světelska a Novoborska.
- Ukázky broušení skla – Jaroslav Kadlec – mistr odborného výcviku Světlá n/Sáz.
- Práce nad kahanem – vinuté perle – Jana Pašková  Třebíč
- Malování na sklo – Ivana Vorlíčková  Městec Králové
- Malý vánoční trh – prodej řemeslných výrobků s adventní a předvánoční tématikou
- Prodej vánočních ozdob a dalších sklářských výrobků
- Velký výběr skleněných vánočních ozdob od několika českých a moravských výrobců .        
- Komentované prohlídky sklárny s průvodcem (10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00).
- Občerstvení pro návštěvníky.

Provozovatel

Huť Jakub Tasice

Tasice 1
584 01 Ledeč nad Sázavou
Tel.:
+420 564 566 165
Tel.:
+420 737 728 906
Email:
sklarna.tasice@o2...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.sklarnatasice.cz
GPS:
49,759837 15,252651
 
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Snížená cena: 65 Kč

Poznámka:Plné 100,- Kč, Senioři 65 Kč, Děti, studenti 60 Kč. Zdarma děti do 8 let/ ZTP/P.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Advent ve Světlé nad Sázavou

Ve Světlé nad Sázavou si můžete od první adventní neděle projít osvětleným zámeckým parkem. Letos projdete zlatou branou přímo na nádvoří zámku a odtud do všech zákoutí zámeckého parku.
Světlá nad Sázavou, Kraj Vysočina

Vánoční koncert v kostele sv. Víta v Zahrádce

Spolek řátelé Zahrádky, Národní památkový ústav a skupina Diogenes zvou na předvánoční koncert v kostele sv. Víta v Zahrádce.
Horní Paseka, Kraj Vysočina

24 oken adventu v Čáslavi

Z předvánočních hudebních vystoupení a sousedského potkávání se mohou radovat návštěvníci každý prosincový podvečer, letos nově po celém městě. Každý den se totiž přesně v 17:00 rozzáří za hudebního doprovodu jedno čáslavské okno a obyvatelé města si společně rozsvítí město i jeho neobvyklá zákoutí.
Čáslav, Středočeský kraj

Vánoční koncert Věnovanky

Srdečně Vás zveme na vánoční koncert dechové hudby Věnovanka. Na koncertě zazní vánoční koledy, jako je Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody a mnoho dalších českých i světových vánočních melodií. Věnovanka si pro Vás připravila i nový dechovkový program.
Čáslav, Středočeský kraj

Sklářský skanzen Huť Jakub Tasice

Sklárna Huť Jakub v Tasicích byla založena v roce 1796 a je nejstarším dochovaným sklářským objektem ve střední Evropě. Areál sklárny je provozován jako jedinečný sklářský skanzen. Sklárnu v Tasicích proslavil televizní seriál Jaroslava Dietla „Synové a dcery Jakuba skláře“.
Bělá, Kraj Vysočina

Pstruhový ráj – chov ryb, sport. rybolov

Nabízíme možnost rybolovu dvou krásných pstruhových i kaprovém rybníku. Provozujeme rybolov nonstop i zimní lov na dírkách. Tržní ryby produkujeme na vlastní pstruhové farmě i na chovných rybnících. Jsme členem Rybářského sdružení ČR.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Farma Zelená Bohdaneč

Vydejte se do obce Bohdaneč, která se nachází na rozhraní překrásné krajiny Polabí a Českomoravské Vysočiny. Farma Bohdaneč nabízí vlastní přírodní produkty, gastro speciality, rybaření, sportovní vyžití ve sportparku nebo procházky po značených trasách, vhodných i pro kola.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Rozhledna Bohdanka u Bohdanče

Dřevěná ozhledna se nachází v blízkosti obce Bohdaneč u Zruče nad Sázavou, necelou hodinu jízdy z Prahy. Kromě samotného výstupu nahoru a nádherného pohledu do okolí si pod rozhlednou můžete zapůjčit kolo, se kterým se můžete vydat na okolní cyklotrasy.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Agnes Bohdaněč – moštárna a lihovar; farma; restaurace s ubytováním

Areál hotelu nabízí denně vynikající domácí kuchyni, krásné ubytování na břehu Pilského rybníku a aktivní prožití volného času. Vyzkoušet můžete sportoviště, lanové centrum, jízdy na koních, rybolov, návštěvu farmy, prohlídku palírny, cykloturistiku, procházky po krásném a klidném okolí.
Bohdaneč, Středočeský kraj

Penzion a restaurace U řeky

Přijďte ochutnat tradiční i moderní jídla do nové, útulné restaurace v krásném prostředí Vysočiny na břehu řeky Sázavy s výhledem na ledečský hrad.
Ledeč nad Sázavou, Kraj Vysočina

Zámecký pivovar Zbraslavice

Zámecký pivovar Zbraslavice navazuje na tradici pivovarnictví ve Zbraslavicích, jehož kořeny se datují až do 16. století. Ve stálém sortimentu pivovaru je světlé výčepní pivo Markold 10°, světlý ležák Hubert 12° a tmavý ležák Permoník 12°, ochutnat můžete také sezónní speciál dle aktuální nabídky.
Zbraslavice, Středočeský kraj

Penzion Sborovna

Kultovní ubytování pro 25 lidí s kuchyní a jídelnou, kde nechybí vinný sklípek, humidor, vybavený bar, udírna a plátno na půdě, protože koncert může začít kdykoliv...
Zbraslavice, Středočeský kraj